Skocz do zawartości

Impreza WRX STI - awaryjność


marcin_77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pytanie do użytkowników Imprezy GH WRX w wersji STI 300KM. Jak wygląda awaryjność silnika w tym modelu? Pytam, gdyż od roku jestem użytkownikiem Forestera SH rocznik 2008 2.5 turbo 230KM z przebiegiem 160.000 km i zdążyłem już zaliczyć remont kapitalny silnika, wymianę pompy oleju, chłodnicy i sprzęgła.

 

Czy silniki WRX STI też czeka podobny los w okolicach tego przebiegu? Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie takiego auta? Budżet - do 70.000 zł

 

Czy zakuty silnik daje gwarancję bezawaryjności jednostki ?

 

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak wygląda awaryjność silnika w tym modelu?

 

W moim miałem 55.000 i złego słowa powiedzieć nie mogę... ale awaryjność wg forum tak jak w każdym 2.5, nic się nie zmieniło.

 

Subaru trzeba kochać, jeździć, nie stresować się... a na czarną godzinę trzymać kasę na remont, który może być przynajmniej powodem do dalszych modyfikacji auta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legendarny już Demon, nie silnik  :biglol: Sprzęgło to normalna sprawa nie przesadzaj, ale kapitalny remont silnika to już inna sprawa. 

Tak na prawdę to jak katujesz to naprawisz i tyle. Jak nie Ty to poprzedni właściciel musiał to robić. Jasne, że są to silniki bardziej narażone na niespodzianki, ale tylko wtedy jeżeli mamy mocne parcie na częste korzystanie z zasobów mocy :) Takie jest moje zdanie i wniosek z the forum i info z serwisów. 

 

Przy ostrej jeździe zakucie też nie daje żadnej gwarancji :) Kup sobie Skodę 1.9 TDI i leeeeeeć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...