Jump to content

Czasy przyśpieszeń - FILMIKI - zbiór danych różnych

Machoń
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

Pomyślałem, że można byłoby stworzyć zbiór video w postaci krótkich filmików na których widać czasy przyśpieszeń / elastyki i innych możliwych opcji pomiaru...... :D

Czemu ma służyć ten temat ? ...... Już wyjaśniam :

Niejednokrotnie zastanawiamy się czy to przed zakupem (czasem pierwsza przygoda z subaru) jak dany samochód przyśpiesza, czy takie było nasze wyobrażenie czy może nie do końca..... a w tym wątku można będzie odszukać jak przyśpiesza np. seryjny GT-ek czy gruby projekt 500+  :lol:

Poza tym miło będzie oglądać jak zachowują się autka znane z forum i sobie porównać do np. naszych maszyn.

Jeśli ktoś ma seryjne STI czy WRX'a i zrobił moda na powiedzmy 340PS niech nagra jak zmieniło to czasy akceleracji/elastyki..... pewnie sporo osób nawet z czystej ciekawości będzie chciało sobie takie coś pooglądać...

Jeśli powiedzmy w upalny dzień np. 35st. nagramy jak nasz pojazd przyśpiesza od powiedzmy 40 -120 km/h to zróbmy podobne nagranie w temperaturze 5-10 st....zobaczymy jak niższa/wyższa temperatura wpływa na osiągi.

Ktoś nagra jaka jest elastyka silnika pod górkę, a za chwilę wrzuci filmik jak jedzie w dół.....

Można też sprawdzić jak wymiana poszczególnych części wpływa na przyśpieszenie....np. wsadziłem większe koła, dolot , wydech....... i sprawdzę czy jest zmiana...... chociaż pewnie bez remapu może nie być kolosalna różnica

Porównamy nowe STI/ stare STI / GT  -   na przykład wszystkie seryjne albo wszystkie po modach

Sprawdzimy jaka jest różnica na paliwie zwykłym i 100+ ....... chociaż tu pewnie nie będzie żadnej przy serii  :biglol:

Czy może innym razem spojrzeć na przyśpieszenie MT vs  AT

Tak sobie głośno myślałem......niekoniecznie chodzi tylko o mocne imprezy turbo, N/A również będzie fajnie zobaczyć w akcji, forek również mile widziany.... albo czy Tribeca jest szybsza od WRX'a  ;)  :D  albo czy levorg da radę forkowi s-turbo  :D

Słowem każde autko mile widziane  :D

Temat dodałem do wątku imprezowego z racji pewnie większego zainteresowania ....... jeśli mody zadecydują inaczej to może przenieść go do ogólnego ? Póki co niech pewnie tu zostanie...... ;)

To może ja zacznę : STI '04 - wydech + mapa (bezpiecznie)......równa prosta droga, 4-ty bieg  80-120km/h - elastyka ...........miłego oglądania: