Jump to content

WRX GD poziom plynu chlodniczego


uxon
 Share

Recommended Posts

Uklad chlodniczyw wrxie wydaje mi sie strasznie skomplikowany: sa 3 miejsca w ktorych mozna odkrecic korek:

- metalowy zbiorniczek wyrownawczy z lewej strony;

- chlodnica;

- plastikowy zbiorniczek zaraz obok chlodnicy.

W ktorym miejscu powinno sie sprawdzac poziom plynu i ile go powinno byc?

Gdzie dolewac plynu? Na cieplo czy na zimno? (Na cieplo raczej chlodnicy sie nie otworzy, bo pewnie wywali wszystko, ale co z metalowym wyrownanwczym?). W metalowym wyrownawczym nie widze zadnej miarki, ile tam powinno byc plynu?

Chcialem dolac plynu do poziomu maksymalnego i zrobilem to w ten sposob: sprawdzilem, ze w chlodnicy jest pelno; sprawdzilem w metalowym i na oko bylo pol zbiorniczka; dolalem do prawie pelna, po czym chcialem sprawdzic poziom w chlodnicy i co wlalem w metalowym wylecialo przez korek chlodnicy.. Co zrobilem nie tak?

Link to comment
Share on other sites

Poziom płynu chłodzącego sprawdza się/uzupełnia w tym dużym zbiorniku obok chłodnicy (nie wiem jak się nazywa) na którym jest podziałka min-max. Na rozgrzanym silniku ma być między min a max. Po chłodzeniu poziom będzie niższy (rozszerzalność temperaturowa cieczy chłodzącej). Jak to działa i dlaczego jest tyle korków - nie ma pojęcia ;).

Link to comment
Share on other sites

W chłodnicy i w zbiorniczku metalowym masz mieć pod korek płynu.. Najpierw dolej do chłodnicy bo jest niżej niż metalowy a później do metalowego. W plastikowym zbiorniczku obok chłodnicy ma być między podziałką min/max.

 

 

 

sprawdzilem, ze w chlodnicy jest pelno; sprawdzilem w metalowym i na oko bylo pol zbiorniczka; dolalem do prawie pelna, po czym chcialem sprawdzic poziom w chlodnicy i co wlalem w metalowym wylecialo przez korek chlodnicy

 

Grawitacją zadziałała :D Zbiornik metalowy jest wyżej od chłodnicy dlatego jeśli odkręcisz korek w chłodnicy i w zbiorniczku  to wyleje się trochę płynu korkiem chłodnicy. Zawsze odkręcaj tylko jeden i dolewaj.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...