Jump to content

Problem z wskaźnikiem ilości paliwa (kontrolka rezerwy)

piotrost
 Share

Recommended Posts

Miałem przykry przypadek na autostradzie - zabrakło mi paliwa:) Nie zaświeciła się kontrolka rezerwy -  w ogóle. Komp wyświetlał zasięg 140 km. wskazówka działała normalnie - opadła nisko, ale kontrolka się nie zaświeciła wcale i samochód po prostu stanął. Jakieś pomysły?

Miałem przykry przypadek na autostradzie - zabrakło mi paliwa:) Nie zaświeciła się kontrolka rezerwy -  w ogóle. Komp wyświetlał zasięg 140 km. wskazówka działała normalnie - opadła nisko, ale kontrolka się nie zaświeciła wcale i samochód po prostu stanął. Jakieś pomysły?

Jaki to model Legacy?  Co prawda w OBK MY10, bywało że po długiej spokojnej jeździe autostradą w okolicy rezerwy pojawiają się problemy jakby z brakiem paliwa po zatankowaniu wszystko przechodzi (taka konstrukcja zbiornika paliwa). Faktycznie zabrakło paliwa tzn. ile dolałeś?

Legacy IV, dolałem chyba z 5 litrów, podpompowałem i ruszył ale od tamtej pory jak mam 1/3 zbiornika to się tankuję. 
Z żarówką mogę spróbować - ale sam chyba nie dam rady. Pytanie tylko czemu wyssał do 0 paliwo a pokazał zasięg 140 km? Przy jeździe autostradowej właśnie przy około 130-140 zaświeca się rezerwa a tu było po prostu 0 paliwa.

Legacy IV ma diode LED zamiast zarowki. Czy po przekreceniu kluczyka, podczas testu wskaznikow zaswieca sie rezerwa?

Jesli tak, to sprawdz styki na wtyczkach glownego czujnika poziomu paliwa i dodatkowego czujnika poziomu paliwa, sa pod tylnym siedzeniem.

Edited by Legacy96