Skocz do zawartości

STI Hawk EU vs. US


matthew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam informacji odnośnie różnic pomiędzy wersją Europejską, a Amerykańską STI w hawk'u (2006/2007)

Wydawało mnie się, że temat powinien być wałkowany w internetach, ale szczerze albo słabo szukam, albo wcale nie tak wałkowany.
Znalazłem informacje na temat bug'a, ale Hawka już ciężej. Podobno w hawku, już te różnice są dużo mniejsze niż w poprzednich rocznikach. Czy ktoś mi może potwierdzić ten fakt i jakie to są rzeczywiście różnice?

Mnie się udało dowiedzieć, że:

1. Brak spryskiwaczy xenonów,
2. Brak migaczy na błotnikach przednich, 
3. Brak światła przeciwmgielnego tylnego,
4. Prędkościomierz w milach, 
5. Wskaźnik temp. zewnętrznej w F, (+ rzecz jasna regulacja AC w F)
6. Felgi zamiast Enkei są BBSy
 
Podobno w STI z silnikami 2.5 czyli właśnie w hawk'u, silnik i wszelkie układy są takie same jak w wersji Europejskiej.
Chociaż tutaj od kogoś innego słyszałem, że np. elektryka jest inna. Słyszałem także ogólną opinię na temat Amerykańców (nie tylko subaru), że np. Airbagi są inne i trochę pozostałych części się różni, przez co jest trudniej je zdobyć w razie potrzeby wymiany (i co za tym idzie droższe w zakupie).
 
Pozdr
Mateusz
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belka pod przednim zderzakiem jest bardziej rozbudowana w US, ma też podobną z tyłu, w EU nie ma wcale.

Airbag jest dwu stopniowy, fotel pasażera ma czujnik "zajetości" i poduszka działa tylko jak ktoś na nim siedzi.

Pod plastikiem oslaniajacym kolumnę kierownicy jest dodatkowa blacha.

Z elektryką coś tam jest inaczej, chyba przy przepustnicy.

Funkcja auto w działa tylko przy opuszczeniu szyby. Pasażer ma możliwość zamknięcia centralnego zamka.

Tylne pasy mają regulację wysokości. W bagażniku jest fluotescencyjna klamka którą można się otworzyć gdy ktoś wiezie cie do lasu albo do zoo ;)

Edytowane przez ferdek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W bagażniku jest fluotescencyjna klamka którą można się otworzyć gdy ktoś wiezie cie do lasu albo do zoo ;)

haha no way, serio? :D Ameryka, kocham ten kraj :D

 

"Funkcja auto w działa tylko przy opuszczeniu szyby. Pasażer ma możliwość zamknięcia centralnego zamka."

Czyli w US do góry już automat szyby nie podniesie?

 

"Z elektryką coś tam jest inaczej, chyba przy przepustnicy." ten temat mnie bardzo ciekawi, pytanie czy dotyczy to tylko przepustnicy...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się też, że US ma inny zegarek. Różni się kształtem (wypełnia całą szerokość otworu w daszku) oraz posiada ikonkę "Airbag Off" informującą o wyłączeniu Airbag pasażera jeżeli fotel jest pusty. Co za tym idzie, ten kawałek wiązki i wtyczka do zegarka są inne niż w EU.

CHYBA :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne wtrsyki ( side field ) , inna instalacja silnika ,inne ECU , inna instalacja paliwowa , inne oprogramowanie , inaczej zrobiona instalacja systemu wtórnego powietrza  opierająca sie na 1 głowicy , i można tak wymieniać dalej ….. różnic jest naprawde sporo , ale to nie jest problemem . 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne wtrsyki ( side field ) , inna instalacja silnika ,inne ECU , inna instalacja paliwowa , inne oprogramowanie , inaczej zrobiona instalacja systemu wtórnego powietrza  opierająca sie na 1 głowicy , i można tak wymieniać dalej ….. różnic jest naprawde sporo , ale to nie jest problemem . 

Czyli jednak różnic jest dużo... Jeżeli da się to w taki prosty sposób określić, to te rozwiązania są lepsze czy gorsze?

Jaki ma to wpływ choćby na eksploatacje auta, naprawy, części zamienne, itd? Jest z tym problem?

Ja osobiście unikam Subaru USA. 

Możesz rozwinąć myśl? Masz konkretne powody, czy po prostu nie masz zaufania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli jednak różnic jest dużo... Jeżeli da się to w taki prosty sposób określić, to te rozwiązania są lepsze czy gorsze? Jaki ma to wpływ choćby na eksploatacje auta, naprawy, części zamienne, itd? Jest z tym problem?

 

roznic jest sporo , ale to nie są tematy typu SF ,  wszystko jest do ogarniecia bez problemow :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 W bagażniku jest fluotescencyjna klamka którą można się otworzyć gdy ktoś wiezie cie do lasu albo do zoo  ;)

 

 

Ta klamka przydaję się nie tylko do ucieczki, ale gdy nie da się otworzyć bagażnika z zewnątrz to zawsze można od wewnątrz :)

Edytowane przez Dorsz914
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
2 godziny temu, ArtSub napisał:

Forumowicze,

 

Co to za światła w tym Hawku?  "Czerwone" jest na dole. To wersja EU?

 

image.png.567b8c6686091b77f8d6fed7b04e4984.png

 

Pozdrawiam

 

To są lampy z blobeye 03-05, hawk ma białe "lexus look" tak to nazwę :biglol:

Edytowane przez Sikooo11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Sikooo11 napisał:

To są lampy z blobeye 03-05, hawk ma białe "lexus look" tak to nazwę :biglol:

 

Dzięki za info. No właśnie mi coś nie pasowało i zgupiałem. Wogóle nie pomyślałem że mogą to być lampy z bloba. Jak dla mnie dziwy przeszczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ArtSub napisał:

 

Dzięki za info. No właśnie mi coś nie pasowało i zgupiałem. Wogóle nie pomyślałem że mogą to być lampy z bloba. Jak dla mnie dziwy przeszczep.

Są ludzie co pakują lampy z bloba do hawka bo są dla niektórych ładniejsze, kwestia gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...