Skocz do zawartości

MY11 Diesel Metaliczny Odgłos


lukas_717

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W Foresterze od jakichś 800km słyszę nowy dźwięk na rozgrzanym silniku na niskich obrotach i biegu jałowym. Jest to metaliczny dźwięk dublujący jakby pracę silnika, można go usłyszeć na filmiku, który wrzucam poniżej:



​Po odpaleniu rozgrzanego silnika, dźwięk jest zazwyczaj cichy ale już po kawałku drogi słychać go wyraźnie, nawet z większej odległości od samochodu. Czy spotkał się już ktoś na forum z czymś takim?
 

Na filmie słychać też kalibrację, zaczęła załączać się jedna po drugiej, więc zdaję sobie sprawę, że potrzebuję odwiedzić z tym serwis.
​Subaru właśnie wróciło z okresowego przeglądu w ASO po 150 000km, tam usłyszałem, że wtryski będą do przejrzenia przy następnym przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to klepią wtryskiwacze i słychać wyraźnie włączenie sprężarki klimatyzacji. Sprawdź czasy korekty wtrysku i skalibruj wtryskiwacze :)

 

Zdrówka!

Luke

 

EDIT: Pompę wtryskową przy okazji też... sobie skalibruj :)

Edytowane przez Luke Skywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to klepią wtryskiwacze i słychać wyraźnie włączenie sprężarki klimatyzacji. Sprawdź czasy korekty wtrysku i skalibruj wtryskiwacze :)

 

Zdrówka!

Luke

 

EDIT: Pompę wtryskową przy okazji też... sobie skalibruj :)

 Wszystko będę kalibrować ;) 

 

A ten odgłos zmienia sie jak włączasz i wyłączasz światła? U mnie tak popiskuje podobnie i bierze sie z luzu na czymś co nie wiem jak się nazywa- jedna z rolek widoczna od razu po otwarciu maski, z przodu silnika... i dźwięk sie zmienia w zależności od "obciążenia" silnika..np.światłami czy klima...

 

​Dzięki, to dokładnie to. Zaradziłeś jakoś temu problemowi? Bo muszę przyznać, że na rozgrzanym silniku rolka chodzi głośniej niż sam SBD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź rolkę alternatora, w moim SBD zaczęła z dnia na dzień hałasować. Osłuchaj rolkę po dodaniu i odjęciu gazu, alternator będzie się kręcił szybciej niż rolka, będzie dobrze słychać jeżeli to ona.

 

pozdrawiam,

MR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...