Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, LosioDriver napisał:

 

Psia sierść. Jak masz psa to go wyczesz (jak nie to idź wyczesać psa znajomego). Wypełnij sierścią skarpetkę albo jakiś inny materiałowy woreczek i trzymaj go pod maską.

Dla kun pies to naturalny wróg którego omijają.

Sprawdzone.

Dzięki. Próbujemy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jasnyp napisał:

Sprawdzony sposób na kuny grasujące pod maską? 

Heh. Też o to chciałem zapytać :) znowu cos mi przewody podciśnienia zjadło :)

W dniu 17.02.2019 o 22:06, klev napisał:

 

Ja mam s-turbo po lifcie z 2001 130kw 177km na cewkach  i mam plytki. Masz i oznaczenie silnika

 

20180605_203313.thumb.jpg.4c1cdb384cd602c86e23d622fba6511f.jpg

U mnie tak to wygląda.

20190219_122735-01.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już o to pytałem, bo za każdym razem jak się zbieram się do ogarnięcia tematu to mi po chwili przechodzi :D 

 

Pacjent: Forester SG 2006 2.0x

 

Dwa "problemy"

- umarła pompa wtórnego obiegu powietrza

- umarła druga sonda lambda

 

Zna ktoś warsztat - najlepiej w Łodzi lub centralnej Polsce - który może wywalić i wyłączyć pompę? Czy odżałować te kilka złotych, kupić nową i ratować pingwiny na końcu świata?

Oryginalna sonda jest jakoś głupio droga, można zastosować jakiś zamiennik albo ją zwyczajnie wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, camel00 napisał:

Nie wiem czy już o to pytałem, bo za każdym razem jak się zbieram się do ogarnięcia tematu to mi po chwili przechodzi :D 

 

Pacjent: Forester SG 2006 2.0x

 

Dwa "problemy"

- umarła pompa wtórnego obiegu powietrza

- umarła druga sonda lambda

 

Zna ktoś warsztat - najlepiej w Łodzi lub centralnej Polsce - który może wywalić i wyłączyć pompę? Czy odżałować te kilka złotych, kupić nową i ratować pingwiny na końcu świata?

Oryginalna sonda jest jakoś głupio droga, można zastosować jakiś zamiennik albo ją zwyczajnie wyłączyć?

 

U mnie była wyłączana tutaj: http://nie-ASO.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę odkopać na forum, a że nie działa mi ostatnio pewna przydatna stronka z doborem części chciałem spytać czy do wszystkich wolnych ssaków w Forku SG ( z manualem) pasuje to samo sprzęgło ?, Mam wersję US 2.5 więc siłą rzeczy w większości katalogów nie widzę takiej wersji aby coś dopasować ? , Sprzęgło na razie działa, ale pytam tak trochę na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

   pacjent - Forek SH5 z 2012

   dolegliwość - nie otwiera się klapa bagażnika ( ani pilot ani klamka )

 

Rozebrałem siłownik ( otwieranie jest tylko elektryczne ale to chyba standard ) odblokowujący zaczep klapy - po przyłożeniu napięcia działa - aczkolwiek robiłem to bez obciążenia - sam silniczek.

Napięcie na kostce jest ale na pinach od sygnału kalpa zamknięta-otwarta a nie na pinach silnika.

 

Szukam jakiegoś tropu usterki standardowej. Bez tego będę musiał czołgać się po kablu coby znaleźć przyczynę.

Przełącznik na klapie ładnie cyka, jak nacisnę klapę na pilocie - miga światłami.

 

Ktoś przerabiał taki przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ci 15 w mieście wyszło, ja przy krótkich odcinkach i deptaniu lekko mam tyle w mieście, zazwyczaj miasto wychodzi mi 12-13. Trasa do 110km/h to spalanie około 10l
Ale fakt full but w podłogę w mieście to trzeba liczyć 16-17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co kupiłem Forka, i jeszcze dobrze go nie znam ale z moich wstępnych wyliczeń wychodzi ze głownie przy jeździe po mieście i małych odcinkach trasy pali 13,5 l gaziku. Narazie u mnie wszystko w serii ale sa plany na cos wiecej B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli normalne masz spalanie.

A z "grzebaniem" na spokojnie radze. Pojezdzij nim rok, zrob na tip top rozrzady, zawory, zawieszenie, hamulce i za rok jak sie wczujesz i bedziesz mial ogarniete auto to tylko strojenie i masz od reki + ~20KM, lub zmien turbo na td04l i odetkaj wydech to bedzie + ~60KM lub wiecej.

Ale nie zaczynaj od dlubania bo utoniesz w "wymaganiach" tego auta :)

pozdro

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HopeUknow napisał:

Panowie ile wam pala gazu wasze Forki ? Najbardziej interesowało by mnie spalenie w foresterze sf 2.0 turbo automat  

Mój SF spalał w mieście 14-15l  lpg ,

11l trasa , bez butowania. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na Wasze wyniki spalania i jestem w lekkim szoku. Mój SG 2.0 turbo w automacie pali średnio ponad 15,5 benzyny. Gaz tydzień temu zamontowałem więc jeszcze za wcześnie na ocenę, ale szacunkowo trzeba by pewnie doliczyć 1-1,5l. Czy takie wysokie spalanie przy jeździe w mieście, gdzie od domu do pracy mam 4 kilometry to normalna rzecz? Samochód mam od października i nie zdarzyło mi się jeszcze zejść poniżej 15.

Edytowane przez klapkofsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, klapkofsky napisał:

Patrzę na Wasze wyniki spalania i jestem w lekkim szoku. Mój SG 2.0 turbo w automacie pali średnio ponad 15,5 benzyny. Gaz tydzień temu zamontowałem więc jeszcze za wcześnie na ocenę, ale szacunkowo trzeba by pewnie doliczyć 1-1,5l. Czy takie wysokie spalanie przy jeździe w mieście, gdzie od domu do pracy mam 4 kilometry to normalna rzecz? Samochód mam od października i nie zdarzyło mi się jeszcze zejść poniżej 15.

 

Mnie to spalanie nie dziwi, mnie jest ciężko zejść poniżej 17l (2.5 turbo) LPG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, klapkofsky napisał:

Patrzę na Wasze wyniki spalania i jestem w lekkim szoku. Mój SG 2.0 turbo w automacie pali średnio ponad 15,5 benzyny. Gaz tydzień temu zamontowałem więc jeszcze za wcześnie na ocenę, ale szacunkowo trzeba by pewnie doliczyć 1-1,5l. Czy takie wysokie spalanie przy jeździe w mieście, gdzie od domu do pracy mam 4 kilometry to normalna rzecz? Samochód mam od października i nie zdarzyło mi się jeszcze zejść poniżej 15.

Normalne w zimie, w mieście, do tego na krótkich odcinkach. Będzie cieplej to zaraz o dwa litry Ci spadnie. Moje stare Volvo XC70 2,4T jeżdżone prawie wyłącznie po 10 km dziennie (żona do pracy i z powrotem) w zimie spalało 17-18, a w lato już normalnie - około 12-13. Co do gazu, to dobrze wyregulowany powinien palić 20% więcej od benzyny, jednak przy tak krótkich przebiegach to się nie sprawdza, bo w zimie połowa zużycia to będzie gaz, a druga połowa - niestety wciąż benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem lusterko z kompasem z USA i dzisiaj je montowałem. Mam kilka pytań :D

 

Taki zestaw dostałem:

lusteko.thumb.jpg.53ba73b17cea13bbc6b9bf8daa01b82c.jpg

 

I wszystko niby pasuje ale.

 

W czasie montowania usunąłem takie coś:

coto.thumb.jpg.ad02382d25937031a671d17e5c136079.jpg

 

To było nad szybą, pod sufitem, zaczepione o metal dokładnie na środku i zasłaniało takie wcięcie w metalu które było właściwie jedynym miejscem gdzie kabel od lusterka mógł wejść.

Co to jest? Jak ten kabel od lusterka powinien prawidłowo wchodzić pod sufit?

 

A druga sprawa to to, że nowe lusterko mi mocno drga. Wygląda na to, że ten bolec jest odrobinę dłuższy:

uchwyt.jpg.ab109dbaac25f2a8f6bfd370aaa13b00.jpg

 

Czy do tego powinna być cała inna stopka czy tylko "drucik"?

 

Dogięcie "drucika" załatwiło sprawę :)

 

Dysponuje ktoś manualem instalacji lusterka?

Edytowane przez LosioDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...