Skocz do zawartości

Ciśnienie w oponach Forester 2.5XT 2005r


muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :hi:

 

Dzisiaj wymieniałem komplet opon na Michelin CrossClimate 215/60 16 i zauważyłem coś dziwnego. Referencyjne ciśnienie w oponach powinno być 2 bary przód i 2.2 bar tył. Jak dopompowałem do takiego stanu  to opony były tak jakby niedopompowane, dopiero przy 2.5 barach (przód i tył) opony "wyglądają na odpowiednio dopompowane".

 

W komplecie który miałem przed założeniem nowych było książkowo 2 bary przód i 2.2 bary tył i wszystko było OK

Nie martwi mnie to jakoś bardzo, ale zastanawia dlaczego tak jest ?

Co FORUM   może na ten temat powiedzieć ?


PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie powinno być jak wkazanie na słupku drzwi od strony kierowcy, choć ja zawsze dodaję + 0.2 Ale Twoje opony są wyjątkowo miękkie, I może byc wrażenie lekkiego kapcia.

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja tam nie widzę takiej kombinacji 2 - 2.2

 

Tak masz racje z głowy pisałem.

Przód 2 bary tył 2.5 bara przy pełnym obciążeniu.

Ja zawsze dawałem 2 przód i 2.2 tył bo jeździłem przeważnie na wpół załadowany, lecz z przodu 2 bary zawsze było OK, a teraz to normalnie jakby flaka i tak jak pisałem wcześniej od 2.5 bara opona wygląda na normalnie dopompowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie starajcie się na siłę poprawić fabryki, wartości referencyjne sq po to aby się ich trzymać a nie pompować eg. Własnego widzimisię. Miałem w poprzednim aucie sportowym gumy 215/40 R17 i niezależnie czy nabilem 1,8 czy 2,6 bar, koło wyglądało identycznie ale przy jednej wartości tyłek mi plywal, przy drugiej podskakiwać na łuku i był nieprzewidywalny. Idealne ciśnienie było takie jak na tabliczce tj. 2,3bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyk, ale ty zdaje się masz 2,5XT SG, który ma 17' kółka, więc powinno być po 2,2 (dla obciążonego auta). Mi pompują 2,2 ÷ 2,3 i też często mam wrażenie, że z przodu jest za małe ciśnienie. Ale tak pewnie musi być ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...