Jump to content

Subaru Impreza WRX klocki/tarcze/zaciski/pomoc

Mateusz Drobniak
 Share

Recommended Posts

Witam , jestem swiezym posiadaczem Subaru impreza WRX 2004 po malych przerobkach, i mialbym pare pytan.

mianowicie:

- zna ktos jakiegos dobrego mechanika w okolicach Czestochowy,

- gdzie jakie klocki/tarcze

dodaje zdjecia moich lichych tarcz i zaciskow, nawet nie wiem co to za zacisku bo widzialem ze wiekszosci modeli sa inne.

post-27161-0-14183700-1473096987_thumb.jpg

post-27161-0-29179400-1473096988_thumb.jpg

Edited by Mateusz Drobniak

Wszystko zależy od Twojego funduszu...

Jeśli preferujesz dynamiczną jazde po mieście to 4 tłok z WRX EU i 2 tłok z WRX EU z dobrą tarczą i klockiem Ci spokojnie starczą :P

MONTAŻ: Przód jest P&P, wiadomo zestaw: Tarcza + Klocek + Zacisk.
Tył jest bardziej skomplikowany i masz 2 wyjścia: albo adapter pod zaciski albo całe zwrotnice wsadzisz z zaciskami, tarczami, bębnami, klockami z WRX EU.
2129_92.jpg

IMAG0132.jpg

Jeśli lubisz coś więcej poszaleć to złote brembo z STI to minimum:
MONTAŻ: Przód jest tak samo P&P do zwrotnicy, wiadomo : Tarcza + klocek + zacisk.
Tył trudniejszy i jest kilka rozwiązań:
1. kompletne zwrotnice sti z tarcza klockiem zaciskiem itp itd (możliwe że w pieście będzie inny wieloklin do półosi więc trzeba by zrobić hybdrydową półoś)
2. Twoje zwrotnice plus adapter i specjalne tarcze ze średnicą 316mm ale małym bębnem
3. zwrotnice WRX EU z zaciskami STI plus tarcze 316mm z małym bębnem
4. zwrotnice WRX EU z tarczami kotwicznymi z STI. wtedy masz zacisk sti i tarczo bębny sti (316mm)

05-V8-BREMBOS%20(Small).jpg||

Na Twoim miejscu dorwałbym przód brembo a na tył zwrotnice z zaciskami WRX eu i powineneś być zadowolony :)

• Upvote 1

na przod brembo , tyl wrx eu, z tarczami wszystko to z 5-6tys minimum musze miec,i do tego ciezko znalesc, ebay pl/de puste, na allegro po sztuce, zrobie tak jak mowisz, ale poki co do tych amerykanskich macie moze cos do polecenia tarcze/klocki ?

Edited by Mateusz Drobniak

Mateusz jeżeli chcesz to ja mam kompletne nowe hamulce z WRXa z 2009 roku, tarcze Brembo + klocki Ori bo zamieniam na 6-tłoczek z Porsche

NIe stety ja też się trochę zdziwiłem, że wersję USA maja słabszy hebel niż EU

Zalezy jakiej tarczy użyjesz,adapter chodziło o tył dla kolegi chyba. Zacisk 18z też można użyć, dorabiasz dzwony i używasz tarczy np. z insignia opc.

Podaj link do tych zacisków na Pw.

Edited by ursusraketa

Żeby zamontować złote zaciski z tyłu trzeba adapter za 250 zł , jak czarne to adapter za 300$

Zaciski z porsche trzeba przerobić otwory tz zaspawać i wywiercić nowe i nagwintować , dorobić dzwon i tarcze

Jeśli masz jedno tłoczek z tyłu to musisz założyć adaptery do złotych brembo ,czarnych sti,i nawe do 2tłoczeka  z eu wrx.

o takie coś z takim czymś 

http://www.olx.pl/oferta/adaptery-zaciskow-tylnych-subaru-impreza-gt-wrx-sti-CID5-ID6FodJ.html#8b9b6966ff

Edited by ursusraketa