Jump to content

forek sg nierówno zamykajacy sie szyberdach

niebieskiultras
 Share

Recommended Posts

W forku który jest w rodzinie nie domyka sie do końca szyberdach tzn zamknąć sie zamknie ale z tyłu tak jakby wisi (widać ze nie tworzy równej powierzchni względem dachu)

Jest tam jakas regulacja czy trzeba wymienić szyberdach lub prowadnicę ?

przesmarować i oczyścić na początek

Juz dawno zrobione :) chodzi super tylko po zamknięciu wygląda tak jakby z jednej strony szybę nie wypchało do góry i jest widoczna krawędź miedzy szybą a dachem

W forku który jest w rodzinie nie domyka sie do końca szyberdach tzn zamknąć sie zamknie ale z tyłu tak jakby wisi

To chyba czeka prędzej czy później każdego SG... Ja jak usłyszałem koszt wymiany w ASO (4000 zł, bo nie naprawiają tylko ściągają nowy) to zastosowałem wyrafinowane rozwiązanie w postaci korka od wina :lol: dociętego i wciśniętego pomiędzy prowadnicę a dach, tak żeby ładnie go wypoziomować. Z tym że ja szyberdachu praktycznie nie używam...

• 1 month later...

Hej,

I na czym stanęło z dachem kolego, udało się naprawić temat ?

Mnie dopadło to samo :-(

Pzdr

Czekam na odpowiedź z ubezpieczalni bo ostatnio w szybę przednią poszedł kamień i strzeliła i szyberdach tez oberwał - duża rysa na szkle od kamienia.

Ale dzwoniłem do ASO w Mikołowie i powiedziano mi że da się opadnięty szyberdach wyregulować jeśli nie jest pokrzywiona rama szyberdachu.