Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, camel00 napisał:

Czyli guma jest jedna + opaski

6 godzin temu, camel00 napisał:

jednak są dwie gumy na stronę.

muszą być dwie bo i przeguby są dwa. Wew od strony skrzyni i zew od strony koła.

6 godzin temu, camel00 napisał:

Opaski też są, ale kosztują tyle (20-coś za sztukę), że sam sprzedawca powiedział, żeby poszukać innych

są opaski uniwersalne, są takie 'z metra', spytaj w warsztacie, który będzie robił czy mają czy masz dostarczyć.

Pamiętaj za to żeby kupić porcję smaru i przy okazji wymienić ile się da na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie, co to są za wloty w okolicy nadkola w bagażniku, bezpośrednio za nimi jest tylni zderzak, mają jakieś gumowe membrany, brzęczy to a do środka przez te otwory dostaje się syf. Po co to jest, jakie to ma zastosowanie i czy można to dziadostwo zaślepić ?

20190430_152512.jpg

20190430_152524.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ozarek napisał:

nie tylko, pomagają też w wentylacji auta podczas jazdy - wiecznie dmuchać do auta się nie da, część powietrza musi zostać wyciągnięta.

A to z przodu auta nie ma takiego obiegu? Jest możliwość wewnętrznego obiegu powietrza, mam świadomość, że wykorzytywane są wtedy do tego dodatkowe wiatraki, ale czy to nie działa też biernie gdy nawiew/klima jest ustawiona na obieg zewnętrzny? Zaślepić chyba nie zaślepie, ale gumy usuwam bo wibruja i brzecza. Pozostaje rozwiązać kwestię syfu dostającego się do wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, The_Sickness napisał:

A to z przodu auta nie ma takiego obiegu? Jest możliwość wewnętrznego obiegu powietrza, mam świadomość, że wykorzytywane są wtedy do tego dodatkowe wiatraki, ale czy to nie działa też biernie gdy nawiew/klima jest ustawiona na obieg zewnętrzny?

nie. Obieg wewnętrzny to jest tylko odcięcie powietrza zasysanego z zewnątrz jak Ci jakiś stary rupieć przed maską smrodzi, albo rolnik wiosna obornik w pole wywiózł.

Nie ma żadnych dodatkowych wiatraków poza tym który przepycha powietrze przez nagrzewnicę/parownik klimy zwiększając przepływ powietrza.

Od usuwania powietrza z wnętrza kabiny jest właśnie ten wylot z tyłu, który dzięki minimalnemu podciśnieniu pojawiającemu się za autem będącym w ruchu to powietrze wyciąga.

1 godzinę temu, The_Sickness napisał:

Zaślepić chyba nie zaślepie, ale gumy usuwam bo wibruja i brzecza. Pozostaje rozwiązać kwestię syfu dostającego się do wnętrza

rób jak chcesz ale to jest bardzo głupi pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się to ustawiać tą wajchą którą powodujesz położenie oparcia.

 

A ja mam pytanie. Jakie mogę dać bezpiecznie dystanse, pod felgi OEM stalowe do forka SF żeby szpilek nie wymieniać. Chce trochę go poprawić wizualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ewemarkam napisał:

A ja mam pytanie. Jakie mogę dać bezpiecznie dystanse, pod felgi OEM stalowe do forka SF żeby szpilek nie wymieniać. Chce trochę go poprawić wizualnie.

5mm max, moim zdaniem bez sensu, lepiej kupić dłuższe szpilki, wymiana nie jest trudna.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ewemarkam napisał:

A ja mam pytanie. Jakie mogę dać bezpiecznie dystanse, pod felgi OEM stalowe do forka SF żeby szpilek nie wymieniać. Chce trochę go poprawić wizualnie.

Wizualnie lepiej nieraz znaczy gorzej, W niektórych autach prowadzenie jest potem gorsze. Szpilki nie powinny być same obciążone na ścinanie  ,ale tak ,żeby felgę trzymała piasta i to jest powód ,żeby nie odjeżdżać dużo na zewnątrz.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawę. Ale też dystanse mają otwór centrujacy, na piastę oraz felgę. Przynajmniej takie kiedyś widziałem. Ale wiem także że są zwykle "krążki" z otworami na śruby/szpilki. W każdym razie odpuszczam. Wymienię felgi na jakieś z mniejszym ET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Masteritos napisał:

Hej. Jak można ustawić nachylenie tylnej kanapy w foresterze IV ? Czy jest na to jakiś sposób bez rozbierania części ? 

Zauważyłem, że 1/3 kanapy jest inaczej pochylona niż pozostałe 2/3.

 

też mi to chwilę zajęło, o ile pamiętam na dole oparcia jest pętelka, którą trzeba pociągnąć.

https://www.subaruforester.org/vbulletin/f77/rear-seat-back-adjustment-276257/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...