Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.09.2018 o 08:11, miki_mi2 napisał:

O mamy tutaj kolegę co lubi innych poziom oceniać bo sam wszystkie rozumy zjad

 

W dniu 27.08.2018 o 13:21, miki_mi2 napisał:

 
Jeśli masz LSD w dyrze to musisz zastosować olej z dodatkiem bo inaczej tak jak piszesz będzie spinał na zakrętach i spalisz tarczki.

 

 

W dniu 27.08.2018 o 15:39, miki_mi2 napisał:

Olej musi ieć dodatkowe oznaczenie LS

Podnosisz tyłek do góry  i sprawdzasz czy koła kręcą się w tym samym kerunku jak tak to masz lsd 

Jak koła kręcą się w przeciwnym kierunku to nie masz blokady. Z blokadą ZAWSZE będą się kręciły w tym samym kierunku

 

W dniu 30.08.2018 o 09:13, miki_mi2 napisał:

Głupot nie pisz 

 

Powyżej  kilka cytatów  Szanownego Kolegi miki:)

Dalej to podtrzymujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poradźcie, proszę. Mam drobny wyciek w prawym dolnym narożniku chłodnicy klimatyzacji. Kupować nową? Zamiennik? Ewentualnie ktoś mi to ogarnie w Krakowie? Forek XT MY15, czynnik R-1234YF Dzięki.

Edytowane przez GregKrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie

Jako że moja małżonka zacznie niebawem jeździć Foresterem. Ma ok 168 wzrostu, twierdzi że jak usiądzie to nie widzi maski. Miał ktoś pozytywne doświadczenia z jakimiś poduszkami. Chce jej coś kupić, na siedzisko i na plecy. a nie chce żeby było to jasiek z kanapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, yaroz napisał:

Czy w zaznaczonym miejscu nie powinno być jakieś śruby dociskającej ten wąż chłodniczy? Poci mi się tam w tym miejscu. Jest tam w środku jakiś oring?

IMG_20180907_115547.jpg

 

Tak powinna być, to nie jest przewód chłodniczy a klimatyzacji, może to też powodować wyciek czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie
Jako że moja małżonka zacznie niebawem jeździć Foresterem. Ma ok 168 wzrostu, twierdzi że jak usiądzie to nie widzi maski. Miał ktoś pozytywne doświadczenia z jakimiś poduszkami. Chce jej coś kupić, na siedzisko i na plecy. a nie chce żeby było to jasiek z kanapy.
Który Forek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SF '98. Jest regulacja siedziska, podnosi się przednia i tylna cześć osobno, ale też oparcia bardziej się już wyprostować nie da. Pomyślałem nawet czy nie rozebrać fotela i zobaczyć jak tam wygląda ta blokada, ewentualnie jeden ząb wyciąć więcej, co by fotel bardziej pionowo postawić.

Myslałem o tych https://allegro.pl/mata-poduszka-podwyzszajaca-subaru-forester-1-2-3-i7475102932.html

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JedrulaL napisał:

 

Tak powinna być, to nie jest przewód chłodniczy a klimatyzacji, może to też powodować wyciek czynnika.

Czy ta śruba ma jakąś taką "łapkę" która dociska ta górna aluminiową krawędź tego węża? Bo wkręcenie samej śruby nic mi nie da. Ma ktoś może zdjęcie jak to coś wygląda? Swoją drogą to idiotyczne rozwiązanie przykręcenia tego przewodu z jednej strony tylko ucho na śrubę, a z drugiej nie, tylko jakiś dziwny patent.

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2018 o 21:17, subarutux napisał:

To znaczy, że była do niczego. Nie ma co jej żałować.

 

W pierwszym Foresterze wytrzymała 5 lat i została sprzedana wraz z samochodem.

okazuje się, że po włożeniu nowej bateryjki, kolejnego dnia pilot znowu nie otworzył auta po pracy (w tym samym miejscu)

bateryjka została sprawdzona i trzymała parametry, styki w pilocie zostały przeczyszczone

czy mieliście podobne przygody? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazuje się, że po włożeniu nowej bateryjki, kolejnego dnia pilot znowu nie otworzył auta po pracy (w tym samym miejscu)
bateryjka została sprawdzona i trzymała parametry, styki w pilocie zostały przeczyszczone
czy mieliście podobne przygody? 
 
Miałem tak ostatnio. Na jednym z parkingów Forek zupełnie nie reagował na pilota. Nie wiedziałem co robić ale jak wróciłem pod mieszkanie to wszystko wróciło do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu nęka mnie gwizdanie w czasie szybszej jazdy. Wcześniej nic takiego nie miało miejsca. Sprawdziłem już wszystkie uszczelki, a nawet wycieraczki wsadziłem znowu stare (bo w międzyczasie zmieniałem) żeby sprawdzić czy to przypadkiem nie te nowe ze spoilerem. Dźwięk nie ustaje po opuszczeniu szyb - tak mi się wydaje bo wtedy to ciężko coś usłyszeć

 

 

 

Co mogę jeszcze sprawdzić?

Cześć. Miałem dokładnie takie same objawy. Tutaj masz odpowiedź : https://forum.subaru.pl/index.php?/topic/25623-Świst-przy-dużej-prędkości-Forek-MY07#entry2710797

 

Po 3 miesiącach, kilku myciach, silikon siedzi niewzruszony. Nadal nic nie gwiżdże. Nie kupuj silikonu do akwariów. Wystarczy zwykły, nawet taki w tubce za kilka /kilkanaście pln. Dobrze oczyść powierzchnię "warg" uszczelki.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Miałem dokładnie takie same objawy. Tutaj masz odpowiedź : https://forum.subaru.pl/index.php?/topic/25623-Świst-przy-dużej-prędkości-Forek-MY07#entry2710797  
Po 3 miesiącach, kilku myciach, silikon siedzi niewzruszony. Nadal nic nie gwiżdże. Nie kupuj silikonu do akwariów. Wystarczy zwykły, nawet taki w tubce za kilka /kilkanaście pln. Dobrze oczyść powierzchnię "warg" uszczelki.
 
Powodzenia
Już mam ten "fix" zrobiony. Ale obejrze czy coś się nie odszczelniło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2018 o 22:29, JedrulaL napisał:

Jeśli nie ma oczka na śrubę to widać starcza jedna, a kompresor jest przystosowany do obu sposobów mocowania.

Ewentualnie ktoś dał inny przewód. Jeśli klima działa to bym się nie przejmował

Klima działa tylko w tym miejscu się pociło, dokręciłem śrubę i obserwuje czy dalej się poci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2018 o 20:53, zino napisał:

po włożeniu nowej bateryjki, kolejnego dnia pilot znowu nie otworzył auta po pracy (w tym samym miejscu)...

 

A to pilot tylko do otwierania, czy też do uruchamiania silnika przyciskiem?

 

Zastanawia mnie to "w tym samym miejscu" - czy to oznacza, że w innych miejscach jest OK? Bo w takim razie byłyby to może zakłócenia elektromagnetyczne w tymże miejscu lub jakieś czynniki metafizyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowy pilot do SG9

były już inne miejsca <_<

dzisiaj pilot nie otworzył, przekręciłem kluczykiem i wsiadłem, a po chwili pilot tylko zamykał, nie chciał otworzyć - przycisk do otwierania nie reagował

może się zużył?

chyba muszę dwa klucze nosić :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zino napisał:

może się zużył?

Właśnie, może styki przycisków są zużyte / skorodowane / itd.?

 

Miałem taką sytuację w motocyklu: najpierw przy zapłonie światła się zapalały lub nie, potem raz zapalał, a raz nie, a potem już nie zapalał w ogóle (42 km od domu!). Na szczęście było to w zaprzyjaźnionej fabryce, więc pracownicy bardziej uzdolnieni manualnie błyskawicznie rozebrali nierozbieralny przycisk zapłonu, przeczyścili, poprawili co trzeba i zmontowali z powrotem. Działa już drugi rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Właśnie, może styki przycisków są zużyte / skorodowane / itd.?
 
Miałem taką sytuację w motocyklu: najpierw przy zapłonie światła się zapalały lub nie, potem raz zapalał, a raz nie, a potem już nie zapalał w ogóle (42 km od domu!). Na szczęście było to w zaprzyjaźnionej fabryce, więc pracownicy bardziej uzdolnieni manualnie błyskawicznie rozebrali nierozbieralny przycisk zapłonu, przeczyścili, poprawili co trzeba i zmontowali z powrotem. Działa już drugi rok.
Miałem problemy z pilotem w Corolli e12. Wymiana baterii nie pomagała, nowe mikrostyki też nie. Dopiero jak przelutowałem cała płytkę pilota. Od 2 lat jest spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...