Jump to content

Ciśnienie w oponach Forester 2.5XT 2005r

muzyk
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich :hi:

Dzisiaj wymieniałem komplet opon na Michelin CrossClimate 215/60 16 i zauważyłem coś dziwnego. Referencyjne ciśnienie w oponach powinno być 2 bary przód i 2.2 bar tył. Jak dopompowałem do takiego stanu  to opony były tak jakby niedopompowane, dopiero przy 2.5 barach (przód i tył) opony "wyglądają na odpowiednio dopompowane".

W komplecie który miałem przed założeniem nowych było książkowo 2 bary przód i 2.2 bary tył i wszystko było OK

Nie martwi mnie to jakoś bardzo, ale zastanawia dlaczego tak jest ?

Co FORUM   może na ten temat powiedzieć ?

PzDr

Ciśnienie powinno być jak wkazanie na słupku drzwi od strony kierowcy, choć ja zawsze dodaję + 0.2 Ale Twoje opony są wyjątkowo miękkie, I może byc wrażenie lekkiego kapcia.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Ja tam nie widzę takiej kombinacji 2 - 2.2

Tak masz racje z głowy pisałem.

Przód 2 bary tył 2.5 bara przy pełnym obciążeniu.

Ja zawsze dawałem 2 przód i 2.2 tył bo jeździłem przeważnie na wpół załadowany, lecz z przodu 2 bary zawsze było OK, a teraz to normalnie jakby flaka i tak jak pisałem wcześniej od 2.5 bara opona wygląda na normalnie dopompowaną.

Nie starajcie się na siłę poprawić fabryki, wartości referencyjne sq po to aby się ich trzymać a nie pompować eg. Własnego widzimisię. Miałem w poprzednim aucie sportowym gumy 215/40 R17 i niezależnie czy nabilem 1,8 czy 2,6 bar, koło wyglądało identycznie ale przy jednej wartości tyłek mi plywal, przy drugiej podskakiwać na łuku i był nieprzewidywalny. Idealne ciśnienie było takie jak na tabliczce tj. 2,3bar.

muzyk, ale ty zdaje się masz 2,5XT SG, który ma 17' kółka, więc powinno być po 2,2 (dla obciążonego auta). Mi pompują 2,2 ÷ 2,3 i też często mam wrażenie, że z przodu jest za małe ciśnienie. Ale tak pewnie musi być ;-)