Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie za 100pkt - jakie spinki (najlepiej nr.) trzymają mojego grilla ?

Grill trzymał się na dwóch spinkach bo reszta była połamana i środkowe mocowanie urwane oczywiście całkiem..... a wczoraj taka oto przygoda i teraz muszę spinek szukać.. dobrze że go nie przejechałem hehehe

dzięki za pomoc

WhatsApp Image 2019-05-09 at 12.45.46(1).jpeg

WhatsApp Image 2019-05-09 at 12.45.46.jpeg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy ten schemat, ale instrukcja podaje rotowanie przód/tył bez zmiany stron.
Przód/ tyl łatwiej zamienić gdy się ma opony kierunkowe. Rotować da się bez problemu przy oponach z opisem outside/ inside. Ja przełożyłem w tym roku przód z tyłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki bagaznik rowerowy obecnie na dwa duże w przyszłości 3 najlepiej stosować.

Na dach nie widzi mi się wrzucania rowerów trochę wysoko będzie szczyt kierownicy..a bagażnik raczej za maly na 2 rowery plus 3 osoby...

Poradzicie co stosujecie co stosowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Nargond napisał:

Jaki bagaznik rowerowy obecnie na dwa duże w przyszłości 3 najlepiej stosować.

Na dach nie widzi mi się wrzucania rowerów trochę wysoko będzie szczyt kierownicy..a bagażnik raczej za maly na 2 rowery plus 3 osoby...

Poradzicie co stosujecie co stosowac?

Jak masz hak to moim zdaniem najwygodniejsze miejsce do mocowania rowerów. Dobry bagażnik na hak z miejscem na tablicę rejestracyjną i własnym oświetleniem. Jest wygodnie bo nie trzeba się wspinać, jak potrzebujesz zajrzeć do bagażnika mając rowery to lepsze modele mają funkcje odchylania platformy z rowerami.

Sam posiadam Westfalia BC-60 na dwa rowery z opcją trzeciego po dokupieniu dostawki. Są tańsze modele ale mi zależało by można go przechowywać w bloku, składa się do małych rozmiarów, podobny model od Thule jest sporo droższy (za swój płaciłem około 1600, Thule sporo ponad 2000). Ale są to ceny modeli składanych. Jak masz garaż to można kupić sporo tańsze modele.

 

Edytowane przez Michał W.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę polecić tanią i solidną platformę na hak -- interpack eco 3, płaciłem za to niecałe 600zł. pałąki składa się na płasko -- zdarza mi się wozić złożoną platformę w bagażniku, ma wtedy z ~10cm wysokości, na to ładuję bagaże.

 

mocowanie na paski do pałąków jest bardzo uniwersalne -- woziłem na nim bez problemu 3 duże rowery + jeden rowerek dziecięcy.

po zdjęciu roweru najbliżej auta można otworzyć klapę bez uchylania bagażnika (pod warunkiem że kierownica jest wąska lub przekręcona na bok).

 

 

 

Edytowane przez kruque
pomyliłem model platformy
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem swego czasu na forum wymiary osłon pod silnik do forka S-turbo, ale nie mogę znaleźć teraz :( 

Pomoże ktoś??
Chcę sobie zrobić płytę pod silnik z kwasówki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kontrola trakcji ma prawo wyłączyć się sama ? czy jej wyłączenie może być spowodowane większymi opadami deszczu / wilgocią - czy też moja żona jadąc przez przypadek nadusiła guzik po lewej stronie kierownicy i sama ją wyłączyła ? ? 
Sytuacja póki co jednorazowa ale zastanawia mnie to. 

Obstawiam że sama wyłączyła nogą - obracała się od tyłu więc mogła coś kolanem uderzyć..ale nie chce mi się w to jakoś wierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Teddy26 napisał:

Widziałem swego czasu na forum wymiary osłon pod silnik do forka S-turbo, ale nie mogę znaleźć teraz :( 

Pomoże ktoś??
Chcę sobie zrobić płytę pod silnik z kwasówki :) 

Chyba o ten wątek chodzi.

Na kiedy potrzebujesz ? 

Bo jak się nie spieszy to za jakie 1,5 miesiąca wpadniemy i se odrysujesz :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie Forester I albo II generacji, jest tylko pewien spory problem: podczas przymierzania się do I okazało się że przy moich dosyć sporych rozmiarach (ponad 2m ) dół kierownicy podniesionej na maxa dosyć mocno ogranicza mi dostęp do pedału hamulca. Nie mogę znaleźć czy w II dodano możliwość przybliżenia kierownicy. 
 

Założenie naby albo zmodyfikowanie mocowania fotela może by coś pomogło :/  Ale raczej nie będę kupował auta żeby testować to założenie 

 

Ktoś miał podobny problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leminkainen W Foresterze SG w kwestii regulacji kierownicy nic się nie zmieniło, ale montując fotele (a może wystarczy same prowadnice) z Imprezy do Forka powinieneś zyskać kilka centymetrów, dodatkowo w Foresterach SG występują trójramienne kierownice, które mają mniejszą średnicę niż starsze modele czteroramienne. Skąd jesteś?

Edytowane przez Yaros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Leminkainen napisał:

Interesuje mnie Forester I albo II generacji, jest tylko pewien spory problem: podczas przymierzania się do I okazało się że przy moich dosyć sporych rozmiarach (ponad 2m ) dół kierownicy podniesionej na maxa dosyć mocno ogranicza mi dostęp do pedału hamulca.

przy moich 196cm nie mam problemu z pozycją w SF, a kierownica też nie jest max w górze, a siedzę w tzw. poprawnej pozycji czyli oparcie prawie w pionie.

Co rozumiesz przez ograniczenie dostępu do hamulca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Wrocławia. 

 

Patrząc na sposób mocowania fotela mógłbym też walnąć płaskowniki z grubej blachy na oryginalne punkty mocowania i cofnąć fotel kilka cm do tyłu (heh zaprzyjaźniony blacharz nie takie cuda dla mnie i mojego ojca rzeźbił  XD ) ale nie jestem pewien ile by mi to pomogło z ułożeniem nóg.

 

 

Cytat

przy moich 196cm nie mam problemu z pozycją w SF, a kierownica też nie jest max w górze, a siedzę w tzw. poprawnej pozycji czyli oparcie prawie w pionie.

Co rozumiesz przez ograniczenie dostępu do hamulca?

Nie bardzo mogę zmienić pozycje kolana więc mam problem żeby nacisnąć sam pedał hamulca 

 

zwróć uwagę że nie wszyscy mają te same proporcje, u mnie akurat sporo tego wzrostu jest w nogach 

Edytowane przez Leminkainen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj nic z mocowaniem fotela. Kiedyś takie coś urzeźbieniem, co by małżonka miała wyżej. Koledzy z forum ochrzanili od razu. Bo przy pierwszym lepszym dzwonie wyrwie fotel z mocowań. Jak się już chcesz bawić to zmień mocowanie fotela do szyn. Kup do tego fotel z imprezy bo jest niższy. Ma niższe mocowania do karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Leminkainen napisał:

Nie bardzo mogę zmienić pozycje kolana więc mam problem żeby nacisnąć sam pedał hamulca 

zwrócę uwagę jak to u mnie wygląda, bo z kolanem faktycznie na początku miałem problem - tzn szukałem pozycji. Niemniej ja generalnie hamuję bez przekładania całej nogi czyli kolano zbytnio pozycji nie zmienia.

16 godzin temu, Leminkainen napisał:

zwróć uwagę że nie wszyscy mają te same proporcje, u mnie akurat sporo tego wzrostu jest w nogach 

mam tego pełną świadomość, przy wzroście 190+ są auta gdzie niestety brakuje zakresu regulacji. Może u Ciebie neistety go brakło w foresterze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ma ktoś reperaturki wycieraczek do Forka MY03. Albo używane dobre. Bo mi bije wycieraczka w uszczelkę już...

Edytowane przez KRYSZTAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...