Skocz do zawartości

KYB AGX Forester SF


chrzan94

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś orientuję się czy amortyzatory KYB AGX od Imprezy WRX podejdą do Forestera SF ?

Z tego co się dowiedziałem to górne mocowanie z tyłu różni sie miedzy tymi autami. 

Nawet jeśli podejdą to co dalej? :) jakie sprężyny ? od Imprezy Kombi czy od Forka ?

Jak te AGX wypadają w porównaniu z KYB UltraSR ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultra SR to ponoc to samo co AGX ,ale pozbawione regulacji.
Ultra SR nie wystepowały do klasyków.

Forester ponoć bazuje na imprezie więc nie wiem czemu by nie pasowały. Podejrzewam że topmount sie różni ze względu na wyższy prześwit w forku. Kwestia czy amory do forka nie mają innej charakterystyki ze względu na mase.

 

spreżyny proponuje z forka bo jest cięższy.

ale poczekaj na odp kogoś od Forestera.

Edytowane przez Matiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matiz  Ultra SR są dostępne do mojego auta, mam podać indeksy ? :) 

Tylne mocowanie Forka SF i Imprezy GC jest podobno inne niż Forek SG i Impreza GD, tzn rozstaw 3 śrub mocujących kolumnę do budy.

Póki co szukałem AGX po WRX, jeszcze muszę sprawdzić po GT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ustalić że górne mocowanie w Imprezie GD do 2003 roku było takie same jak w Forku SF i Imprezie GC, póżniej było inne, identyczne na L i P stronę. Forek SG od początku miał "nowszy" typ górnego mocowania. Ktoś bardziej doświadczony w tym temacie moze to potwierdzić/zaprzeczyć? :)

Edytowane przez chrzan94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, brak czasu mnie ogarnął. Jeśli chcesz włożyć AGX to pamiętaj ,że wysokość sprężyn ma znaczenie dla amora. Jestem zwolennikiem kompletów amor/sprężyna bo można wykończyć amor.(czyli zakładasz kompletną kolumnę od wrx lub gt z wyjątkiem poduszki). Wysokość ustalasz podkładkami bo auto się wyraźnie "zglebi" przynajmniej z tyłu .Sprężyną -w sensie inny amor i inna spręzuna-  możesz manewrować  max 3 cm góra-dół a ito jest jakims ryzykiem.  I chodzi o wysokośc na stojącym aucie , a nie  luzem. Grubość drutu i wysokość luźnej sprężyny to niewystarczające  porównanie.  Jeśli poduszki są takie same dla sf i gc . to dałbym agx od gt , sprężyny od gt (trochę twardsze od na) i podkładki. Masa  sf i gt nie różni się tak bardzo. Ale sprawdź ,czy mocowanie amora w tych poduszkach jest takie samo..

Forek sg ma nowsze mocowania i nie ma agx które pasują do nich  - można dorobić tulejki i da się założyć.

Posługuj  się rokiem 2002 -do sierpnia- jako rokiem zmian, pod koniec  2002  roku były już wersje 2003 z nowszymi poduszkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te sprężyny :)  Różnica w wysokości "luźniej sprężyny" miedzy Imprezą GT/WRX a Forkiem to jakieś 5 cm :(  czy to przód czy tył, wiec trochę dużo. Pytanie ile da się nadrobić podkładkami? Z opuszczonym autem 2-3 cm będę w stanie żyć :)

Edytowane przez chrzan94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...