Jump to content
Haze

Forester - SZYBKIE PYTANIE

Recommended Posts

Jeżeli te kabelki nie są super potrzebne to tak jak powyżej, za grosze od vw podejdzie

Jest jeszcze możliwość że te przewody idą do jakiegoś brzęczka.

A jest opcja że mogą sterować czymś podczas podpięcia przyczepki?

W zasadzie to u mnie w Forku jest chyba taki przerywacz. Była także lampka z symbolem haka holowniczego. Wywaliłem ją, tzn upchałem żeby nie było widać. A w jej miejsce wpadł wskaźnik od LPG. Mrugała raz w momencie przełączenia kierunkowskazu. Nie zastanawiało mnie to do teraz :)

Proponuję odwiedzić okoliczny szrot, tam szukamy japońskiego samochodu, najlepiej z hakiem a jeśli trafimy na sprowadzony z DE to już super..Zakup przerywacza w najbliższym sklepie w moim wypadku nie do końca się sprawdził.Po wpieciu do kostki - brak jakiejkolwiek reakcji.Zwrot nie jest możliwy, ponieważ jest to część elektroniki.Nie wiem czy takie praktyki są wszedzie stosowane.Choć wydane 30 zł nie do końca poszło na marne :)
Wystarczy odwrócić kostkę przerywacza oraz wygiać środkowy pin i połączyć za pomocą kabelka z kostką.Mam hak i zieloną kontrolkę od kierunku w przyczepie, zamontowaną nad spryskiwaczem lamp, tyle że teraz nie działa,bo nie ma takiego wymogu.

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Proponuję odwiedzić okoliczny szrot, tam szukamy japońskiego samochodu, najlepiej z hakiem a jeśli trafimy na sprowadzony z DE to już super..Zakup przerywacza w najbliższym sklepie w moim wypadku nie do końca się sprawdził.Po wpieciu do kostki - brak jakiejkolwiek reakcji.Zwrot nie jest możliwy, ponieważ jest to część elektroniki.Nie wiem czy takie praktyki są wszedzie stosowane.Choć wydane 30 zł nie do końca poszło na marne :)
Wystarczy odwrócić kostkę przerywacza oraz wygiać środkowy pin i połączyć za pomocą kabelka z kostką.Mam hak i zieloną kontrolkę od kierunku w przyczepie, zamontowaną nad spryskiwaczem lamp, tyle że teraz nie działa,bo nie ma takiego wymogu.

W sumie to chyba najwyżej nie będzie świecić z innym zwykłym, warto sprawdzić, koszt znikomy;)

Ktoś sprawdzał już, to jest rozwiązanie;)

Edited by aplam13

A jest opcja że mogą sterować czymś podczas podpięcia przyczepki?
Te dwa przewody, dają sygnał do kabiny w postaci jednego mrugnięcia kontrolki że kierunkowskazy w przyczepie działają ok.

36 minut temu, fiku napisał:

Te dwa przewody, dają sygnał do kabiny w postaci jednego mrugnięcia kontrolki że kierunkowskazy w przyczepie działają ok.

Dokładnie tak jest u mnie. Zastanawiałem się pokiego ktoś to zamontował, ale teraz już wiem. Dzięki ;) zamówiłem jakiś zwykły przerywacz 3 pinowy. Powinno być ok. 

na tabliczce znamionowej masz nr silnika.... wystarczy otworzyć maskę.

20180605_203313.thumb.jpg.4c1cdb384cd602c86e23d622fba6511f.jpg

Edited by klev

na szybko... wiem, że istnieje serwios olejowy, ale czy mial ktos doczynienia z olejem CARLUBE 10w60 ?

- probuje go wprowadzic do subaru jako zamiennik Liqui Molly - bardzo poleca mi pan na serwisie olejowym

luzy zaworowe - czy forester s-turbo z 2002 (ale już SG), ma regulację na płytkach czy szklanki się wymienia?

50 minut temu, olej napisał:

luzy zaworowe - czy forester s-turbo z 2002 (ale już SG), ma regulację na płytkach czy szklanki się wymienia?

Jak SG to masz XT, czyli powinny być szklanki, gdybyś miał SF S-turbo to powinny być płytki. 2002 to rok przejściowy między modelami, najlepiej jakby ktoś kumaty sprawdził po VIN-ie.

W dniu 12.02.2019 o 22:59, krik napisał:

Dokładnie tak jest u mnie. Zastanawiałem się pokiego ktoś to zamontował, ale teraz już wiem. Dzięki ;) zamówiłem jakiś zwykły przerywacz 3 pinowy. Powinno być ok

Wymieniłem na najtańszy przerywacz z Alle... i kierunki znowu działają :D

W dniu 13.02.2019 o 18:12, Yaros napisał:

Jak SG to masz XT, czyli powinny być szklanki, gdybyś miał SF S-turbo to powinny być płytki. 2002 to rok przejściowy między modelami, najlepiej jakby ktoś kumaty sprawdził po VIN-ie.

Jak ostatnio robiłem to była mowa o szlifowaniu czegoś. Zapewne nie szklanek? Ktoś tutaj te VINy ogarnia?

Szlifować można i szklanki i płytki, więc to sprawy nie wyjaśnia.

Okej, a jaki jest interwał regulacji luzów dla tej jednostki zasilanej benzyną?

Nie. Nic nie jest zamienne. Ani grill ani swiatla ani maska....

Edited by klev

Mam w razie czego grill zielony do przedlifta, ale bez spinek.

Hej, mam pytanie. Gdzie powinna być przymocowana ta masa załączona na zdjęciu?? Miałem ją luźna nigdzie podpięta.376ac013fdde12b49940ff510bb89dd8.jpg

Do śruby mocującej rozrusznik i skrzynie biegów do silnika, tej z góry. Jak wywalisz IC to będzie ładny dostęp.

Jeżdżę z tym już około 8tysi km i nei bylo problemu. Jednak należy to podpiąć dość szybko?

Na szybko dokręć tam inny przewód (przedłużkę ) i daj  gdzie łatwiej , a potem zrobisz docelowo. Masa  idzie teraz inna drogą ,ale lepiej ją tu mieć.