Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Korozja pokonała tłumik końcowy w moim Forku. z ciekawości ściągnąłem go i pojechałem zobaczyć jak będzie bez niego. bardzo fajnie mruczy ale mam wrażenie że odjęło mu kilka koni mechanicznych. Czy to możliwe że jest słabszy bez końcowego tłumika? Ale ryja drze mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wiem że to może być wróżenie z fusów, ale ktoś może miał podobną sytuację. Forek sturbo sf 2002 rok. Auto pod większym obciążeniem (podjazdy pod duże góry i dlugie) czuć smród spalonej gumy jakby, czuć mocniej z tyłu auta niż bardziej z przodu. Miał ktoś może takie dolegliwości, lub wie co można ewentualnie sprawdzić nim pojadę na warsztat?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, daymanek napisał:

Hej. Wiem że to może być wróżenie z fusów, ale ktoś może miał podobną sytuację. Forek sturbo sf 2002 rok. Auto pod większym obciążeniem (podjazdy pod duże góry i dlugie) czuć smród spalonej gumy jakby, czuć mocniej z tyłu auta niż bardziej z przodu. Miał ktoś może takie dolegliwości, lub wie co można ewentualnie sprawdzić nim pojadę na warsztat?

 

 

Sprzęgło? Sprawdz czy sie czasem nie ślizga na wysokim biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy kapie olej na układ wydechowy. Może też kapać płyn wspomagania na kolektor. To, że śmierdzi z tyłu może być mylące. 
To jest w dużej mierze bardzo możliwe. Gdyż y pipe pod ickiem był tak uwalony że kapało tam dość solidnie, teraz jest umyte o tyle o ile, lecz stawiam że to może być właśnie taka przyczyna. Albo gdzieś indziej kapie, bo nic innego nie przychodzi mi na myśl. Hamulce nie są na tyle gorące więc to nie one, opony są git na pewno nie ocierają. Paski nie piszczą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z tylnymi głośnikami w Forku SF - nie działają .

Czy ktoś się orientuje jak dojść do rozwiązania tego problemu? Niestety jeśli chodzi O kable w aucie to jestem noga.

Co sprawdziłem:

podłączenie tylnich głośników - jest ok

balans ustawiony w radiu - jest ok

poprawne podłączenie radia - jest ok

wina nie leży po stronie radia - sprawdziłem na dwóch rożnych 

Pomyślałem, że coś nie styka w kablach za radiem więc ruszałem na rożne sposoby kablami od radia, nic w tylnich nie odezwało się 

Kable w gumowej osłonie w miedzy drzwiami a słupkiem nie popękane 

 

Gdzie  jeszcze szukać? Pomocy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośników nie podmieniałem. Miernika nie mam :D 

ALE wydaje mi się, ze problem leży w białej kostce do ktorej wchodzą przewody z dwóch czarnych kostek. Zwyczajnie nie ma w niej jednego PINu właśnie od tylnego prawego. Nie wiem nie znam sie . Denerwuje mnie to :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2018 o 21:34, ewemarkam napisał:

Możesz jeszcze przewody prześwietlić miernikiem na przejście. Jeden przewód do kabli głośnika a drugi do kostki przy radiu. Sprawdzasz kiedy zapika miernik. Tak sprawdzisz ciągłość przewodu. 

 

Dokładnie tak, jak piszesz. Od tego należałoby zacząć.

 

W dniu 23.11.2018 o 21:49, miki_mi2 napisał:

Miernika nie mam :D 

 

To pożycz od kogoś... Bez miernika będzie ciężko.

 

W dniu 23.11.2018 o 21:49, miki_mi2 napisał:

wydaje mi się, ze problem leży w białej kostce do ktorej wchodzą przewody z dwóch czarnych kostek. Zwyczajnie nie ma w niej jednego PINu właśnie od tylnego prawego.

 

Masz jakieś zdjęcie tego czegoś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2018 o 14:39, Stellarium napisał:

Forek SG9 - nie działa mi ogrzewanie fotela kierowcy na High. Na Low działa normalnie. Są osobne bezpieczniki/przekaźniki od tych dwóch trybów pracy?

wina przełącznika, -wyjmij, wyczyścć i viola! miałem to samo. Dużo syfo u kurzu do niego wpada

 

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2018 o 15:22, AdaSch napisał:

wina przełącznika, -wyjmij, wyczyścć i viola! miałem to samo. Dużo syfo u kużu do niego wpada

 

 

Wyciągnąłem, ale czysty był. Chciałem podmienić z tym od pasażera ale są inne wtyczki i gniazda, właśnie żeby nie zamieniać ;) także chyba jednak uszkodzenie jest dalej w samym fotelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...