Skocz do zawartości

Czasy przyśpieszeń - FILMIKI - zbiór danych różnych


Machoń

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

 

Pomyślałem, że można byłoby stworzyć zbiór video w postaci krótkich filmików na których widać czasy przyśpieszeń / elastyki i innych możliwych opcji pomiaru...... :D

 

 

Czemu ma służyć ten temat ? ...... Już wyjaśniam :

 

 

 

Niejednokrotnie zastanawiamy się czy to przed zakupem (czasem pierwsza przygoda z subaru) jak dany samochód przyśpiesza, czy takie było nasze wyobrażenie czy może nie do końca..... a w tym wątku można będzie odszukać jak przyśpiesza np. seryjny GT-ek czy gruby projekt 500+  :lol:

Poza tym miło będzie oglądać jak zachowują się autka znane z forum i sobie porównać do np. naszych maszyn.

 

Jeśli ktoś ma seryjne STI czy WRX'a i zrobił moda na powiedzmy 340PS niech nagra jak zmieniło to czasy akceleracji/elastyki..... pewnie sporo osób nawet z czystej ciekawości będzie chciało sobie takie coś pooglądać...

 

Jeśli powiedzmy w upalny dzień np. 35st. nagramy jak nasz pojazd przyśpiesza od powiedzmy 40 -120 km/h to zróbmy podobne nagranie w temperaturze 5-10 st....zobaczymy jak niższa/wyższa temperatura wpływa na osiągi.

 

Ktoś nagra jaka jest elastyka silnika pod górkę, a za chwilę wrzuci filmik jak jedzie w dół.....

 

Można też sprawdzić jak wymiana poszczególnych części wpływa na przyśpieszenie....np. wsadziłem większe koła, dolot , wydech....... i sprawdzę czy jest zmiana...... chociaż pewnie bez remapu może nie być kolosalna różnica

 

Porównamy nowe STI/ stare STI / GT  -   na przykład wszystkie seryjne albo wszystkie po modach

 

Sprawdzimy jaka jest różnica na paliwie zwykłym i 100+ ....... chociaż tu pewnie nie będzie żadnej przy serii  :biglol:

 

Czy może innym razem spojrzeć na przyśpieszenie MT vs  AT

 

 

 

 

 

Tak sobie głośno myślałem......niekoniecznie chodzi tylko o mocne imprezy turbo, N/A również będzie fajnie zobaczyć w akcji, forek również mile widziany.... albo czy Tribeca jest szybsza od WRX'a  ;)  :D  albo czy levorg da radę forkowi s-turbo  :D

 

Słowem każde autko mile widziane  :D

 

 

Temat dodałem do wątku imprezowego z racji pewnie większego zainteresowania ....... jeśli mody zadecydują inaczej to może przenieść go do ogólnego ? Póki co niech pewnie tu zostanie...... ;)

 

 

 

To może ja zacznę : STI '04 - wydech + mapa (bezpiecznie)......równa prosta droga, 4-ty bieg  80-120km/h - elastyka ...........miłego oglądania:

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...