Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, mam do wymiany na reklamacji przeguby wewnętrzne czy wziąć te same tylko inny egzemplarz (po wymianie przy przyspieszanie w prędkości 20-40km/h duże drżenie budy - wada fabryczna) lub gdzie w Krk można szukać dobrego zamiennika, może ktoś coś wie? Byłbym wdzięczny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie odnośnie sygnału obrotomierza i prędkościomierza, gdzie mogę się wpiąć aby dać sygnał dla DEFI Advanced ZD? W kostkach do zegarów będą dla nich sygnały ew. w które piny się wpiąć? Czy lepiej na wtykach z ECU i tu również które piny są odpowiedzialne? Sygnał od pręskości w ECU znalazłem w diagramach ale obrotów nie mogę namierzyć.:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foryś SG, aktualnie mało jeżdżony, stoi pod chmurką. Pod kilkudniowym postoju nie odpala od razu, ale bez objawów słabego aku, po prostu nic się nie dzieje, włącza się radio, światła, ale nie kręci. Pokręcę kluczykiem w stacyjce kilka razy - odpala bez problemu. Co poprawić/naprawić? 

21 minut temu, Yaros napisał:

Zna ktoś nr oem uszczelki klapy bagażnika do Forestera SG? Moja jest popękana i wypadałoby wymienić.

https://parts.subaru.com/Subaru__Forester/Door.html i dalej rozwijasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale coś więcej się dzieje czy tylko to grzechotanie?
Zdajesz sobie sprawę, że pompy w Subaru się nie regeneruje? Tzn można, ale na krótką metę.
Kierownica kręci się bardzo ciężko, a pompa dodatkowo wyje przy kręceniu i czasem po prostu jak auto stoi.

Hmm usłyszałem, że spokojnie można regenerować i mam na to chyba rok albo dwa gwarancji. No ale chyba coś poszło nie tak :(

Zobaczę jak na drugiej pompie będzie działać. A jak nie pompa to co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było sprawdzone. Na maglu mam niewielki luz ale brak jakichkolwiek wycieków.

A chodziło mi o to, czy to grzechotanie może być zapowietrzenie? Czy jakieś mechaniczne uszkodzenie. Biorę jeszcze pod uwagę wymianę węży, a na koniec przewodów wysokiego ciśnienia...

A jak nic nie pomoże to magiel....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wiertar napisał:

Wszystkie forestery 2 mają sls z tyłu?

Nie wszystkie, z moich informacji przedliftowe chyba tylko w wersjach XT, poliftowe chyba zależnie od wyposażenia, a XT - zawsze. Jeżeli coś pokręciłem proszę o sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLS najprościej poznać po tym że ma taki jakby cylinder przymocowany z boku podsyłam zdjęcie poniżej.

Z tego co yaro2003 pisze to w takim przypadku trzeba sprawdzać każdorazowo;(

p.s. tak już wygląda zużyty, wylany;)

post-1933-0-55936900-1406148200.jpg

Edytowane przez aplam13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FORESTER 98na. Podgrzewanie/deffroster/deffoger przedniej szyby - jakkolwiek to nazwiemy - mam taki przycisk jak "ogrzewanie przedniej szyby" z lewej strony kolumny kierownicy - co właściwie jest "grzane?" Powierzchnia pod wycieraczkami przednimi?czy jest to może dodatkowy przycisk włączający xtra nawiew na przednią szybę??? 

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jasnyp napisał:

FORESTER 98na. Podgrzewanie/deffroster/deffoger przedniej szyby - jakkolwiek to nazwiemy - mam taki przycisk jak "ogrzewanie przedniej szyby" z lewej strony kolumny kierownicy - co właściwie jest "grzane?" Powierzchnia pod wycieraczkami przednimi?czy jest to może dodatkowy przycisk włączający xtra nawiew na przednią szybę??? 

Dziękuję 

 

Miejsce spoczynkowe wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Runner napisał:

 

Miejsce spoczynkowe wycieraczek.

Dziękuję. Tak też myślałem. Czy to miejsce spoczynkowe jest ewidentnie oznaczone tj. Czy gołym okiem stwierdze że są tam przewody grzewcze? Jeśli tak - to mój Forek najwyraźniej miał wymienioną przednią szybę gdzie brakuje "tego" elementu grzewczego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek ja zmieniałem szybę i mam zamiennik, oryginalnie widać paski grzewcze w kolorze miedzianym, ja natomiast w zamienniku szyby mam czarne bardzo słabo widoczne i grzanie pięknie działa (forek SG), może w poprzednim (SF) również takie zamienniki występowały i też działa ale ich tak nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jasnyp napisał:

Dziękuję. Tak też myślałem. Czy to miejsce spoczynkowe jest ewidentnie oznaczone tj. Czy gołym okiem stwierdze że są tam przewody grzewcze? Jeśli tak - to mój Forek najwyraźniej miał wymienioną przednią szybę gdzie brakuje "tego" elementu grzewczego... 

U mnie w Foresterze SG po lifcie nie widać gołym okiem nic. Żadnych nitek przewodzących prąd. A szyby są podgrzewane :) Być może mam juz nieoryginalna szybę. Grzanie szyby włącza sie u mnie właśnie na lewo od kierownicy i działa ono razem z podgrzewaniem lusterek. Najpewniej można to sprawdzić włączając grzanie 3 kilometry przed celem podróży i przyłożenie ręki do szyby pod wycieraczkami po wyjściu z auta. W takie temperatury jak teraz, szyba robi się u mnie wyraźnie ciepła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...