Skocz do zawartości

Subaru Impreza WRX klocki/tarcze/zaciski/pomoc


Mateusz Drobniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem swiezym posiadaczem Subaru impreza WRX 2004 po malych przerobkach, i mialbym pare pytan.

mianowicie:

- zna ktos jakiegos dobrego mechanika w okolicach Czestochowy,

- gdzie jakie klocki/tarcze

dodaje zdjecia moich lichych tarcz i zaciskow, nawet nie wiem co to za zacisku bo widzialem ze wiekszosci modeli sa inne.

post-27161-0-14183700-1473096987_thumb.jpg

post-27161-0-29179400-1473096988_thumb.jpg

Edytowane przez Mateusz Drobniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co polecicie , najlepiej zmienic tarcze i zaciski na 4 i 2 tlokowe ? czy bedzie spoko na tych bo ja to zielony jeszcze, jak spoko to doradzilibyscie jakies  klocki do tego i tarcze moze   :)

Edytowane przez Mateusz Drobniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od Twojego funduszu...

 

Jeśli preferujesz dynamiczną jazde po mieście to 4 tłok z WRX EU i 2 tłok z WRX EU z dobrą tarczą i klockiem Ci spokojnie starczą :P

MONTAŻ: Przód jest P&P, wiadomo zestaw: Tarcza + Klocek + Zacisk.
Tył jest bardziej skomplikowany i masz 2 wyjścia: albo adapter pod zaciski albo całe zwrotnice wsadzisz z zaciskami, tarczami, bębnami, klockami z WRX EU.
2129_92.jpg

IMAG0132.jpg

 

Jeśli lubisz coś więcej poszaleć to złote brembo z STI to minimum:
MONTAŻ: Przód jest tak samo P&P do zwrotnicy, wiadomo : Tarcza + klocek + zacisk.
Tył trudniejszy i jest kilka rozwiązań:
1. kompletne zwrotnice sti z tarcza klockiem zaciskiem itp itd (możliwe że w pieście będzie inny wieloklin do półosi więc trzeba by zrobić hybdrydową półoś)
2. Twoje zwrotnice plus adapter i specjalne tarcze ze średnicą 316mm ale małym bębnem
3. zwrotnice WRX EU z zaciskami STI plus tarcze 316mm z małym bębnem
4. zwrotnice WRX EU z tarczami kotwicznymi z STI. wtedy masz zacisk sti i tarczo bębny sti (316mm)

05-V8-BREMBOS%20(Small).jpg||


Na Twoim miejscu dorwałbym przód brembo a na tył zwrotnice z zaciskami WRX eu i powineneś być zadowolony :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przod brembo , tyl wrx eu, z tarczami wszystko to z 5-6tys minimum musze miec,i do tego ciezko znalesc, ebay pl/de puste, na allegro po sztuce, zrobie tak jak mowisz, ale poki co do tych amerykanskich macie moze cos do polecenia tarcze/klocki ?

Edytowane przez Mateusz Drobniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz jeżeli chcesz to ja mam kompletne nowe hamulce z WRXa z 2009 roku, tarcze Brembo + klocki Ori bo zamieniam na 6-tłoczek z Porsche


NIe stety ja też się trochę zdziwiłem, że wersję USA maja słabszy hebel niż EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakiej tarczy użyjesz,adapter chodziło o tył dla kolegi chyba. Zacisk 18z też można użyć, dorabiasz dzwony i używasz tarczy np. z insignia opc.

Podaj link do tych zacisków na Pw.

Edytowane przez ursusraketa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jedno tłoczek z tyłu to musisz założyć adaptery do złotych brembo ,czarnych sti,i nawe do 2tłoczeka  z eu wrx.

o takie coś z takim czymś 

http://www.olx.pl/oferta/adaptery-zaciskow-tylnych-subaru-impreza-gt-wrx-sti-CID5-ID6FodJ.html#8b9b6966ff

Edytowane przez ursusraketa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...