Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, trochę dłuższe pytanie. Stoi w mojej okolicy Forester z uszkodzonym silnikiem sprzedawca powiedział że nie trzyma kompresji tym się nie martwię bo miałbym gdzie to zrobić bez problemu. Okazało się jeszcze ze skrzynia jest w trybie awaryjnym i wchodzą tylko dwa biegi moje pytanie czy jeśli silnik nie trzyma kompresji zapewne jakiś błąd wyskoczył to mogło wrzucić skrzynie w tryb awaryjny? Sprzedawca twierdzi że tak i że skrzynia jest sprawna napewno. 

Kit Ci wciska. Nie wiem jak w nowszych ze skrzynią CVT. Ale w starszych z klasycznym automatem. To skrzynia nie komunikuje się jakoś z silnikiem tak co by błędy wyłapywać od niego. Jest wymiana sygnałów ale o położeniu czujnika pedału gazu. Prędkość skrzynia sobie sama mierzy. A jeśli chodzi o tą usterkę skrzyni. To pewnie jest zablokowany któryś zawór. Może od sprzęgła 1 i 2 biegu Odpuść sobie ten egzemplarz.  Błędy skrzyni da się odczytać skanerem, a jak nie to jest sekwencja machania lewarkiem ale trzeba samochód rozpędzić do ok 20 km/h i dopiero po zatrzymaniu ja wykonać.

 

 

 

Panowie żeby się dorwać do przełącznika kierunkowskazów trzeba kierownice zdjąć? Czy wystarczy obudowę kolumny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyskoczyl mi taki blad p0171 - uboga mieszanka subaru forester 2.5i 2016r z gazem .jaka moze byc przyczyna bledu .na kompie pokazuje blad staly .chodz blad zapisany skasowany i narazie niepokazuje sie check egine ..ale po podlaczeniu pod interfejs diagnostyczny wyskakuje staly blad.prosze o pomoc autko kupione 12 dni temu i juz jakis problem jest...

Edytowane przez Rypek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, yaroz napisał:

Na jedynym z filmików widzialem, że odkręca się go od strony nadkola potem wyciąga przez zderzak z przodu i wypina wtyczkę i halogen masz wyciągnięty.

Na filmiku pokazany demontaż halogena

 

Hej, dzięki, u mnie w polifcie już nie tak kolorowo to wygląda, udało mi się go odkręcić i wymienić żarówkę, oczywiście prawie zespawana z odbłysnikiem, ale żeby wyjąć cały reflektor to chyba trzeba u mnie zderzak ściągać, pogoda trochę nie zachęca, na wiosnę coś z nim zrobię, na razie swieci;-)

7 godzin temu, ewemarkam napisał:

 

Panowie żeby się dorwać do przełącznika kierunkowskazów trzeba kierownice zdjąć? Czy wystarczy obudowę kolumny?

Wystarczy obudowę kiery, następnie chyba 3 śrubki i masz w rece;-)

Edytowane przez aplam13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rypek30 napisał:

Panowie wyskoczyl mi taki blad p0171 - uboga mieszanka subaru forester 2.5i 2016r z gazem .jaka moze byc przyczyna bledu .na kompie pokazuje blad staly .chodz blad zapisany skasowany i narazie niepokazuje sie check egine ..ale po podlaczeniu pod interfejs diagnostyczny wyskakuje staly blad.prosze o pomoc autko kupione 12 dni temu i juz jakis problem jest...

Ten błąd to masz na benzynie i gazie? Ja tak miałem (tylko w innym aucie). Błąd spowodowały zużyte wtryskiwacze od gazu, od których poprzestawiały się mapy wtrysków benzyny i komputer głupiał. Wyskoczyło to po 90 tkm na gazie. Po wymianie przejechane już 80tkm be żadnego checka. Może masz źle wyregulowaną instalację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździj trochę na benzynie, tak z 100-200 km i sprawdź, co się dzieje. Wtedy skasuj błąd jeszcze raz i zobacz, czy błąd wróci. Jeśli nie, to przełącz na gaz i zobacz, czy błąd znów się pojawi. Jeśli tak, to jedź do gaziarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuję, forester 2.0 2002r korektor siły hamowania ten na prawym kielichu górny przewód hamulcowy który wychodzi na tył to prawa czy lewa strona 

Z góry dziękuję 

Do zamknięcia temat ogarnięty 

Edytowane przez Pitercvc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, rydzada napisał:

Pojeździj trochę na benzynie, tak z 100-200 km i sprawdź, co się dzieje. Wtedy skasuj błąd jeszcze raz i zobacz, czy błąd wróci. Jeśli nie, to przełącz na gaz i zobacz, czy błąd znów się pojawi. Jeśli tak, to jedź do gaziarza.

 

Ok dzieki..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję się przymierzyć, wpasowac w Forestera II. Chętnie 2.0 xt Interesuje mnie AT i MT Czy są na forum szczęśliwi posiadacze takowych egzemplarzy mieszkający we Wrocławiu i mogliby w ramach pomocy w szukaniu tego jedynego spotkać się ze mną na kilka minut rozmowy i ewentualnej przejażdżki? 

Czekam na odzew 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ewemarkam napisał:

Da się, blokujesz ja na 2 bądź 3 biegu. I latasz. Nawet moim n/a da się bączki kręcić. I bokiem też latać.

Czyli mozna bez wiekszych problemow polatac bokami na sniegu :) elegancko, oczywiscie zdaje sobie sprawe ze bedzie trudniej niz manualem :) ale AT raczej musi byc bo mama jest juz babcia :P i raczej nie zamierza machac lewarkiem B) a chce wyzsze auto z napedem na 4kola i automatem wiec FOREK spelnia te kryteria :) a "wiatrak" pod maska to juz moje fanaberie :biglol: :yahoo:

Edytowane przez ukaszWRX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, klev napisał:

Nastaw sie ze bez wiatraka pali z 9 l/100 a z wiatrakiem od 15 w zwyz....

Ciekawe spalanie!? Przez prawie 8lat jezdzielm 2ma imprezami z wiatrakiem i spalanie 15l+ to mialem tylko przy zabawach :biglol:pozatym nie pytalem o spalanie :OO: 

Edytowane przez ukaszWRX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastaw sie ze bez wiatraka pali z 9 l/100 a z wiatrakiem od 15 w zwyz....

Skąd ty takie spalanie wziąłeś ? Mój forek pali max 13 przy ostrym bucie a mam s-turbo wiec jak u ciebie takie spalanie to chyba coś nie tak. Pozdro


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rafaelo napisał:


Skąd ty takie spalanie wziąłeś ? Mój forek pali max 13 przy ostrym bucie a mam s-turbo wiec jak u ciebie takie spalanie to chyba coś nie tak. Pozdro


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mi sie wydaje ,ze kolega jezdzi na maximum attack i pewnie city only wiec i spalanie ma takie jak napisal 15l :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miescie przy normalnej jezdzie naj mniej zszedlem do 15. Jak jezdze po swojemu czyli troche "osyrzej" niz normalnie to pali mi kolo 17 a jak max attack to kolo 20.

Autko mam wystrojone na 0.85bara moze to dla tego....

Aaa trasa taly czas 120km/h na tempomacie spalil mi 12.5

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, klev napisał:

W miescie przy normalnej jezdzie naj mniej zszedlem do 15. Jak jezdze po swojemu czyli troche "osyrzej" niz normalnie to pali mi kolo 17 a jak max attack to kolo 20.

Autko mam wystrojone na 0.85bara moze to dla tego....

Aaa trasa taly czas 120km/h na tempomacie spalil mi 12.5

 

Bardzo podobne wyniki u siebie notuję. Najczęściej okolice 17 (miasto i trasa 150/160 km/h). Poniżej 15 chyba nie zszedłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super panowie, tylko ja pytalem o skrzynie at w forku (4EAT) a nie o spalanie ;) ale ciesze sis ze napisaliscie o tym :) bedzie na przyszlosc dla innych ;) 

A czy ktos moze mi powiedziec jeszcze czy w forku SH 2008-2010 ze skrzynia 4EAT automat jest taki sam jak w SG5/9 czyli bez VTD?? Oczywiscie mowa tutaj o wolnossacym silniku :) na zdjeciach widac ze na wybieraku brak 1,2,3 oraz Hold/power??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie retoryczno praktyczne - czy jest możliwe że słyszę "wyrównanie" ciśnienia turbo jako taki syk jak odejmuję nogę z gazu albo przez jakiś czas jadę z równymi obrotami ? 
Raz na jakiś czas pojawia mi się dźwięk spuszczanego powietrza....nie wiem jak to lepiej określić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super panowie, tylko ja pytalem o skrzynie at w forku (4EAT) a nie o spalanie ale ciesze sis ze napisaliscie o tym bedzie na przyszlosc dla innych  
A czy ktos moze mi powiedziec jeszcze czy w forku SH 2008-2010 ze skrzynia 4EAT automat jest taki sam jak w SG5/9 czyli bez VTD?? Oczywiscie mowa tutaj o wolnossacym silniku na zdjeciach widac ze na wybieraku brak 1,2,3 oraz Hold/power??? 
W tym Foresterze to już chyba 5eat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ewemarkam napisał:
18 godzin temu, ukaszWRX napisał:
Wszystko super panowie, tylko ja pytalem o skrzynie at w forku (4EAT) a nie o spalanie emoji6.png ale ciesze sis ze napisaliscie o tym emoji4.png bedzie na przyszlosc dla innych emoji6.png 
A czy ktos moze mi powiedziec jeszcze czy w forku SH 2008-2010 ze skrzynia 4EAT automat jest taki sam jak w SG5/9 czyli bez VTD?? Oczywiscie mowa tutaj o wolnossacym silniku emoji4.png na zdjeciach widac ze na wybieraku brak 1,2,3 oraz Hold/power??? 

W tym Foresterze to już chyba 5eat.

No wlasnie nie jestem pewien z tym 5eat-em :pstryk:ktos cos w tym temacie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...