Skocz do zawartości

Tempomat w Hawku WRX


cosworth1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Z tego co się orientuję w Hawku WRX US-spec występował tempomat. Niech ktoś mnie poprawi jak się mylę.

 

Czy instalacja jest możliwa do EU??

 

Jak by miało to wyglądać?

 

Wszystko teoria jakby było mega łatwe lub tanie to bym to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra w forku 13 rok przeczytałem że wystarczy zmienić kierownicę i zamontować czujnik wciśnięcia pedału hamulca z 2 pinowego na 4 pinowy

 

a jak u mnie?

 

możecie wrzucić jakieś dokładniejsze foty kierownicy od imprezy i miejsce gdzie jest zamontowany przełącznik tempomatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym grzebalem :), bo musiałem przenieść tą wajchę na tunel środkowy po zmianie kierownicy na sportową.

Podpięte jest do pierścienia obok airbag. Dalej wiązka idzie do ECU.

Jak chcesz wyślę Ci kierownicę z tempomatem z STI US MY06, jak zadziała, to się jakoś dogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jednak będę potrzebował pomocy od kogoś kto ma Hawk-a WRX EU z tempomatem wystarczy zdjąć poduszkę powietrzną przykręconą na 2 śruby po bokach kierownicy i pokaże się takie miejsce do wpięcia kostek 

sjpg_ahqrrsh.jpg

 

występują 3 rodzaje tempomatów (z 3 różnymi kostkami) zewnętrznie wyglądają tak samo w tym roczniku

 

1. kostka 3 pinowa

ajpg_ahqrrha.jpg

 

2. kostka 3 pinowa plus wtyczka pojedyncza

DSC0413JP_ahqrrxh.jpg

 

3. kostka 5 pinowa plus wtyczka pojedyncza

bjpg_ahqrrnh.jpg

bajpg_ahqrrnn.jpg

 

z góry dziękuje za poświęcony czas

 

 

edit:

 

ewentualnie może ktoś wie jak wygląda ta część 83151SA010 teoretycznie według katalogu to jest ten przełącznik od tempomatu


up ważne dla mnie

Edytowane przez cosworth1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ta wtyczka pojedyńcza to z tego co pamiętam jest masą do poduchy, nie kablem sygnałowym. Jak masz seryjną kierownicę i chcesz tylko dołożyć manetkę od tempomatu to musisz po prostu przepchać z niej sygnały przez zwijkę. Zwijka ma dwie taśmy i dwa złącza na wyjściu. Pierwszym idą sygnały do poduchy, drugie jest puste. Musisz wpiąć się w to puste i wykorzystać tą taśmę do przesyłu sygnałów z manetki od tempomatu. Nigdy tempomatu nie dokładałem ale może Ci to coś pomoże.

 

edit: poprawiłem składnie bo aż oczy krwawiły jak to przeczytałem : ]

Edytowane przez Tinuviel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłębiłem temat. Zgodnie ze schematami.

 

Wychodzi na to że brakuje w całym układzie tempomatu, czujnika hamowania 4 pinowego (mam 2 pinowy)(jako że zaopatrzyłem się już w wajchę i obudowę kierownicy). Gdzie nie gdzie spotkałem się z opiniami na japońskich stronach i amerykańskich że powinienem mieć gdzieś wiszącą kostkę 4 pinową do podpięcia tego.

Niestety nie ma!

Jedynym wyjściem jest dołożenie 2 kabli idących zgodnie ze schematem do ecu. Zmontowanie z 2 pinowej kostki i 2 kabli w 4 pinową kostkę i podłączenie nowego czujnika hamowania.

Oczywiście taka jest moja dedukcja natomiast po zrobieniu okazało by się tak na prawdę co jest.

 

Do tego na schemacie nie jest napisane w które piny przypiąć do ECU te 2 kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się gdzieś był o tym temat na forum. Z tego co kojarze na pewno nie jest to tylko dorzucenie menetki tak jak w VW i temo podobnych. 

 

a nie mówiłem:P

 

Schematy ECU znajdziesz w necie a bądź ostrożny bo było kilka wersji kompów i np. w moim ECU nie wszystkie piny pokrywają się ze schematem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...