Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz zmieniać zderzaki tomkisisa.razem z tą belka wzmacniającą.

Ja do polifta chciałem zamontować zderzak z przedlifta.i właśnie poliftowa belka przeszkadzała.

Naciagnalem zderzak i nie wygląda ok. Muszę w wolnej chwili ta belkę przyciąć lekko.

 

Podobnie z kangurami, przedlift dompolifta i odwrotnie nie pasują , zostaje brzudka szpara.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat był niedawno ale jakoś się pogubiłem.

 

Planuję zmienić świece (Forester SG, 2.0 DOHC - "ten wzmocniony"). Auto jeździ na gazie. Świecę zamierzam zmieniać co 2 wymiany oleju (zmieniam co 10kkm).

Aktualnie mam zamontowane Laser Iridium (NGK_ILFR6B_4) natomiast na Subaraku widzę też droższy model Laser Platinium (NGK_PFR7G_4). Pytanie - co lepsze do gazu i czy dopłata jest opłacalna - bo jak niezależnie od modelu będzie czekać mnie wymiana po 2 latach to po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2019 o 07:55, Pan Dziedzic napisał:

Forester sf.

Na benzynie nie odpala.Na samym gdzie budzi się od strzała.

Przekaźnik pompy cyka, po zdjęciu wężyka przy filtrze nie leci paliwo, pompa padła ? 

Dalej nie odpala.

Pompa wymieniona, ciśnienie buduje do filtra podaje.

Pomysł padł że filtr zapchany, wyjąłem, połączyłem przewody dalej to samo.

Gdyby poleciał któryś wtrysk to pracowałby nierówno tak ? 

Na gazie odpala i jest ok.

Gdzie szukać dalej? 

Edytowane przez Pan Dziedzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pan Dziedzic napisał:

Dalej nie odpala.

Pompa wymieniona, ciśnienie buduje do filtra podaje.

Pomysł padł że filtr zapchany, wyjąłem, połączyłem przewody dalej to samo.

Gdyby poleciał któryś wtrysk to pracowałby nierówno tak ? 

Na gazie odpala i jest ok.

Gdzie szukać dalej? 

Mogła Ci paść centralka LPG. Wtryski benzynowe są odcinane, być może nie mostkuje ich dobrze, przy zapalaniu. Jaką masz instalcję?

Możesz jeszcze odpiąć i podpiąć wtyczkę od centralki, być może zaśniedziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie bez zmian. Monter przecina przewody do wtryskiwaczy benzynowych (sterujące), gdy centralka jest w trybie PB to "łączy" to przewody, gdy przechodzi na LPG to rozłącza. Tak jak napisał @koziolek podjedź do gazowników, myślę że tam leży problem. Można prosto to sprawdzić mając schemat podłączenia, stag to udostępnia, a do KME nie widzę.

Pewnie zaraz Ci się skończy limit odpalań na LPG (jeśli ustawiony). 

 

 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LosioDriver napisał:

Planuję zmienić świece (Forester SG, 2.0 DOHC - "ten wzmocniony"). Auto jeździ na gazie. Świecę zamierzam zmieniać co 2 wymiany oleju (zmieniam co 10kkm).

Aktualnie mam zamontowane Laser Iridium (NGK_ILFR6B_4) natomiast na Subaraku widzę też droższy model Laser Platinium (NGK_PFR7G_4). Pytanie - co lepsze do gazu i czy dopłata jest opłacalna - bo jak niezależnie od modelu będzie czekać mnie wymiana po 2 latach to po co przepłacać.

czemu akurat planujesz przebiegi tylko 20k km na świece? moim zdaniem to zdecydowanie za mało.

Mam platynowe NGK i przebiegi 100k na gazie na tych świecach to żaden wyczyn.

Edytowane przez markos007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu akurat planujesz przebiegi tylko 20k km na świece? moim zdaniem to zdecydowanie za mało.
Mam platynowe NGK i przebiegi 100k na gazie na tych świecach to żaden wyczyn.
Poczytałem kilka dyskusji i taki mi się nasunął wniosek, że w naszych silnikach świece wytrzymują 2 lata/30kkm. Pewnie zależy to od instalacji gazowej. Ja auto mam 2 lata. Nie wiem jeszcze jak świece znoszą gaz. To też moje pierwsze auto z instalacją gazową i pierwszy boxer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, LosioDriver napisał:

Pytanie - co lepsze do gazu i czy dopłata jest opłacalna - bo jak niezależnie od modelu będzie czekać mnie wymiana po 2 latach to po co przepłacać.

zwykłe świece i regularna wymiana, nie ma sensu inwestować w irydowe czy platynowe przy LPG.

Ja mam zwykłe NGK u siebie i nie wymagają one tak częstej wymiany jak zakładasz (20kkm), ale tu sporo zależy od stylu jazdy i wystrojenia LPG.

8 godzin temu, Pan Dziedzic napisał:

Po odpięciu wtyczki z kompa, bez zmian.

7 godzin temu, ewemarkam napisał:

Będzie bez zmian. Monter przecina przewody do wtryskiwaczy benzynowych (sterujące), gdy centralka jest w trybie PB to "łączy" to przewody, gdy przechodzi na LPG to rozłącza.

odcięcie centralki od prądu załatwia temat w przypadku padu/zwarcia centralki LPG (przynajmniej w STAGu). Przerabiałem temat, niestety, kiedyś. Zgasiłem auto normalnie na parkingu, ale już nie mogłem odpalić na noPb. Awaryjne odpalenie na LPG, a potem za radą gazownika wyjąłem bezpiecznik od instalacji LPG i odblokowało odcięcie wtryskiwaczy noPb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jakim cudem z odpięta centralką samochód zapali na PB, no nie da rady? Chyba że coś źle rozumiem. Bez głównego bezpiecznika jest szansa, nie wiem szczerze jak wygląda elektronika w centralce jak jest to odcinane. 

Podpinałem swoją centralkę (używana instalacja LPG) do wtrysku benzynowego lecą dwa przewody. Do każdego dwa czyli w przypadku silnika 4 cylindrowego, 8 przewodów. Może odpięcie centralki powoduje jakiś tam reset jeśli się zablokowała. Ale żeby samochód jeździł bez niej (centralki LPG) trzeba założyć we wtyczce do niej mostki. łącznie 4. 

 

Wracając do świec, mam też zwykłe NGK jednoelektrodowe, płaciłem chyba 8 pln za sztukę. Przy wymianie oleju można na nie spojrzeć jeśli będą już wyglądały średnio to wymienić.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ewemarkam napisał:

No ale jakim cudem z odpięta centralką samochód zapali na PB, no nie da rady? Chyba że coś źle rozumiem. Bez głównego bezpiecznika jest szansa, nie wiem szczerze jak wygląda elektronika w centralce jak jest to odcinane. 

no dlatego pisałem żeby nie odpinać wiązki od centralki LPG tylko odciąć jej prąd, te mostki, o których piszesz, robią się wtedy w centralce.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adi660r napisał:

Przecież masz wystrojony samochód.

Mbc stosuje się aby samodzielnie regulować ciśnienie doładowania.ale to śliski temat

 

jak czegoś nie znam/nie rozumiem to pytam :) Myślałem że to taki regulator zamiast restryktora itp... zamiast wymieniać restryktor między 0,8, 1,0, 1,1, 1,2 itp t robić to pokrętłem. Ale to chyba nie do tego służy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...