Skocz do zawartości

Legacy 3.0R Spec.B - rozbiorka silnika/wymiana uszczelki pod głowica - śląskie i okolice


Kanosky

Rekomendowane odpowiedzi

Mam silnik 3.0 H6 w spec.B z 2005 roku do zrobienia - grzeje sie i pije płyn chłodniczy jakby jutra miało nie być wiec zakładam ze poszła uszczelka pod głowica. Ktoś ma jakiegoś zaufanego majstra od bokserów polecić w okolicy Częstochowy/w województwie śląskim? Wyślę go gdzie będzie trzeba ale wiadomo ze najlepiej najbliżej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 200 kilometrów masz do MTS w Dzierżoniowie, może warto się nad tym zastanowić i u Pana Marka zostawić auto?

Jest to jakiś pomysł - patrzyłem też na krakowski autoryzowany u Freya, ale wolałem zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych ode mnie - w końcu ktoś to gdzieś na pewno u kogoś juz robił. Rozumiem, że Pana Marka można polecić?

 

 

wiadomo ze najlepiej najbliżej.

 

 

Nie zawsze.

To jasne, ale pewnie juz tam pojedzie na lawecie dlatego szukam balansu kompetencje/nie-drugi-koniec-Polski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

grzeje sie i pije płyn chłodniczy jakby jutra miało nie być wiec zakładam ze poszła uszczelka pod głowica.

A sprawdziłeś,czy nie ucieka płyn?(chłodnica, węże). Nieraz nieszczelnosci są takie,że na gorącym nie widać bo na bieżąco odparowuje.

Zacznij od dobrej diagnozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

grzeje sie i pije płyn chłodniczy jakby jutra miało nie być wiec zakładam ze poszła uszczelka pod głowica.

A sprawdziłeś,czy nie ucieka płyn?(chłodnica, węże). Nieraz nieszczelnosci są takie,że na gorącym nie widać bo na bieżąco odparowuje.

Zacznij od dobrej diagnozy.

 

 

Już dłuższą chwilę (1-1.5 roku) "jadł" mi małe ilości płynu i stał u mechanika w Częstochowie parę razy - niestety nie był w stanie znaleźć gdzie wylewa więc diagnoza była taka, że go spala. Czy słuszna nie wiem, ale na miejscu lepszej opcji nie mam dlatego chcę go teraz wysłać w dobre ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Około 200 kilometrów masz do MTS w Dzierżoniowie, może warto się nad tym zastanowić i u Pana Marka zostawić auto?

Jest to jakiś pomysł - patrzyłem też na krakowski autoryzowany u Freya, ale wolałem zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych ode mnie - w końcu ktoś to gdzieś na pewno u kogoś juz robił. Rozumiem, że Pana Marka można polecić?

 

 

 

 

 

Z tego co wyczytałem z tego forum jak również z osobistego poznania, myślę, że śmiało można polecić :)

ile koszt upg w H6 spec B? 

 

Z tego co się orientowałem, to wszystko się rozbija o to w jakim stanie są głowice i tak dalej, ale tak z 10k zł to dobre minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...