Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Widziałem na YT faktycznie proste. Gorzej z dostępnością szyby.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka




Jak ja szukałem to było dostępnych na znanym portalu zakupowym kilka sztuk. Nie ma znaczenia czy przedlift czy polift. Są takie same ;-)

Jak będziesz kupował to poproś by ktoś Ci dorzucił te blaszki które miał do niego ;-)

Ps. Proponuje przed montażem przyciemnić go bo ja nie mogłem w słoneczna pogodę jeździć z otwarta roleta. Czułem się jak w piekarniku :-(



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2019 o 18:54, Dzik44 napisał:

odpalaniu silnika występuje lekko metaliczy (nieprzyjemny) zgrzyt, chyba rozrusznika? ... Auto jest jeszcze przez dwa tygodnie na gwarancji

→ ASO.

Nie powinno być żadnych zgrzytów. Tylko łagodny dźwięk rozrusznika, a potem ledwo słyszalny silnik.

 

Edytowane przez subarutux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie pomogę    


Jak macie możliwość przymiarki to bym to sprawdził. Tak na oko patrząc to wymiarowo są takie same ;-) mierzcie odległości śrub i ogólnie wymiar szyby. Ja myślałem obytym ale okazało się ze nie było problemu ze znalezieniem szyby od SG.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie powinien być przykręcony kabel masowy idący z akumulatora w stronę silnika, bo zauważyłem że u mnie ten kabel sobie leży na bloku :facepalm::blink:, nie przykręcony do niczego. Silnik ej201, jak by ktoś mógł foto zrobić.

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, yaroz napisał:

Gdzie powinien być przykręcony kabel masowy idący z akumulatora w stronę silnika, bo zauważyłem że u mnie ten kabel sobie leży na bloku :facepalm::blink:, nie przykręcony do niczego. Silnik ej201, jak by ktoś mógł foto zrobić.

Pod filtrem powietrza z prawej strony patrząc od przodu

bnCMypp.jpg

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Forester 2003 xt Mam problem ze spryskiwaczem tylnej szyby. Mianowicie przy mocniejszym depnięciu pedału gazu puszcza i cieknie z niego płyn. Z przednimi nie ma  problemu. Ciśnienie wzrasta i puszcza któraś pompka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KRYSZTAŁ napisał:

Witam. Forester 2003 xt Mam problem ze spryskiwaczem tylnej szyby. Mianowicie przy mocniejszym depnięciu pedału gazu puszcza i cieknie z niego płyn. Z przednimi nie ma  problemu. Ciśnienie wzrasta i puszcza któraś pompka? 

 

Czy chcąc użyć spryskiwacza tylnej szyby musisz czekać dłużej aż płyn zacznie lecieć? Pod pianką w bagażniku (lewy narożnik przy zderzaku) jest zawór na wężyku do spryskiwacza. Być może jest uszkodzony i nie trzyma. Zawór jest na tyle "mocny", że sprawny nie powinien puszczać samoczynnie płynu w żadną stronę.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bednarcm:yahoo: myślę że to ten zaworek. Jutro zobaczę.

 

Nomdobrałem się ale w ciężkim miejscu zrobili ten zaworek, bo pod okładziną tylną pod lampą i ciężki manewr bez rozbierania całości... Poza tym te rurki na zaworku ciasno siedzą i na razie opukałem ostukałem i jest ok. Jak się powtórzy i stanie to spróbuję go wyciągnąć z rurek doprowadzających płyn i przeczyścić porządnie, bo może się jakieś sole odłożyły z płynu i przycina się. Tak czy siak dzięki za pomoc :thumbup:

Edytowane przez KRYSZTAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak każdy japończyk do lat 5. ja  w piątym roku zakonserwowałem i jest ok (ale to jest rocznik 2012), z atutów, stałowa płyta pod silnik jest tez zakonserwowana tym samym środkiem i nie ma na niej nowych wżerów i ognisk korozji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2019 o 08:25, subarutux napisał:

→ ASO.

Nie powinno być żadnych zgrzytów. Tylko łagodny dźwięk rozrusznika, a potem ledwo słyszalny silnik.

 

żadnych zgrzytów, jedynie śpiewne dzień dobry rozrusznika, a potem cztery tłoki powinny rozpocząć swą melodię. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kleyou napisał:

Panowie i Panie prośba jest.

 

Pacjent forester SF 00' turbo  VIN: JF1SF5LD3YG078208

 

Po zakupie dwóch nieprawidłowych sond lamba, poddaje się :)

 

Ma ktoś pojęcie jaka będzie odpowiednia?

Masz silnik z cewką zapłonową na kolektorze i kablami zapłonowymi czy już oddzielne cewki na świecach? Bo to dużo zmienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirasek napisał:

Masz silnik z cewką zapłonową na kolektorze i kablami zapłonowymi czy już oddzielne cewki na świecach? Bo to dużo zmienia ;)

Na kolektorze. Ogólnie taki polift ale nie do końca. Grudzień 2000 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2019 o 23:28, KRYSZTAŁ napisał:

Dzięki Bednarcm:yahoo: myślę że to ten zaworek. Jutro zobaczę.

 

Nomdobrałem się ale w ciężkim miejscu zrobili ten zaworek, bo pod okładziną tylną pod lampą i ciężki manewr bez rozbierania całości... Poza tym te rurki na zaworku ciasno siedzą i na razie opukałem ostukałem i jest ok. Jak się powtórzy i stanie to spróbuję go wyciągnąć z rurek doprowadzających płyn i przeczyścić porządnie, bo może się jakieś sole odłożyły z płynu i przycina się. Tak czy siak dzięki za pomoc :thumbup:

 

Wymień go. W "każdym sklepie z zaworkami" taki dostaniesz ;) Kosztuje kilka do kilkunastu zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się komuś trafić na model radia 2DIN które ładnie komponuje się z deską SG 2006?

Albo srebrne albo ekranem na całej powierzchni albo …na tyle tanie, żeby opierdzielić je farbą.

Potrzebuję tylko FM i BT albo Aux, reszta może być ale generalnie jest mi zbędna.

 

Coś mi się kiedyś obiło o uszy, że nie wszystkie modele pasują (wąska dziura), większość które widziałem wygląda brzydko (szpary) i potrzebny jest jakiś diwajs do sterowania z kierownicy.

 

Moje fabryczne stopniowo umiera (error 99 chociaż w środku nie ma płyty; podświetlenie czasem trzeba aktywować stuknięciem; ostatnio przestał działać przycisk 1), chyba czas na zmiany :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...