Jump to content

Forester '03 XT felgi i wydech, czy będzie pasować?

Recommended Posts

Witam, kupiłem Forestera 2003 XT, autko jest po małych modyfikacjach z różnymi dodatkami od STI i zawieszeniem gwintowanym K-sport. Ma założone felgi od Imprezy Sti z et 55 i nie wygląda to za ładnie. Mój plan jest taki żeby założyć czarne felgi roty g force 18x9 z et 35, czy felgi będą ocierać i trzeba pozaginać ranty czy przy tym zawieszeniu będzie ok ?

Druga kwestia do układ wydechowy, chcę założyć środkowy i końcowy z firmy Invidia G200, jest specjalnie dedykowany do Forestera, ale nie podoba mi się tylna puszka bo po założeniu wygląda jak fabrycznie założony wydech. Ja chciałbym żeby był trochę pod kątem i do góry, jest taki drugi układ G200 z ładniejszą puszką i pod kątem, ale jest to dedykowane pod Imprezę Wrx i Sti. Czy ten układ od Imprezy będzie pasował do Forestera czy trzeba by było coś przerobić? 

Ten jest dedykowany do Forestera.

HS04SFRG2S_02.jpg

A ten jest do Imprezy który bym chciał założyć

invidia-g200-exhaust_LRG.jpg

Jeżeli chodzi o felgi to moim zdaniem 17x7.5 ET 35 to już max. Sam mam takie na lato i gdyby były ciut szersze wystawały by poza błotnik.

• 1 month later...

Wydech dedykowany do imprezy jest minimalnie za krótki i albo się chowa za zderzakiem albo wadzi o hak jeśli jest takowy. Przynajmniej tak było u mnie z magnexem a potem z dp i cp jak robiłem resztę przelotu. Myślę że z pozostałymi będzie podobnie. Wymaga to przeróbek

A co do felg to upewnij się jaki rozstaw bo skoro jest taki zawias i felgi sti to być może było więcej przeróbek i jest zrobione pod 5x114,3 zamiast pod 5x100

Felgi mozesz zaszaleć do 18" szerokość 8" et 48 i oponie 225/45,50,55/18 Wszystko w dół et i szerzej jak 8" trzeba negatywy i może nadkola i inne cuda nie opyla sie chyba że do lansu.