Skocz do zawartości

Układ wydechowy do subaru impreza GT 99r sedan


paluh2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie szukam całego ukladu wydechowego do swojej subaru imprezy. Ponieważ mam obecnie cały układ wydechowy oryginalny z katalizatorami zmieniłem tylko końcówkę ale jeszcze to nie jest co bym chciał dlatego poszukuje całego ukladu. Poniżej wrzucę linki do wydechow jakie są na allegro są to dwie firmy mało mi znane więc dlatego bardzo proszę o pomoc w wyborze układu. Może ktoś z forum miał takie wydechy.

 

Pierwszy: http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6363233428

 

Drugihttp://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6369226420

 

To są te dwa co mnie interesują :)

 

Teraz tak jeśli ktoś ma może jakiś układ wydechowy na zbyciu w dobrej jakości to proszę dać namiary rozwarze każdą propozycje albo może ktoś ma jakiś zakład co zrobią dobrze wydech lepszy niż te na allegro to może dać znać. Byle by to wszystko było do 1500zl. Dlatego prozę o pomoc i dobre rady :)

 

I przepraszam jeśli gdzieś ten temat.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam układ RM Motors, co prawda tłumiki robione na zamówienie, pod konkretne wymagania. Jestem bardzo zadowoliny, stosunek cena/jakość świetny. Pewnie można ich poprosić by tłumik końcowy był odpowiednio głośniejszy czy cichszy, miał konkretną końcówkę, itd.

 

Co do Turboworks nie wypowiem się, sama firma ma opinię solidnego chińczyka.

 

 

Jak kolega wyżej napisał - KONIECZNY remap po założeniu przelotowego wydechu. No i licz się z ew. problemami na przeglądach techn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie ukladu wydechowego na przelotowy turbo zaczyna ladowac wieksze Cisnienie ,co powoduje tez wzrost cisnienia powietrza dostarczanego do cylindrow ,co zas powoduje niedostatek paliwa dostarczanego przez wtryski ,czyli poprostu trzeba zaprogramowac od nowa /poprawic mape czyli sterownik decydyjacy o ilosci paliwa doatarczanego w danym zakresie obrotow .

Jesli cos zle powuedzialem prosze poprawic ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak to działa, w zasadzie zdecydowanie inaczej. Ale ogólny wniosek dla pytającego jest taki, że bez remapu możesz uszkodzić silnik. 

Tak więc oprócz wydechu musisz przeznaczyć pieniądze na remap. 

 

W moim konkretnym przypadku człowiek odpowiedzialny za remap zażyczył sobie gniazda na sondę szerokopasmową wspawanego w downpipe.

 

Upewnij się, że nie masz precata w uppipe - jeśli tak, to może warto zadziałać kompleksowo i taże tym się zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuję się kompetentny by tu zabierać głos bardziej szczegółowo. Z tego co zrozumiałem podczas strojenia mojego auta mapa narzuca ciśnienie doładowania. Dawka paliwa nie wynika wprost z mapy, ale z pomiaru MAF z ew korektą jeśli AFR odstaje od normy. Oczywiście to ile wtryskiwacz paliwa ma podać na jednostkę objętości powietrza też da się zmodyfikować, ale w standardowym remapie tego zdaje się zmieniać nie trzeba.

Pisze na przykładzie mojego auta i tego co podejrzalem, gdy było strojone.

Edytowane przez dr.elich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afr czyli temp spalin ona wzrasta kiedy mieszanka paliwowo powietrzna jest zauboga czyli zamalo Paliwa i to sie konczy poplynieciem tloka . bo skoro po wycieciu Kata i zrobieniu wydechu przelotowego wzrasta cisnienie doladowania musimy tez zwiekszyc dawke paliwowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz AFR z EGT.

Poza tym zauważ, że sterowanie dawką paliwa nie jest sztywno zależne pod obrotów. Nie może tak być choćby dlatego że gęstość powietrza jest różna w różnych warunkach atmosferycznych.

Edytowane przez dr.elich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiesz ze po zmianie takiego całego układu wydechowego musisz zrobić na nowo mape tzn korektę czyli dodatkowy koszt ok 2000zl

 

A po co ?

GT 99 ma jedną sondę zaraz za turbiną. Po zmianie wydechu sondę wkręcasz w to samo miejsce. Front oxygen sensor jest przed pre-catem.

Ponieważ nie ma żadnej sondy dalej możesz wkręcić rurę kanalizacyjną. Nic tam nie mierzy temp. spalin ani składu mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat 

kupiłem ostatnio sti v2 gc8 widać że ktoś w Anglii szykował samochód do sprzedania i założyli mu miedzy innymi nowe tarcze i nowy wydech przelotowy ( nie mierzyłem ale na oko ma z 2,75 -3 cale ), samochód ma też sportowe kolektory wydechowe ( takie powyginane barany ;-) z nierdzewki ) - śmiem wątpić że ktoś się przejmował remapem ...

mocno martwi mnie czy nie zrobię kuku silnikowi po takich zabiegach - jak sesnownie sprawdzić ładowanie turbiny ( nie mam wskaźnika - czy dobrym pomysłem będzie założyć takowy, a jeśli tak to jaki ?) 

i druga sprawa słyszałem że starych kompów z sti jdm nie da się mapować ... 

Podpowiedzcie co mam zrobić i jak zbadać temat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@budyn w silniku turbo wzkaźnik doładowania to w sumie podstawowy wskaźnik do tego przyda ci się też temperatura spalin może nawet wskaźnik afr czyli mieszanki. Ja osobiscie polecam wskaźniki z AutoGuage  przez 4 lata nic się z nimi nie dzieje działają poprawnie a w sumie są dosyć budżetowe. Np: http://allegro.pl/wskaznik-doladowania-turbo-boost-autogauge-smoke-i6387038633.html 

Sorki za ot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj TURBO WORKS za ta kasę będziesz zadowolony, ma piękny rasowy bulgot. ;)

 

Z powodu estetyki niektóre spawy zostały zeszlifowane i spolerowane dlatego mogą pękać. Odwiedziłem raz mecenasa z TIGiem i po problemie. Może być też problem z tłumikiem przy dyfrze, należy go trochę wklepać i nic nie obija

 

Pozdrawiam - Krzysztof ;)

Jeśli chodzi o up-pipe to go nie zakładaj do seryjnego kolektora bo ma za dużą srednice.

 

Jeśli chodzi o remap to jeśli nie będziesz miał problemów z przeładowaniami to nie musisz nic robić. Chcesz być spokojniejszy to kup lepsza pompę paliwa żeby wydajność nie spadała

 

Pozdrawiam - Krzysztof ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...