Skocz do zawartości

Wycie łożyska podczas jazdy- podpora wału- impreza kombi 2002 2.0 125KM.


sebba1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam Imprezę kombi 2002 2.0 125KM. Podczas jazdy wyje jakieś łożysko, wydaje mi się że podpora wału. Nie ma znaczenia czy auto skręca czy jedzie prosto, bie też nie ma znaczenia tylko prędkość i obciążenie napędu. Dźwięk jest słyszalny od 40km/h najgłośniej jest do 80km/h, powyżej dźwięk jest wysoki i ucho go mocno nie wychwytuje a inne szumy narastają, więc jakby przestawało. Jadąc 60KM/h dodając gaz od puszczonego pedału, przy lekkim naciśnięciu- nic, potem wyje i jeszcze mocniejsze naciśnięcie przestaje wyć. Ktoś miał takie objawy? to wycie nie jest tak głośne jak wycie łożyska np. w kole; jest denerwujące ale do wytrzymania. Chcę zamówić podporę, ale nie jestem pewny czy to ona, objeździłem warsztaty i nikt nic nie chce sprawdzić, podnoszenie na podnośniku nic nie daje bo wtedy bez obciążenia jest cicho. Guma na podporze jest cała. Jeszcze jedno pytanie bo przed zdjęciem wału chcę zamówić podporę i nie wiem czy średnica łożyska ma 25mm czy 30mm? Powinna być 25mm tak mi napisali ze sklepu ale nie są pewni.
Pozdrawiam

post-23233-0-02439000-1471873042_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś obstawiałem łożysko w podporze, nietrafnie, okazało się łożysko w tylnym kole zdawało się jak by od skrzyni. Weź popatrz na yt od miłośników 4 kółek jak sprawdzić łożyska w kole i tak zrób z każdym, u mnie kiedyś z innym łożyskiem luz był wyczuwalny na stojącym aucie ruszając mocno kołem. 

 

aha nie doczytałem "podnoszenie na podnośniku nic nie daje bo wtedy bez obciążenia jest cicho" bez obciążenia to znaczy jak? Odpalałeś auto, rozpędziłeś się i było cicho czy jak?

Edytowane przez Hiszpanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne, jak by było walnięte łożysko w kole to powinno wyć na podnośniku. Jak by to była podpora to też chyba powinno wyć na podnośniku tak mi się wydaje bo sam tak chciałem sprawdzić i nikt nigdy nic mi nie mówił że tak nie można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem oryginał, który w aso sam jest niedostępny - dziwne na opakowaniu jest wycięta oryginalna naklejka producenta i jest przyklejona inna z napisem podpora wału i nr P167007-EDS; guma i uchwyt identyczny jak na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170zł, ale w zamienniku guma by chyba nie miała tych samych przetłoczeń


Jutro przejadę się tylnej kanapie i będę słuchał przód czy tył


dalej nic nie wiadomo podłoga przy tylnej kanapie z tyłu na  środku potrafi drżeć aż ręką czuć drgania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tylne łożyska w subaru są trudne do zdiagnozowania- brak luzu koła, w początkowej fazie uszkodzenia nie szumi na podnośniku a tylko po obciążeniu masą auta.

Jak dłużej się pojeździ z zepsutym łożyskiem można rozpoznać po zwiększonej temp. piasty między lewą i prawą stroną. Wniosek - sprawdź łożyska koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...