Skocz do zawartości

Legacy IV - siłowniki zamków w drzwiach


silvaran

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Forumowcy!

Praktycznie od zakupu auta mam problem z siłownikami zamka w tylnych drzwiach. Jeden jest chyba całkowicie padnięty, a drugi jak trzy razy zamknę drzwi pilotem to w końcu zaskoczy i też się zamknie, więc dla świętego spokoju oba mam ręcznie zamknięte na stałe, jednak jest to trochę upierdliwe. Da się z tym coś zrobić we własnym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Forumowcy!

 

Praktycznie od zakupu auta mam problem z siłownikami zamka w tylnych drzwiach. Jeden jest chyba całkowicie padnięty, a drugi jak trzy razy zamknę drzwi pilotem to w końcu zaskoczy i też się zamknie, więc dla świętego spokoju oba mam ręcznie zamknięte na stałe, jednak jest to trochę upierdliwe. Da się z tym coś zrobić we własnym zakresie?

Jest tani sposób:

http://pl.aliexpress.com/item/4pcs-20mm-Long-Shaft-Car-Door-Lock-Actuator-For-Mabuchi-Motor-Repair-Lexus-Toyota-FREE-SHIPPING/32239918708.html?ws_ab_test=searchweb201556_2,searchweb201527_4_71_72_73_74_75,searchweb201560_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czołem Forumowcy!

 

Praktycznie od zakupu auta mam problem z siłownikami zamka w tylnych drzwiach. Jeden jest chyba całkowicie padnięty, a drugi jak trzy razy zamknę drzwi pilotem to w końcu zaskoczy i też się zamknie, więc dla świętego spokoju oba mam ręcznie zamknięte na stałe, jednak jest to trochę upierdliwe. Da się z tym coś zrobić we własnym zakresie?

Jest tani sposób:

http://pl.aliexpress.com/item/4pcs-20mm-Long-Shaft-Car-Door-Lock-Actuator-For-Mabuchi-Motor-Repair-Lexus-Toyota-FREE-SHIPPING/32239918708.html?ws_ab_test=searchweb201556_2,searchweb201527_4_71_72_73_74_75,searchweb201560_2

 

 

bez rzeźbienia? To rozwiązuje problem białego czy czarnego zamka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czołem Forumowcy!

 

Praktycznie od zakupu auta mam problem z siłownikami zamka w tylnych drzwiach. Jeden jest chyba całkowicie padnięty, a drugi jak trzy razy zamknę drzwi pilotem to w końcu zaskoczy i też się zamknie, więc dla świętego spokoju oba mam ręcznie zamknięte na stałe, jednak jest to trochę upierdliwe. Da się z tym coś zrobić we własnym zakresie?

Jest tani sposób:

http://pl.aliexpress.com/item/4pcs-20mm-Long-Shaft-Car-Door-Lock-Actuator-For-Mabuchi-Motor-Repair-Lexus-Toyota-FREE-SHIPPING/32239918708.html?ws_ab_test=searchweb201556_2,searchweb201527_4_71_72_73_74_75,searchweb201560_2

 

 

bez rzeźbienia? To rozwiązuje problem białego czy czarnego zamka?

 

Białego.

post-13696-0-00848500-1472755472_thumb.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki :)

 

Przy okazji zostawię link do poradnika, który znalazłem. Może komuś się przyda, bo z tego co widziałem to chyba częsta przypadłość :)

 

http://forum.liberty.asn.au/viewtopic.php?f=6&t=10479

Edytowane przez silvaran
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten poradnik ? U mnie lewy tył przy "trzaśnięciu" wydaje odgłos jakby się nie domykał (a się domyka) i przy zamknięciu z centrala o pół sekundy dłużej piszczy niż inne (jakby miał jakiś opór?), jak na razie działa ale wolał bym prewencyjnie dziabonga potraktować i wrócić na właściwe tory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W service manualu znajdziesz dokładną instrukcję jak zdjąć boczek, wyjąć siłownik. Jedyne czego nie będzie to rozbebeszenie samego mechanizmu z silniczkiem, ale to od razu widać gdzie trzeba podważyć, żeby puściło :)

 

A tak przy okazji, może ktoś potwierdzić, czy w przednich drzwiach są takie same silniczki jak z tyłu? Tył już zrobiłem, wkładając silniczki z mechanizmu od Hondy Accord VII, teraz okazuje się, że przód od strony pasażera niedomaga i zastanawiam się, czy jest tam taki sam silniczek jak z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W service manualu znajdziesz dokładną instrukcję jak zdjąć boczek, wyjąć siłownik. Jedyne czego nie będzie to rozbebeszenie samego mechanizmu z silniczkiem, ale to od razu widać gdzie trzeba podważyć, żeby puściło :)

 

A tak przy okazji, może ktoś potwierdzić, czy w przednich drzwiach są takie same silniczki jak z tyłu? Tył już zrobiłem, wkładając silniczki z mechanizmu od Hondy Accord VII, teraz okazuje się, że przód od strony pasażera niedomaga i zastanawiam się, czy jest tam taki sam silniczek jak z tyłu.

Zdjęcie jest akurat z przednich drzwi. Silniczki są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

ostatnio wymieniłem silniczek w mechanizmie lewych przednich drzwi. Niestety po złożeniu okazało się,że coś jest nie tak.

W momencie zamknięcia drzwi centralnym zamkiem drzwi się otwierają , a gdy otwieram to się zamykają.

Wszystkie silniczki są takie same, czy jest możliwość ustawienia tego?

Edytowane przez soupie2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio wymieniłem silniczek w mechanizmie lewych przednich drzwi. Niestety po złożeniu okazało się,że coś jest nie tak.

W momencie zamknięcia drzwi centralnym zamkiem drzwi się otwierają , a gdy otwieram to się zamykają.

Wszystkie silniczki są takie same, czy jest możliwość ustawienia tego?

 

przewody zasilania silnika odwróć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Niezawsze trzeba wymieniać silniczki.Mają one drobną wade mianowicie wewnątrz jest za dużo smaru, który zakłóca przepływ prądu.Warto go rozebrać i przepókać benzyną ekstrakcyjną.W moim przypadku pomogło i działa idealnie. (legacyIV 06 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czyszczenie pomogło, ale na jakieś pół roku, później problem wrócił. Jak już rozbierać, to dla świętego spokoju lepiej silniczek wymienić. Problem jest z dostępnością, bo trza z zagranicy zamawiać, ale jak komuś się spieszy to na allegro są zamienniki mechanizmu do Accorda za 40zł, wystarczy rozbebeszyć i przełożyć silniczek, pasuje p&p.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czyszczenie pomogło, ale na jakieś pół roku, później problem wrócił. Jak już rozbierać, to dla świętego spokoju lepiej silniczek wymienić. Problem jest z dostępnością, bo trza z zagranicy zamawiać, ale jak komuś się spieszy to na allegro są zamienniki mechanizmu do Accorda za 40zł, wystarczy rozbebeszyć i przełożyć silniczek, pasuje p&p.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

sorki za pośpiech.I dzięki za podpowiedż.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Cześć,

 

U mnie w zimie również głośno pracuje w tylnych, lewych drzwiach. Chciałbym wymienić, ale zauważyłem, że metalowe trzpienie 20 mm są oferowane w różnych kształtach, płaskie rowkowane i gładkie. Czy ma to jakieś znaczenie, czy wszystkie będą pasować? Jaki jest w oryginale?
 

 

obraz.png.28ec11261e283181908913eaaa6d4214.png

obraz.png.6f89012db792013b7c4936e18e4eb3ab.png

obraz.png.1b9e9df2eb3653956a3e383bebd197fc.png

 

Pozdrawiam

MP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, thorxahest napisał:

Cześć,

 

U mnie w zimie również głośno pracuje w tylnych, lewych drzwiach. Chciałbym wymienić, ale zauważyłem, że metalowe trzpienie 20 mm są oferowane w różnych kształtach, płaskie rowkowane i gładkie. Czy ma to jakieś znaczenie, czy wszystkie będą pasować? Jaki jest w oryginale?
 

 

obraz.png.28ec11261e283181908913eaaa6d4214.png

 

W oryginale jest ta, jak na zdjęciu powyżej.

Głównym problemem tych silniczków są szczotki, a nie wirnik.

Wirnik da się przełożyć do nowej obudowy i szczotek. W ten sposób wymieniałem silniczki u siebie.

Działają już 6 rok bezproblemowo.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2021 o 07:07, thorxahest napisał:

obraz.png.28ec11261e283181908913eaaa6d4214.png

 

W oryginale jest tak jak na pierwszym zdjęciu.

Miałem gdzieś zdjęcie - jak znajdę to wrzucę..

 

::edit::

Znalazłem jak u siebie wymieniałem, ale akurat niewiele widać :rolleyes:

 

 

Ale zdjęcia z ebay są dość dokładne:

 

Image 51 - 4X-FC-280-w-Long-D-Flat-Shaft-Car-Door-Lock-and-Mirror-Auto-Motor-FC280PC

 

Edytowane przez czekker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest silniczek z płaskim na jakimś tam odcinku wałkiem. Kupiłem swego czasu woreczek (20 szt.) na ali, lecz chińczyki jak to bywa na aukcjach wysyłają nie to co oferują na zdjęciach, więc mam kilkanaście z rolką o średnicy bodajże 2mm, którą należy zeszlifować do 1,4mm o ile dobrze pamiętam i oczywiście pobawić się przy konektorach, bo są inne niż te na zdjęciu od @czekker. Ogólnie do ogarnięcia, gdybyś chciał kilka odkupić i się pobawić to takowe posiadam :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...