Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni (chłodniejsze poranki) przy zimnym silniku i skręconych mocno kołach (wyjazd z parkingu) odczuwam lekkie szarpanie napędu. To tak jakby raz jedno, raz drugie koło "łapało". Po rozgrzaniu jest lepiej, nie szarpie, ale czuć, ze raz jedno, raz drugie jest napędzane. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale jakoś bardziej to czuję po zmianie kół na letnie. Ogólnie, na zimnym skrzynia (AT) nie szarpie, ale jakby potrzebowała więcej czasu do namysłu żeby załączyć napęd. Jakieś pomysły co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ewemarkam napisał:

Napęd jest cały czas w automacie "załączony". Dołącza się tylko bardziej albo mniej. Zobacz czy jak wepniesz bezpiecznik FWD rozłączy Ci tył. Sprawdzisz to na szutrze.

Sprawdzę. Muszę tylko poszukać szutru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ewemarkam napisał:

Wpinaj go na wyłączonym zapłonie, i po przekręceniu kluczyka na liczniku powinno Ci się zaplić FWD.

Wpiąłem, napęd rozłącza, kontrolka się świeci (akurat u mnie żółte AWD). Rozumiem, że jest ok? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, elmot napisał:

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale jakoś bardziej to czuję po zmianie kół na letnie. Ogólnie, na zimnym skrzynia (AT) nie szarpie, ale jakby potrzebowała więcej czasu do namysłu żeby załączyć napęd. Jakieś pomysły co może być przyczyną?

 

Opony letnie masz w takim samym rozmiarze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strzela, ani nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków. To tak, jakby samochód musiał przez chwilę się namyślić i nie do końca dobrze skoordynował napędy kół. Sam nie wiem jak to opisać, a może po prostu jestem przewrażliwiony na reakcje zimnego samochodu. Jeszcze chodzi mi po głowie maglownica, bo przymierzam się do jej regeneracji (dramatu nie ma, ale idealnie też nie), ale nie mam pojęcia, czy może dawać takie objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie wrażenie na kostce brukowej przy pełnym skręcie. Ale magiel jest po regeneracji, przeguby ok.

 

Zobacz co się będzie działo na zimnym jak odlaczysz tył. Z tym włożonym bezpiecznikiem możesz jeździć, tylko nie szalej na światłach.

 

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega szybkie pytanie ! 

 

Jak to podlaczyc ??? Moze mi ktos pyknac fotke jak to ma byc??

 

Help bo stoje z rozgrzebanym autem a musze zaraz jechac...

 

 

20190413_151839.jpg

 

Czy to ma byc tak ????

 

 

20190413_154107.jpg

20190413_154050.jpg

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie aż tak szybkie ale mnie nurtuje bo byłem ostatnio świadkiem uruchomienia spryskiwaczy w moim Forester SJ na postoju i mimo dłuższego czyszczenia szyb nie uruchomił się spryskiwacz reflektorów. W moim starszym Outbacku po dłuższym przytrzymaniu włącznika spryskiwacza czyściły się też lampy, a jak jest w Forester SJ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2019 o 12:18, uagun napisał:

Taką prośbę mam - w związku z wymianą zderzaka przedniego i plastiku nadkola w Forku SG z 2003 roku będę potrzebował kilku(nastu) spinek. Na pewno nadkole jest montowane na spinki - kojarzy ktoś jakie ?

 

Chodzi o wnękę koła? Z tego co pamiętam są bodaj dwa albo trzy rozmiary kołków i kilka śrubek. Tu masz rozpiskę ile i co (wychodzi, że 2× 46064AE000 i 6× 57728AC090) ale najlepiej powyciągać te które się da, zobaczyć ile się nadaje do użycia a z pozostałymi iść do sklepu i znaleźć podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2019 o 08:36, Michał W. napisał:

Pytanie nie aż tak szybkie ale mnie nurtuje bo byłem ostatnio świadkiem uruchomienia spryskiwaczy w moim Forester SJ na postoju i mimo dłuższego czyszczenia szyb nie uruchomił się spryskiwacz reflektorów. W moim starszym Outbacku po dłuższym przytrzymaniu włącznika spryskiwacza czyściły się też lampy, a jak jest w Forester SJ?

 

W dniu 16.04.2019 o 08:44, koziolek napisał:

Światła mijania muszą być włączone.

 

W dniu 16.04.2019 o 08:44, Nargond napisał:

musisz mieć włączone światła mijania...inaczej nie zadziała - bynajmniej tak jest w SH

 

Tak jest, dokładnie.

I dodałbym jeszcze, że (przynajmniej tak jest w SG) musi być w zbiorniku odpowiedni poziom płynu.

Jak jest go za mało, to pomimo włączonych świateł mijania i uruchomienia funkcji spryskiwania - na szybę przednią sika, a na reflektory już nie.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LosioDriver napisał:

Jak zdjąć plastik ze słupka A w Forku SG? 2 dni już rwę z każdej strony i nic...

Cześć, z tego co pamiętam to jest na trzech spinkach przymocowany, ciągnąć do środka deski, nie w stronę fotel (16 i 19)i:

image.png.f6913ba9a360c9910a5bc96edbdffe6f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...