Jump to content
Haze

Forester - SZYBKIE PYTANIE

Recommended Posts

Odkręcić koło i zobaczyć, czynność niezbyt skomplikowana;)

34 minuty temu, yaroz napisał:

czynność niezbyt skomplikowana;)

Prawda, trzeba jednak wiedzieć na co się patrzy, a ja laik jak cholera :(

Jak odkrecisz koło to zobaczysz czy okładzina na klocku jest, czy już same blachy trą po tarczy hamulcowej

• Thanks 1

Nie musi odkręcać.

Klocek jak i tarcze widać przy tej feldze :D 

Posted (edited)
9 godzin temu, Pan Dziedzic napisał:

Klocek jak i tarcze widać przy tej feldze :D 

Faktycznie wszystko widać. Da radę coś zinterpretować ze zdjęć?

Tak czy siak jutro przejadę się do mechanika. Czy wystarczy zwykły czy jechać do specjalisty od Subaru?

20190812_074806.jpg

20190812_074707.jpg

Edited by Panzerpferd

Mieniaj klocuchy, pewnie wewnętrzny szoruje.

• Thanks 1

Godzinę temu, koziolek napisał:

pewnie wewnętrzny szoruje

Dlatego lepiej jest odkręcić koło wtedy można zobaczyć jak wygląda klocek wewnętrzny.

• Thanks 1

1 minutę temu, yaroz napisał:

Dlatego lepiej jest odkręcić koło wtedy można zobaczyć jak wygląda klocek wewnętrzny.

Jutro jadę z tym do mechanika. Dzięki za pomoc

Faktycznie, to były klocki. Dzięki za pomoc. Kolejne doświadczenie zdobyte :D

Auto teraz Warcy, Rycy lecz nie Csescy :biglol:

20190813_144730.jpg

• Like 1

Pytanie: czym zablokowac lusterka ? Bardzo lekko sie obracaja a przy ok.  80km/h skladaja mi sie :( dodam ze trzy sruby  siedza mocno wkrecone i ani drgna...pomysly?

mam pytanie  odnośnie kabli zapłonowych, jest sens "zarażać" się sentechem ? - czy to zmiana siekierki na kijek - mam od nowości oryginalne kable (2007r) od dwóch lat na LPG i mam wrażenie, że już powoli się poddają.

https://www.subarak.pl/silnik/1672-przewody-zaplonowe-sentech-do-subaru-imprezalegacyforester-25-usa.html

Witam, chce wymienić obudowę lusterka w forku SG tylko nie wiem jak zdemontować lustro i silniczek elektryczny. Czy lustro jest demontowane czy trzeba odkręcić razem z silniczkiem? czy jak pociągnę to urwe jakiś element?

Z góry dziękuję za pomoc

Z polifta ale pewnie tak samo to wygląda jak u Ciebie

https://www.youtube.com/watch?v=3bCmFzQSYVQ

• Thanks 1

Godzinę temu, mattipk napisał:

Witam, chce wymienić obudowę lusterka w forku SG tylko nie wiem jak zdemontować lustro i silniczek elektryczny. Czy lustro jest demontowane czy trzeba odkręcić razem z silniczkiem? czy jak pociągnę to urwe jakiś element?

Z góry dziękuję za pomoc

Obudowę czy plastik od przodu?

Plastik jest na zaczepy które trzeba nacisnąć w odpowiednim miejscu.

Ogólnie chce zrobić przeszczep zmienić czarną obudowę na lakierowaną i chcę przenieść bebechy z obecnego lusterka

Posted (edited)

@mattipkMam jedno luztro uszkodzone, możemy sie złapać w Piasecznie lub okolicy i zobaczysz sobie jak to wygląda. 

Jest to obudowa bez szkła i przedniego plastiku więc zobaczysz środek jak się dostać.

Edited by evi

Posted (edited)

Czy ktoś ma zamontowany u siebie wydech MGmotorsport w Forku SG XT? 

U mnie wydech do kata wygląda ok, dalej jest już przeżarty. I są dwie opcje odcinka środkowego- z rezonatorem lub przelot. Nie chcę żeby było za głośno, ale żeby fajnie brzmiał, zastanawiam się czy brać środkowy OEM i końcowy MGm czy rezonator+backbox MGm?

środkowy przelot pewnie już bardzo głośny jest?

Edited by VEC
litery

Posted (edited)
6 godzin temu, VEC napisał:

U mnie wydech do kata wygląda ok, dalej jest już przeżarty. I są dwie opcje odcinka środkowego- z rezonatorem lub przelot. Nie chcę żeby było za głośno, ale żeby fajnie brzmiał, zastanawiam się czy brać środkowy OEM i końcowy MGm czy rezonator+backbox MGm?

Ja miałem downpipe OEM z katem, środkowy z rezonatorem MG i końcówkę Blitz Nur Spec i było fajnie, basowo, wystarczająco głośno. Teraz mam pełen przelot i do poprzedniego układu bym nie wrócił, chociaż drze się kosmicznie to brzmi totalnie inaczej. Odgłosy prosto z garów, jak ryczący lew, dodatkowo turbo cudownie słychać. W zestawieniu do przelotu, wydech z katami brzmi jakby ktoś petardę wrzucił pod wiadro i na nim usiadł. Słychać wybuch ale to nie to :)

PS. Czy istnieją zaślepki przeciwmgielnych do SG XT ?

Edited by The_Sickness
  • Thanks 1

Gdy kręcę kierownicą, nawet delikatnie szybkimi ruchami podczas jazdy np w lewo tu czuć uciekanie tyłu auta w prawo analogicznie jest gdy kręcę prawo to tył ucieka w lewo. Przy bardzo zdecydowanych ruchach kierownicą zaczyna robić się nieciekawie, tak powiem delikatnie- dupą zarzuca. Co może być odpowidzialne za taki stan rzeczy? 

2 godziny temu, yaroz napisał:

Gdy kręcę kierownicą, nawet delikatnie szybkimi ruchami podczas jazdy np w lewo tu czuć uciekanie tyłu auta w prawo analogicznie jest gdy kręcę prawo to tył ucieka w lewo. Przy bardzo zdecydowanych ruchach kierownicą zaczyna robić się nieciekawie, tak powiem delikatnie- dupą zarzuca. Co może być odpowidzialne za taki stan rzeczy? 

Podejrzewam amorki, za bardzo pływa.

6 minut temu, aplam13 napisał:

Podejrzewam amorki, za bardzo pływa.

Tył, przód? W marcu na przeglądzie miały ponad 75%, zwykłe nie samopoziomujące, z tyłu nowe sprężyny lesjofors HD, nowe końcówki stabilizatora z tyłu, z przodu nowe gumy stabilizatora. Opony 225/50/17. Tył dociążony butlą LPG i hakiem :P

27 minut temu, yaroz napisał:

Tył, przód? W marcu na przeglądzie miały ponad 75%, zwykłe nie samopoziomujące, z tyłu nowe sprężyny lesjofors HD, nowe końcówki stabilizatora z tyłu, z przodu nowe gumy stabilizatora. Opony 225/50/17. Tył dociążony butlą LPG i hakiem :P

Miałem kiedyś takie objawy w poprzednim samochodzie i niestety jeden tylny amorek padł w większym stopniu niż drugi i podobnie się zachowywało, przyglądnij się czy nie masz wycieków, można skoczyć na skp zobaczyć czy oba (prawy=lewy) są na podobnym zużyciu.

W dniu 20.07.2019 o 22:30, st981777 napisał:

Łożysko wycisku sprzęgła ma luz na łapce, albo łożysko wałka sprzęgłowego w skrzyni. Zobacz czy łapka sprzęgła "lata" na odpalonym.

Sprawdziłem tą łapkę z gumową uszczelką pod filtrem powietrza i jak tylko ją lekko dotknę to ten dźwięk ustaje, jak puszcze to powraca. 

W dniu 17.08.2019 o 11:20, VEC napisał:

Miałem w forku końocwy Milltek. Było ok, na zewnątrz fajnie, basowo. Wewnątrz dosyć cicho. Na tyle cicho, że jazda autostradowa nie była męcząca. Zachciało mi się większego hałasu, wymieniłem więc center na przelot. Na zewnątrz niewiele się zmieniło, wewnątrz natomiast zrobiło się mało przyjemnie przy wyższych obrotach, a co za tym idzie prędkości 130 i wyższe zrobiły się uciążliwe pod względem hałasu.

Zatem zależy co lubisz, jak i z kim jeździsz.

• Thanks 1

W dniu 17.08.2019 o 16:01, The_Sickness napisał:

PS. Czy istnieją zaślepki przeciwmgielnych do SG XT ?

Internet pokazuje, że istnieją

SG9_1556431691023.jpeg