Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Siodemka napisał:

 

Kupilem W5W o mocy 3W czy mozliwe ze to W3W a sprzedawca i tak na nie mowi W5W :) ?

 

P.S Gdzie kupie oprawki do tych mniejszych W1,2W ?

 

 

W3W mają takie same oprawki jak W5W, tylko mniejsza moc i żarówka nieco krótsza. Oprawki do W1,2W można kupić na znanym portalu aukcyjnym, możesz szukać również pod nazwą T5 R5 ;) Zresztą jeżeli tylko wymieniasz, to powinieneś mieć te oprawki, wystarczy przełożyć żarówkę.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak prawidłowo sprawdzić poziom oleju w automatycznej skrzyni ? Trzeba to robić na odpalonym  silniku ? Forek sf 2.0 turbo 
Na zagrzanym płynie i zawsze na odpalonym silniku. Ciężko dokładnie poziom sprawdzić, zwłaszcza jak masz nowy płyn. Jest za czysty żeby dobrze był widoczny na bagnecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, koziolek napisał:

Zamiast sondy przed katem wsadzić ciśnieniomierz do mierzenia kompresji.

Byłem na SKP.

Badanie spalin - książkowe.

Badanie dotykowe/stukowe - żadnych niepokojących objawów.

Natomiast przy raptownym przygazowaniu, diagnosta stwierdził że nie odepchło mu ręki jak powinno, czyli przytkany.

 

Na dniach umawiam tłumikowca na wyminę kata i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już o to pytałem, bo za każdym razem jak się zbieram się do ogarnięcia tematu to mi po chwili przechodzi  
 
Pacjent: Forester SG 2006 2.0x
 
Dwa "problemy"
- umarła pompa wtórnego obiegu powietrza
- umarła druga sonda lambda
 
Zna ktoś warsztat - najlepiej w Łodzi lub centralnej Polsce - który może wywalić i wyłączyć pompę? Czy odżałować te kilka złotych, kupić nową i ratować pingwiny na końcu świata?
Oryginalna sonda jest jakoś głupio droga, można zastosować jakiś zamiennik albo ją zwyczajnie wyłączyć?
@Sasha_A80 może Ci to załatwić na odległość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Siodemka napisał:

No wlasnie nie bylo kilku zarowke, puste miejsca w liczniku.

 

Nie będę się przy tym upierał, ale wydaje mi się, że to jest normalne, że są puste miejsca tam, gdzie dana kontrolka nie jest wykorzystywana.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Artur Wróbel napisał:

do forka 2,5xt opony zamiast 215/60/16 215/55/16 beda ok?

duzo sie obnizy auto?

Polecam pójść w drugą stronę: 215/65/16, chyba, że zależy Ci na niskim profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artur Wróbel napisał:

no wlasnie o taka opinie mi chodzilo... poprostu mam okazje kupic opony 55 zamiast 60 :/

kupuj profil 55 + fabryczne 17 do Forestera i "będzie Pan zadowolony" :)

1 minutę temu, Artur Wróbel napisał:

mam 2 kpl felg lato-zima 16" i niech tak juz zostanie

tzn. profil 55 w żadnym wypadku nie radzę zakładać na 16 cali bo efekt może być słaby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, markos007 napisał:
7 minut temu, Artur Wróbel napisał:

no wlasnie o taka opinie mi chodzilo... poprostu mam okazje kupic opony 55 zamiast 60 :/

kupuj profil 55 + fabryczne 17 do Forestera i "będzie Pan zadowolony" :)


ja jeżdżę na 55 na 17 i jakiegoś dyskomfortu nie odczuwam - bardzo dobra i wygodna opona jak do tego auta :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, proca napisał:

Taka sprawa. Forek SG 2.0 N/A nie trzyma temperatury wody, wskazówka nie jest poziomo na rozgrzanym silniku. Wymieniłem termostat + czujnik temperatury wody (3 pin) i dalej nic. WTF? ;/

Wepnij czytnik w port OSB, pojeździj i sprawdź, jaką temperaturę pokazuje komputer i czy jest to mniej więcej zgodne ze wskazówką. Jak na czytniku będzie około 90 stopni to znaczy, że jest OK, a uwalony jest wskaźnik. Jak nie masz czytnika, warto taki kupić (zaczynają się od 15 zł na Allegro) albo pożycz od kogoś lub podjedź do pierwszego lepszego warsztatu, niech Ci odczytają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...