Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Napinacz stukałby głośniej i jednostajnie, niezależnie od uchylenia przepustnicy. Na filmiku coś tam słychać w momencie jak delikatnie dodajesz gazu, więc zgaduje że piston. Początki panewy słyszałbyś w innym zakresie obrotów, a już obróconą to nie miałbyś wątpliwości :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro nagram jak jest na zimnym i dobrze rozgrzanym silniku. Aczkolwiek jak slysze jak co u nie ktorych gra piston slap to u mnie jest mega cicho. 

 

Tak btw, droga sprawa z naprawa piston slapa? 

Edytowane przez daymanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to piston slap to olej to. Ludzie z pistonami robia i 100k.

Remont pistona zaczyna sie mniej wiecej od 6000 zl. Ale majac rozebrany silnik to "mile widzianych"  kilka innych rzeczy i zawszse wychodzi duzo wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce chce oddac do serwisu na regulacje zaworow, posiadam Forka od nie spelna paru miesiecy, stan licznika mowi sam za siebie by czas wyregulowac je (napewno sprawdzic), poprzednik nic nie wspominal aby dokonywal takiej operacji, wiec dla spokoju chce to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2018 o 21:17, ewemarkam napisał:

Z tego co się orientuje to w Japończykach (np mazda, suzuki) lampy sterowane są masą a stały plus jest podawany po zapłonie na lampę. W subaru nie mierzyłem ale na 99% tak to wygląda. Także wystarczy że je faktycznie pomyliłeś i stąd ten cyrk z lampą.

Dziękuję. Zaopatrzyłem się w próbówkę na 12V i faktycznie minus idzie na włączone światła. Na jednej lampie miałem odwrotnie masę  ze światłami mijania. Teraz na desce rozdzielczej wszystko świeci się jak należy. Najlepsze jest to, że zakupiłem halogeny dalekosiężne, bo długie słabo świeciły (myślałem, że to wina wymęczonych odbłyśników). Teraz bo przełożeniu tych dwóch przewodów drogowe świecą jak dzikie;). Uchwyty do halogenów zamontowane, więc wypada dokończyć dzieło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przebieg prawdziwy to by akurat wypadało sprawdzenie luzów zaworowych (105 000 km). Skoro piszesz, że piston zanika jak się rozgrzeje to musi być coś innego.

Całkiem nie zanika, delikatnie go słychać po rozgrzaniu. O ile faktycznie to piston slap

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do właścicieli forester sf polifta

Zauważyłem że u mnie nawet po zamknięciu auta przebieg samochodu na wyświetlaczu nie znika podswietlenie gasnie zaraz po zgaszeniu silnika ale cyferki sa zawsze 

Moje pytanie brzmi czy tak ma być,czy u mnie jest coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do właścicieli forester sf polifta
Zauważyłem że u mnie nawet po zamknięciu auta przebieg samochodu na wyświetlaczu nie znika podswietlenie gasnie zaraz po zgaszeniu silnika ale cyferki sa zawsze 
Moje pytanie brzmi czy tak ma być,czy u mnie jest coś nie tak?
Również tak mam, tak jest fabrycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, szukam zaślepek do rolety bagażnika takie coś jak tutaj na zdjęciu:image.png.623b81c13dd7dd43e30f02089f5d63be.png

Czy ktoś coś może wie jak tego szukać? Chiny lub cokolwiek? Często jeżdżę bez rolety a nie lubię tych pustych miejsc montażowych, help:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy przy temacie zaślepek. Właściwie to spinek potrzebuję, tylko nie wiem czego szukać. 

http://opposedforces.com/parts/forester/en_s10/type_2/body_equipment_exterior/weather_strip/illustration_2/
Jakich szukać spinek/kołków oznaczonych na schemacie numerem 1? Nie muszą być oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Zodiak napisał:

Jak jesteśmy przy temacie zaślepek. Właściwie to spinek potrzebuję, tylko nie wiem czego szukać. 

http://opposedforces.com/parts/forester/en_s10/type_2/body_equipment_exterior/weather_strip/illustration_2/
Jakich szukać spinek/kołków oznaczonych na schemacie numerem 1? Nie muszą być oryginały.

 

Zobacz tutaj, może będą te co potrzebujesz KLIK ja kupowałem w hurtowni - z rabatami nie zła cena, jakby coś cie zainteresowało to pisz to sprawdzę czy dostępne

(mam nadzieję że nie złamałem reg. jeśli tak to proszę o edycję)

Edytowane przez aplam13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...