Jump to content

Parujące szyby

kiedro
 Share

Recommended Posts

Bardzo parują mi szyby w moim GTku podczas deszczu. Jak jadę to jeszcze jest w miarę ok, ale jak stoję w korku albo gdzieś się zatrzymam to jest kicha. To normalny objaw w GTku czy mam jakiś przeciek? 

Oczywiście nie mam filtra kabinowego :) 

Z kielichów raczej nie. Bardziej mi pasuje prawa tylna lampa bo tam zawsze jest najbardziej mokro. Jest tam jakaś uszczelka, którą trzeba wymienić czy uszczelnić w jakiś inny sposób? 

Z kielichów raczej nie. Bardziej mi pasuje prawa tylna lampa bo tam zawsze jest najbardziej mokro. Jest tam jakaś uszczelka, którą trzeba wymienić czy uszczelnić w jakiś inny sposób?

Tam jest taka masa (bodajże butylowa) to taka wieczna guma

I jak będziesz wyjmować lampę to pamiętaj ze jest 5 śrubek a nie tylko widoczne 4 ;)

I rozumiem, że ta masa po 19tu latach powiedziała dość :) Dorobić tam jakąś uszczelkę czy czym podobnym zakleić?

Bardzo prawdopodobne ze juz kiedys ktos tam zaglądał i wyjmował lampę:)

Najlepiej taka masa butylowa bo takie stosuje FHI w fabryce to raz a dwa ze silikon nie będzie szczelny i może uszkodzić lakier. W nielegalu ktos używał czegos takiego sikalastomer 710

W GT kombi 99' miałem również wodę w zapasie po ulewnych deszczach. Kupiłem najzwyklejszy auto-kit i uszczelniłem szczelny między karoserią a tylnymi lampami i ponad 1,5 roku nie mam śladu wilgoci w okół zapasu. Jeśli szyby parują(u mnie też często się to zdarza, głównie po deszczu i przy jesiennej wilgoci) trzeba korzystać z klimatyzacji(niweluje całkowicie parowanie szyby), bo inaczej szyba przednia ciągle paruje(nie mam filtra kabinowego)

Tutaj popatrz jak to wygląda.

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/82328-gc8-sti-–-niebieski-prezent-na-dzień-taty/?p=2346597

Zakupiłem KIT i zamontowałem w jeden wieczór (łącznie z czyszczeniem i "odgrzybianiem")

Trochę rzeźbiarstwa było z wycięciem otworu na filtr ale działa jak ta lala

• 2 months later...

Ale problem ustąpił po zamontowaniu filtra?

w zasadzie nie zwróciłem uwagi, ale nie jeździłem jeszcze dłużej autem w taką pogodę jak mamy od kilku tygodni.

Zwrócę uwagę za jakiś czas i napiszę

Zamówiłem na miejscu w Łodzi (spacecar) podając numer katalogowy.

To jest (o ile dobrze pamiętam) ori Subarowy kit

a filtr to najzwyklejszy filtr dedykowany do Imprez klasyków.

gdzieś tam w moim nielegalu pewnie są zdjęcia filtra i podane numery katalogowe

poszperałem i znalazłem:

http://www.subiegal.com/thecars/imprezamain/subarutuning/cabinfilter/subarucabinfilter.htm