Jump to content
Sign in to follow this  
FastLane

Hamulec rozebrany, pilnie przydałaby się rada

Recommended Posts

Kogoś do deptania hamulca przy odpowietrzaniu znajdę, jeśli będzie taka potrzeba. Sposób z zaworkiem też cwany.

Ale najpierw spróbuję ten tłoczek wypchnąć prawie do końca, i wyczyścić go pod uszczelką bez całkowitego wyciągania. Jak to pomoże to ominie mnie odpowietrzanie.

Zajebiście cwany i to nie mój pomysł jak coś ;) Na Youtubie jest kanał pod tytułem 'Miłośnicy czterech kółek' i tam o tym mówili :) 

Świetnie się sprawdza przy odpowietrzaniu sprzęgła bo tam jest dość słabe dojście do odpowietrznika. 

Jak już oczyścisz powierzchnie tłoczka to skontroluj ją od względem wszelakich rys, wżerów czy ubytków w powierzchni. Przed złożeniem do kupy całości wskazane jest zaaplikować smar do hamulców na powierzchni tłoczka pod osłonę coby w przyszłości nie rdzewiało i lepiej hamowało. 

Z Waszą nieocenioną pomocą pierwsze koło ukończyłem, drugie już w połowie drogi.

Tłoczek wypchnąłem pedałem hamulca, po odciągnięciu uszczelki ukazał się mym oczom pierścień rdzy. Po zeszlifowaniu w/w tłoczek wszedł bez problemu. Ciekawa sprawa, że druga strona miała dużo grubszą okładzinę. A nigdy nie czułem ściągania czy znoszenia przy hamowaniu. No nic, na razie z w miarę oczyszczonymi tłoczkami pojeżdżę bo w transporcie publicznym marnuję 2h dziennie, a za niedługo wymienię oba tłoczki bo to mały koszt.

Jedno jeszcze mam pytanie, jeden tłoczek wypchnąłem chyba trochę za daleko bo miał trochę swobody ruchu na boki i wyciekła odrobina płynu (zewnętrzna uszczelka utrzymała się w swoim miejscu po stronie zacisku)... czy teraz muszę odpowietrzać? Natychmiast czy przeżyję 2 razy do pracy pojechać? Jakoś mogę sprawdzić na szybko czy jest ok czy za bardzo zabombelkowane?

Za porady w tym temacie postawiłbym Wam po zgrzewce gdybym mógł, mordy moje.

Edited by FastLane

Przejeźdź się kawałek i zobacz czy da się hamować czy jednak trzeba odpowietrzyć. 

Tylko jedź spokojnie ;) 

Obie strony zrobione, hamować się da (chociaż trochę piszczy), ale pedał hamulca wchodzi głębiej niż przedtem, ma więcej luzu. To chyba znaczy, że zapowietrzyłem?

Myślę, że tak... Odpowietrz sobie cały układ dla świętego spokoju i będzie git. 

Ok dzięki jeszcze raz za wszystkie komentarze, temat uważam za zamknięty :)

Spoko :) 

A po tą zgrzewką to ja mogę podjechać, jak coś :P 

Daleko trochę, ale się odezwę ;) 

A jak sie odpowiednio odpowietrza kola powinno siw zaczac od tego ktore jest najdalej wzgledem pompy hamulcowej i odpowiednionpo.kolei voraz blizsze ?

1. Prawy przód
2. Lewy tył
3. Lewy przód
4. Prawy tył

Gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy, że w subaru jest taka kolejność.

Edited by ursusraketa

To siw sprzyda na przyszlosc ;) Dziekii

Zanim się odpowietrzy przy zaciskach nie zaczyna się od odpowietrzenia samej pompy?

Jak już odpowietrzasz, widać że dość dużo czasu minęło od zaglądania do hebli-wymienił bym płyn hamulcowy. Kilka więcej ruchów pedałem a masz kompleksowe rozwiązanie.

Zanim się odpowietrzy przy zaciskach nie zaczyna się od odpowietrzenia samej pompy?

A odkręcałeś przewody hamulcowe od pompy lub pompa zassała powietrza ? jeśli powietrze się dostało do układu tylko przy zacisku to nie ruszaj pompy chyba że chcesz mieć następną większą robotę. Z wymianą płynu też dobry pomysł ale to proponuje dopiero przy wymianie tłoczków i uszczelniaczy w zaciskach. 

Ah, to rozumiem że powietrze się nie może przedostać z zacisków do pompy. Więc ją zostawiam w spokoju, dzięki.