Jump to content

Hawkeye STI vs Prodrive

matthew
 Share

Recommended Posts

Witam,

Próbowałem przeszukać neta i forum na temat różnic pomiędzy STI a STI Prodrive w hawku ale znalazłem tylko w bugu.

Czy ktoś na forum jest w stanie wymienić konkretnie zasadnicze różnice pomiędzy tymi wersjami?

Chodzi Ci o PPP - Prodrive Performance Pack?

Jeśli tak, to poza wydechem Prodrive i modyfikacją sterownika przez firmę Prodrive to się chyba niczym nie różniło.

A i tak każdy egzemplarz różnie przyjmował ten program, w jednym efekt był lepszy, w drugim gorszy...

Moim zdaniem zbędna opcja, jak już to zdecydowanie lepiej zmienić wydech i dać do wystrojenia ogarniętemu tunerowi.

Co innego SPRT w hawku, tam różnice były już znaczniejsze. Ale tu nie chcę skłamać co i jak, niech zmiany opisze ktoś kto wie na 100% co tam siedziało ;)

• Upvote 1

W Sprt była zwiększona moc do 310/320 koni, dokłada przedniego spoilera, naklejki/napis sprt, inne sprzęgło, rozporki kielichow przód i tył, grubsze stabilizatory, sprężyny sti, zbiorniki 12 l na intercooler z automatycznym trybem pracy, tabliczka w środku z napisem sprt i numerem. Chlapacze/wydech Prodrive i inna pompa paliwa. To chyba tyle

Edited by abecer
  • Upvote 1

Chodzi Ci o PPP - Prodrive Performance Pack?

Dobre pytanie. Zainteresowałem się bardziej tym tematem ze względu na ogłoszenie o sti który opisany jest jako prodrive i ma uszkodzony silnik, a cena jest znacznie wyższa od zwykłych sprawnych STI (nawet podlubanych i zakutych). Zacząłem się zastanawiać wiec z czego wynika tak wysoka cena...

Edited by matthew

PPP różni się :

Kpl. układem wydechowy ze sportowym katalizatorem.

Modyfikacja oprogramowania sterownika

Wydajniejszą pompą paliwa

Niższymi sprężynami i zwykle innymi obręczami kół .

Efekt zmian to 305 PS przy silniku 2.0  i 320 PS przy 2.5

Szczegółowy opis dla hawka jest tutaj: http://impreza.co/wp-content/uploads/2014/11/2006-WRX-STi-PPP-Brochure.pdf

• Upvote 1