Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, kluczowe słowo to "elektroniczny", którym steruje ECU a nie docisk sprężynki, doładowanie narasta płynnie po mapie a nie wbija na full z samego dołu. W krytycznej sytuacji (np. gorąco w dolocie, stukowe, itd.) ECU może sobie obciąć boosta, a z MBC nie obetnie i zrobisz silnikowi kuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2019 o 13:21, Pan Dziedzic napisał:

Dalej nie odpala.

Pompa wymieniona, ciśnienie buduje do filtra podaje.

Pomysł padł że filtr zapchany, wyjąłem, połączyłem przewody dalej to samo.

Gdyby poleciał któryś wtrysk to pracowałby nierówno tak ? 

Na gazie odpala i jest ok.

Gdzie szukać dalej? 

Wstępna diagnoza.

Zatkany, zgnieciony, zgnity  przewód pomiędzy bakiem a tylną kanapą.

Zrobiłem obejście nowym przewodem bak- filtr i zapalił.

Jutro kolejny dzień walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widocznie za mało by zapracował.

Na nowym przewodzie zapalił od strzała.

Próbowałem przedmuchać powietrzem i tłocząc powietrze od filtra z tylu nic się nie działo.

——————-

Dla potomnych.

Jak wymieniasz gumowy wężyk to sprawdź debilu* dwa razy czy opaska zaciśnięta na krućcu czy na samej gumie :facepalm:

 

Plusy:

Wymiana pompy na nowszą o mniejszym przebiegu.

Czyszczenie zbiornika.

 

Dobranoc, idę spać.

 

* ja.

Edytowane przez Pan Dziedzic
  • Super! 1
  • Haha 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem przewody klimy, wstawiając większy IC. Rozpórka też była dedykowana do takiej kombinacji.

 

Sądzę, że jakiś dystans/przekładka z gumy zaradzi ewentualnym przetarciom miękkich przewodów klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czy u was też fabryczne radia grają z różną głośnością po włożeniu płyty i słuchaniu radia FM ? 
Technicznie różnica poziomu ustawienia głośności to 10 oczek w górę na zwykłym radiu względem płyty CD ? 
Poprzedni właściciel zakładał zestaw głośnomówiący i nie wiem czy czasem czegoś nie pochrzanił w kablach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłeś że reklamy czy to w radiu czy telewizji zawsze są głośniej. W/g montując zestaw głośnomówiący nie da się niż schrzanic w podłączeniu. A płyty CD niby powinny być znormalizowane jest chodzi o głośność to tak nie jest. Czepiasz się drobnostek. Jak połączye dźwięk do AUX w niefabrycznym radiu to i tak gra ciszej niż radio. Mimo że telefon ja full ustawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się - to mnie tylko zastanawiało...wcześniej nie miałem tego ale może dlatego że nie słuchałem CD tylko mp3...kto wie..
Technicznie większość płyt działa porównywalnie..jeśli chodzi o głośność (audiofilem nie jestem) 
A reklamy w radiu tak są głośniej ale nie tak - głośniejsze są komunikaty drogowe..

@ewemarkam - dzięki za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester SG 158KM. Jaki zamiennik tłumika środkowego (pierwszego?) Gdzie kupić? Cena oryginału zwala z nóg. A może tylko dorobić rury wlotową i wylotową z mocowaniami i wieszakami. Sama puszka wydaje się ok. Przerdzewial wylot zaraz przy puszce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry forumowicze ! Nie chcę zakładać nowego tematu co by nie tworzyć śmieci. Przymierza się do mojego drugiego forka ii trafiłem  tym razem 2.5 211km USA z 05 r stuka lewa głowica przy ciepłym się nieco wycisza auto trzyma moc. Co może być przyczyną i ewentualnie jakie koszta naprawy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/9/2019 at 9:15 AM, Pan Dziedzic said:

Mają być takie same rozmiarowo, tego samego producenta z jednakowym bieżnikiem, porównywalna głębokość tegoż bieżnika i nie starsze niż 5-6 lat.

Sa juz nowe opony, zdecydowalem sie na crossclimate pierwsze moje opony wielosezonowe jak narazie spisuja sie niezle zobaczymy jak bedzie w zime.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to już było dlatego nie chcę nowego wątku zaczynać, ale istniejące nie rowiewają moich wątpliwości.

Czy po resecie ECU w Forku SG N/A trzeba adaptować przepustnice itp? Zresetował mi się ECU kiedy wymieniałem żarniki i teraz szarpie ma Forkiem. Obroty też zachowują się dziwnie - (rosną przez chwilę jak puszczam gaz i wciskam sprzęgło, jak spadają na jałowy to robią kołyskę). Zdecydowanie tak jakby przepustnica miała jakiegoś "laga".

To szybkie pytanie? Robi się to adaptację po resecie czy nie? No i jak tak to jak (bo metod widziałem wiele)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...