Skocz do zawartości

Problem z wskaźnikiem ilości paliwa (kontrolka rezerwy)


piotrost

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem przykry przypadek na autostradzie - zabrakło mi paliwa:) Nie zaświeciła się kontrolka rezerwy -  w ogóle. Komp wyświetlał zasięg 140 km. wskazówka działała normalnie - opadła nisko, ale kontrolka się nie zaświeciła wcale i samochód po prostu stanął. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przykry przypadek na autostradzie - zabrakło mi paliwa:) Nie zaświeciła się kontrolka rezerwy -  w ogóle. Komp wyświetlał zasięg 140 km. wskazówka działała normalnie - opadła nisko, ale kontrolka się nie zaświeciła wcale i samochód po prostu stanął. Jakieś pomysły?

 

Jaki to model Legacy?  Co prawda w OBK MY10, bywało że po długiej spokojnej jeździe autostradą w okolicy rezerwy pojawiają się problemy jakby z brakiem paliwa po zatankowaniu wszystko przechodzi (taka konstrukcja zbiornika paliwa). Faktycznie zabrakło paliwa tzn. ile dolałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy IV, dolałem chyba z 5 litrów, podpompowałem i ruszył ale od tamtej pory jak mam 1/3 zbiornika to się tankuję. 
Z żarówką mogę spróbować - ale sam chyba nie dam rady. Pytanie tylko czemu wyssał do 0 paliwo a pokazał zasięg 140 km? Przy jeździe autostradowej właśnie przy około 130-140 zaświeca się rezerwa a tu było po prostu 0 paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy IV ma diode LED zamiast zarowki. Czy po przekreceniu kluczyka, podczas testu wskaznikow zaswieca sie rezerwa?

Jesli tak, to sprawdz styki na wtyczkach glownego czujnika poziomu paliwa i dodatkowego czujnika poziomu paliwa, sa pod tylnym siedzeniem.

Edytowane przez Legacy96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...