Skocz do zawartości

Forek SH 2011 2.0D - miga prawy Xenon i gaśnie


BartD

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Duża szansa , że to żarnik siada. Tak jak koledzy piszą markowy do kupienia, w zasadzie dwa. Jaki przebieg?

90 tys

 

Kupic dwa od razu i oba wymienic?

 

 

Tak. Bo inaczej będzie różnica w odcieniu, wymienia się parami. W innym samochodzie miałem takie same problemy w podobnym przebiegu. Pomysł w przekładką do sprawdzenia bardzo dobry.

Edytowane przez Dobi1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
1 godzinę temu, Hose Arkadio Morales napisał:

Jakie kupiłeś? Wszyscy trąbią o philipsach albo osram a te najczęściej są podrabiane.

 

Ja myślę nad Hella, GE lub Bosma, ewentualnie Koito ale mam dostęp tylko do Rosyjskich 

...bo Xenony kupuje się TYLKO w hurtowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiona Bosma, czas na testy. Wyglada w wykonaniu wiele lepiej jak Chińczyk 

Krótko podsumowując dla potomnych. Jako, że jeden z reflektorów zaczynał świecić na różowawo ( od kierowcy ) postanowiłem zweryfikować, okazało się, że mam oba chińczyki. Rozeznanie rynku i padło po zniżkach na palniki BOSMA. 

 

Na pierwszy rzut oka jeśli chodzi o same palniki:

 

- chińczyk ma podstawę zatopioną w plastiku, Bosma jak inne oryginały nie, podejrzewam, że chodzi o odprowadzanie temperatury

- chińczyk miał już odlepioną część przesłony, ten nadruk wzdłużny

- chińczyk na zupełnie inaczej nadrukowaną przesłonę względem bańki z gazem niż BOSMA, podejrzewam, że ma to wpływ na optykę, można to zaobserwować na liniach odcięcia światłocienia

- chińczyk ma w innej odległości pręcik od szkła, różnica jest widoczna gołym okiem

 

Barwa, cóż jak na razie ciężko mi przywyknąć, zobaczymy za jakieś 5 tyś km jak się rozświetlą, na pierwszy rzut oka dają więcej światła w lumenach, może to złudzenie ale siedzę w temacie od dawna i sądzę, że 4300 chińczyk nie pokrywa się z 4300 BOSMA, GE, czy HELLA

 

Wymiana obu palników trwałą około 15 minut. Zdjęcia świecących palników wstawiam w kolejności przed wymianą i po ;-)

 

 

IMG_3019.JPG

IMG_3020.JPG

IMG_3021.JPG

IMG_3022.JPG

IMG_3010.JPG

IMG_3011.JPG

IMG_3015.JPG

IMG_3018.JPG

IMG_3024.JPG

IMG_3025.JPG

IMG_3026.JPG

IMG_3027.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...