Jump to content

Legacy 3.0R Spec.B - rozbiorka silnika/wymiana uszczelki pod głowica - śląskie i okolice

Kanosky
 Share

Recommended Posts

Mam silnik 3.0 H6 w spec.B z 2005 roku do zrobienia - grzeje sie i pije płyn chłodniczy jakby jutra miało nie być wiec zakładam ze poszła uszczelka pod głowica. Ktoś ma jakiegoś zaufanego majstra od bokserów polecić w okolicy Częstochowy/w województwie śląskim? Wyślę go gdzie będzie trzeba ale wiadomo ze najlepiej najbliżej.

Pozdrawiam

Około 200 kilometrów masz do MTS w Dzierżoniowie, może warto się nad tym zastanowić i u Pana Marka zostawić auto?

Jest to jakiś pomysł - patrzyłem też na krakowski autoryzowany u Freya, ale wolałem zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych ode mnie - w końcu ktoś to gdzieś na pewno u kogoś juz robił. Rozumiem, że Pana Marka można polecić?

wiadomo ze najlepiej najbliżej.

Nie zawsze.

To jasne, ale pewnie juz tam pojedzie na lawecie dlatego szukam balansu kompetencje/nie-drugi-koniec-Polski ;)

ile koszt upg w H6 spec B? 

grzeje sie i pije płyn chłodniczy jakby jutra miało nie być wiec zakładam ze poszła uszczelka pod głowica.

A sprawdziłeś,czy nie ucieka płyn?(chłodnica, węże). Nieraz nieszczelnosci są takie,że na gorącym nie widać bo na bieżąco odparowuje.

Zacznij od dobrej diagnozy.

grzeje sie i pije płyn chłodniczy jakby jutra miało nie być wiec zakładam ze poszła uszczelka pod głowica.

A sprawdziłeś,czy nie ucieka płyn?(chłodnica, węże). Nieraz nieszczelnosci są takie,że na gorącym nie widać bo na bieżąco odparowuje.

Zacznij od dobrej diagnozy.

Już dłuższą chwilę (1-1.5 roku) "jadł" mi małe ilości płynu i stał u mechanika w Częstochowie parę razy - niestety nie był w stanie znaleźć gdzie wylewa więc diagnoza była taka, że go spala. Czy słuszna nie wiem, ale na miejscu lepszej opcji nie mam dlatego chcę go teraz wysłać w dobre ręce.

Około 200 kilometrów masz do MTS w Dzierżoniowie, może warto się nad tym zastanowić i u Pana Marka zostawić auto?

Jest to jakiś pomysł - patrzyłem też na krakowski autoryzowany u Freya, ale wolałem zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych ode mnie - w końcu ktoś to gdzieś na pewno u kogoś juz robił. Rozumiem, że Pana Marka można polecić?

Z tego co wyczytałem z tego forum jak również z osobistego poznania, myślę, że śmiało można polecić :)

ile koszt upg w H6 spec B? 

Z tego co się orientowałem, to wszystko się rozbija o to w jakim stanie są głowice i tak dalej, ale tak z 10k zł to dobre minimum.