Skocz do zawartości

Jaki najbardziej wytrzymały silnik w Imprezie STi?


iescand

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w przyszłym roku planuje kupno swojego pierwszego subaru STi - po 10 latach od kiedy zakochałem się w tym samochodzie. Aktualnie mieszkam i pracuje w UK więc Subaru również tutaj będę kupował. W związku z tym mam pytanie w jakiej wersji Imprezy STi silnik jest najbardziej wytrzymały?  Słyszałem, że najlepiej unikać wersji z 2,5l silnikiem ponieważ tak na prawdę jest to blok jednostki 2,0l rozwiercony do 2,5l przez co zdarzają się problemy z wydmuchiwaniem uszczelki pod głowicą. Najbardziej podoba mi się wersja GDC która ma niestety 2,5l... Jednak z tego co widziałem na gumtree są również wersje GDC JDM z jednostkami 2,0l.  Spodziewany budżet na STi ok 12,000 GBP. Jakiej wersji najlepiej szukać GC? GD? JDM? UKM? 

 

 Pozdrawiam,

   Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "normalnego" użytkowania chyba jednak najlepiej pół zamknięty EJ207 NewAge. Oczywiście paść też potrafi. Ja osobiście 2.5 też bym się nie bał.

Raz zrobisz i masz, a koszty wcale nie jakieś gigantyczne jak ma to latać na racjonalnych mocach ;)

Oczywiście w Twoim przypadku szukał bym aut z Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli siedzisz w uk i masz do dyspozycji naście kaflów to nie widzę innej opcji jak polowanie na JDM-a. Najlepiej "fresh import". Przy cierpliwym szukaniu może nawet trafisz w takim budżecie jakąś fajną wersję np spec C :rolleyes: Co byś nie trafił do imprez sti w JP ładowali zawsze 2.0. Nawet w Lanosy i ówczesne wrx sti my15.

 

 

 

Ja osobiście 2.5 też bym się nie bał. Raz zrobisz i masz

 

Tak jest przeważnie z 2.0... Na 2.5 jeden raz często nie styknie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...