Skocz do zawartości

Parujące szyby


kiedro

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo parują mi szyby w moim GTku podczas deszczu. Jak jadę to jeszcze jest w miarę ok, ale jak stoję w korku albo gdzieś się zatrzymam to jest kicha. To normalny objaw w GTku czy mam jakiś przeciek? 

 

Oczywiście nie mam filtra kabinowego :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź skąd woda Ci sie leje - stawiam ze przez któraś lampe z tyłu. Mi sie właśnie wlewa podczas mocnego deszczu przez prawa tylną lampę.

 

Gorzej jak woda leje Ci sie z kielichów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kielichów raczej nie. Bardziej mi pasuje prawa tylna lampa bo tam zawsze jest najbardziej mokro. Jest tam jakaś uszczelka, którą trzeba wymienić czy uszczelnić w jakiś inny sposób?

Tam jest taka masa (bodajże butylowa) to taka wieczna guma

 

 

I jak będziesz wyjmować lampę to pamiętaj ze jest 5 śrubek a nie tylko widoczne 4 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rozumiem, że ta masa po 19tu latach powiedziała dość :) Dorobić tam jakąś uszczelkę czy czym podobnym zakleić?

Bardzo prawdopodobne ze juz kiedys ktos tam zaglądał i wyjmował lampę:)

 

Najlepiej taka masa butylowa bo takie stosuje FHI w fabryce to raz a dwa ze silikon nie będzie szczelny i może uszkodzić lakier. W nielegalu ktos używał czegos takiego sikalastomer 710

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GT kombi 99' miałem również wodę w zapasie po ulewnych deszczach. Kupiłem najzwyklejszy auto-kit i uszczelniłem szczelny między karoserią a tylnymi lampami i ponad 1,5 roku nie mam śladu wilgoci w okół zapasu. Jeśli szyby parują(u mnie też często się to zdarza, głównie po deszczu i przy jesiennej wilgoci) trzeba korzystać z klimatyzacji(niweluje całkowicie parowanie szyby), bo inaczej szyba przednia ciągle paruje(nie mam filtra kabinowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zestaw do montażu filtra kabinowego kupiłeś? Pytam, bo też nie mam, a w sumie mógłbym mieć :)

Wieczorem podeślę Ci linka bo teraz nie ma mnie przy komputerze :)

Oto link: 

 

http://www.subiegal.com/thecars/imprezamain/subarutuning/cabinfilter/subarucabinfilter.htm

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj popatrz jak to wygląda.

 

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/82328-gc8-sti-–-niebieski-prezent-na-dzień-taty/?p=2346597

 

Zakupiłem KIT i zamontowałem w jeden wieczór (łącznie z czyszczeniem i "odgrzybianiem")

Trochę rzeźbiarstwa było z wycięciem otworu na filtr ale działa jak ta lala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zamówiłem na miejscu w Łodzi (spacecar) podając numer katalogowy.

To jest (o ile dobrze pamiętam) ori Subarowy kit


a filtr to najzwyklejszy filtr dedykowany do Imprez klasyków.

gdzieś tam w moim nielegalu pewnie są zdjęcia filtra i podane numery katalogowe


poszperałem i znalazłem:

 

http://www.subiegal.com/thecars/imprezamain/subarutuning/cabinfilter/subarucabinfilter.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...