Jump to content
kana23

wydech nierdzewny

Recommended Posts

Czy ktoś z okolic krakowa robił nierdzewny wydech do legacy? W jakim warsztacie i jaki to rząd kosztów? Może uda się zrobić fotki?

Ja mam zrobiony przy imprezie N/A z 97 roku koszt kupujac wszystko w sklepie dosc duzy ... 1mb rury nierdzewnej ok 60zl koszt kolanka ok 25 zl a potrzeba z 2.5 metra rury + ok 3 kolanka do tego jakis tlumik srodkowy mozna dodatkowo zastosowac zlacze elastyczne aby tlumik nieprzenosil drgan z silnika do tego jakis konvowy tez z nierdzewni i robi sie koszt ok 800-1000zl.

Ale jest inna opcja idzjesz pan na zlom czesto gesto mozna wychaczyc rury nierdzewne w cenie 10 zl za kg (czasem nawet i po 7) i koszty znacznie.maleja :D

Pswiem z Autopsji

Powyzszy post traktuje jako żart i podlączam sie pod pytanie. Chcialbym nierdzewke ale cicha jak seria.

Koszt dobrej nierdzewki na 2,5 cala to ok 3000 + - 500 

jednak raczej + 500  :biglol:

Za 400 pln kupiłem nowy zamiennik z elementami mocującymi + przesyłka - ciekawe ile będzie hulać  :krecka_dostal:

Edited by Allfex

Zamiennik czego? Chyba jednego koncowego wydechu. Ja chciałbym zrobić układ jak najbardziej zbliżony do serii i raczej od katalizatora do tylu. Firma proex za tłumik srodkowy i dwa końowe chce 950zł. Rury pospawam sam. Niestety nie mam opinii i proex-ie

Powyzszy post traktuje jako żart i podlączam sie pod pytanie. Chcialbym nierdzewke ale cicha jak seria.

co w nim jest zartobliwego ?

Pewnue wynika to z mojego charakteru i pozycji ale strasznie nie lubię samoróbek, przeróbek, podrobek i wszelkiego rodzaju druciarstwa. Rozbawił mnie Twój post i potraktowałem go jako żart. Myślę że gdyby mi ktos sprzedał taki wydech z autem to bym nie mógł spać i w środku nocy wstalbym i go zdemontował. Jeżeli Tobie się sprawdza to super. Bez urazy.

Ponadto Legacy to troche inne auto niz Impreza, wymaga bardziej dopracowanego wydechu, gdzie najważniejszy jest niski poziom db. Zdaje sie ze wydech z nierdzewki jest z natury glosniejszy.

Seb

Zamiennik czego? Chyba jednego koncowego wydechu. Ja chciałbym zrobić układ jak najbardziej zbliżony do serii i raczej od katalizatora do tylu. Firma proex za tłumik srodkowy i dwa końowe chce 950zł. Rury pospawam sam. Niestety nie mam opinii i proex-ie

Za 950 z nierdzewki za komplet to taniocha. Taniej niz chinski turboworks. Markowy zamiennik Z rdzewki to 700 za jedną puszke czyli x 2 plus 1000 za srodek. Edited by Sebastian32

Samoróbka nieoznacza druciarstwa a czesto gesto jest zrobiona lepiej niz fabryka dala bo jest robiona pod siebie i by bylo na lata a tam robia na sztuke :) takie moje zdanie

Owszem, czasami tak jest. Tez nie zawsze najdrozsze znaczy najlepsze dlatego pytam na forum o sprawdzone firmy w przystępnych cenach.

Jest gosc w Wronowicachto jest niedaleko z czchowa zna siw gosc na robocie spawa tigiem uturbia auga takze naprawde ma pojecie mozna jego robote zobaczyc w dziale "jade nielegala " projekt svx turbo mt ... spawal forumowiczowi calg wydech dolot wszystko w kwasiakuu

zamiennik czyli cały układ od katalizatora więc -   2 tłumiki + elementy mocujące + uszczelnienie za katalizatorem, potrzebowałem na cito. jak chcesz to mogę dać namiary na sklep, nie było żadnych problemów w z montażem pasowało idealnie, a i jeszcze 24 miesiące gwarancji tylko w tej cenie zastanawiam się na co miała by być ;)  i GLS pod nos mi przywiózł 

Edited by Allfex

Poszło na PW  :D co by reklamy nie robić.

Dopiero 2 miesiące jeździ po wymianie "autko znacznie ucichło" a czasem miło było posłuchać  :D więc zobaczymy jak będzie dalej. Mam lpg więc i żywotność pewnie będzie mniejsza.  

Edited by Allfex

Cena fajna ale szkoda ze ucichło:)

Edited by kana23

Czy moge prosic o opinie na temat wydechu z nierdzewki wlasciciela tego Legacy?

https://www.facebook.com/MotoWydech/photos/pcb.1197803936896746/1197800546897085/?type=3&theater

Zalezy mi na opini na temat wykonania w tym zakladzie,tego ukladu wydechowego.Zamierzam sie tam udac,by zamowic do mojego LEgara taki uklad.Jak to dziala,ocenia.Prosze o odpowiedz i kontakt wlasciciela.Mam nadzieje,ze czytuje forum.

Bardzo proszę o namiary na ten sklep :)

http://pamaku.pl/produkt-Subaru_Legacy_IV_(2003_-_2009)_2.5__,46.17_+_46.20_+_46.21_T%C5%82umik_%C5%9Brodkowy_+_ko%C5%84cowy_,12283.html

560 zl całość więc cena śmiesznie niska. Allfex jak długo masz u siebie ten układ? Jak się trzyma?

Wedle życzenia fotki, szału nie ma ale zadanie spełnia  ;) ps; ciut mi się zderzak przykurzył  post-22565-0-32205100-1471168963_thumb.jpgpost-22565-0-48140400-1471168986_thumb.jpg

Edited by Allfex

To jest polmostrów, też mam u siebie, tylko wymieniłem końcówki na większe, bo te bardzo kiepsko wyglądały. Montaż bardzo prosty, do ogarnięcia samemu.

To jest polmostrów, też mam u siebie, tylko wymieniłem końcówki na większe, bo te bardzo kiepsko wyglądały. Montaż bardzo prosty, do ogarnięcia samemu.

To sa zdjecia na kombi czy sedanie? Czy oryginalne koncowki z tego wydechu sa przyspawane i wymagaly odciecia zeby zalozyc wieksze?

Tak, końcówki trzeba było obciąć. W mojej galerii masz na kombi.

Zdjęcia końcówki to sportwagon  :D  ale może być i kombi  :P

Co potrzeba (uszczelki, śruby ze sprężyną , wieszaki) dokupić? Coś za bardzo opadają te tłumiki.

Co potrzeba (uszczelki, śruby ze sprężyną , wieszaki) dokupić? Coś za bardzo opadają te tłumiki.

W sklepie dostaniesz elementy mocujące łącznie z pierścieniem uszczelniającym za katalizatorem, za komplet dałem chyba 20 pln. Link do sklepu wyżej w poście.