Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie kable zapłonowe 4 miesiące temu, niby zgodnie z katalogiem itp, dzisiaj chce zamonotwać i troche zonk - nie pasują. Ktoś ma może ostatnio kupował i zna jakiś dokładny numer seryjny kabli najlepiej NGK albo innych, żeby pasowało do forka 2.0 125km 2004. Niebieskie to są te nowe co nie pasują kompletnie i nie chcą wejść na na cewkę wgl, mają oznaczenie RC-FX67 i  nawet na pudełku mają napisane ze pasują do 2.0 SOHC ale rzeczywistość jest inna. 

243305951_990236864891553_9160608702435561085_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie kable zapłonowe 4 miesiące temu, niby zgodnie z katalogiem itp, dzisiaj chce zamonotwać i troche zonk - nie pasują. Ktoś ma może ostatnio kupował i zna jakiś dokładny numer seryjny kabli najlepiej NGK albo innych, żeby pasowało do forka 2.0 125km 2004. Niebieskie to są te nowe co nie pasują kompletnie i nie chcą wejść na na cewkę wgl, mają oznaczenie RC-FX67 i  nawet na pudełku mają napisane ze pasują do 2.0 SOHC ale rzeczywistość jest inna. 
243305951_990236864891553_9160608702435561085_n.thumb.jpg.0831b8fe8b5f1ef58a6d5084baa521ad.jpg
NGK numer na opakowaniu

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ObywatelX napisał:

jak wypiać kostkę od przetwornicy ksenonu?

Tak jak inne wtyczki. Wciskasz ten dzyndzel z boku (na zdjęciu po lewej, na przeciwko przewodów) i wyciągasz. Możesz podważać lekko płaskim śrubokrętem jednocześnie wciskając. Jak będziesz działał z wyczuciem nic się nie powinno złamać. O ile pamiętam zanim wyjąłem wtyczkę zluzowałem przewody przez wykręcenie tej śrubki mocującej opaskę. Nie wiem czy i co chcesz robić z tą przetwornicą ale wyciągnięcie wtyczki nie daje dostępu do niczego. Do części elektrycznych przetwornicy nie ma dostępu bo są zalane tą widoczną na foto masą plastyczną. Gdy mi padło światło (HID) w zaparowanej lampie, wyjąłem przetwornicę, wypiąłem tą wtyczkę i wysuszyłem przetwornicę w domu na grzejniku (zwykły domowy kaloryfer) przez noc - pomogło :).

 

Pozdrawiam,

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadanie zapłonu na jednym cylindrze, zmierzyłem kompresja i jest ZERO, czy przy pękniętym tłoku lub uszkodzonym pierścieniu jest opcją by była zerową kompresja? Czy wersja bardziej optymistyczna to uszkodzony zawór (wypalony/podparty) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pininfarin01 napisał:

Wypadanie zapłonu na jednym cylindrze, zmierzyłem kompresja i jest ZERO, czy przy pękniętym tłoku lub uszkodzonym pierścieniu jest opcją by była zerową kompresja? Czy wersja bardziej optymistyczna to uszkodzony zawór (wypalony/podparty) 

A jesteś pewny że zero zero?

 

To raczej brzmi jak błąd pomiarowy, chyba że masz dziurę na wylot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Forester sh AT - muszę wymienić przegub wewnętrzny od strony kierowcy przy skrzyni. Pytanie, czy jak zakupię kompletną półoś to będzie pasowała od wersji z manualną skrzynią biegów? Planuję kupić używaną ory całą półoś, chyba że znacie jakiś dobry zamiennik samego przegubu wewnętrznego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pininfarin01 napisał:

Wypadanie zapłonu na jednym cylindrze, zmierzyłem kompresja i jest ZERO, czy przy pękniętym tłoku lub uszkodzonym pierścieniu jest opcją by była zerową kompresja? Czy wersja bardziej optymistyczna to uszkodzony zawór (wypalony/podparty) 

Jak już miałeś wykręconą swiece to trzeba było kamerą diagnostyczną zerknąć do środka , kamerki pod usb do telefonu są po 50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Panther napisał:

Mój SF to tak słabo ...

Ale słabo, bo...? Za krótki, za wąski? Ile masz wzrostu? Ja przy 178 jakoś dwie noce jestem w stanie przespać. Daleko od domowego komfortu ale wstaję wypoczęty. Może to kwestia organizacji "sypialni"?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Panther napisał:

Ktoś podpowie - w której wersji forestera najkonfortowiej się śpi po złożeniu siedzeń? ;) Ponoć, w którejś wersji jest w miarę. //Wiem, że pytanie "od czapy" - niemniej, która wersja trzyma poziom :)

Mój SF to tak słabo ...

W moim SK jest wygodnie :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kriskristoffers napisał:

W moim SK jest wygodnie :biglol:

 

8 minut temu, kriskristoffers napisał:

Na działce drzemka pół dnia :D

 

6 minut temu, .Misza. napisał:

Drzemka się nie liczy. Musi być cała noc. Drzemkę przez pół dnia, to menele w parku na ławce robią, często w ekwilibrystycznych pozach i też są wyspani :D

1287104_edit_1668962033516161.thumb.jpg.49383d2aa1bd6101030503f07644534d.jpg

  • Super! 2
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ipsx82 napisał:

Nikt się nie przyzna że został przez małżonkę wygoniony z domu i musiał spać w foresterze :P

@kriskristoffers z Foresterem

na razie jest na etapie, że prowokuje kłótnie, żeby "musiał" w nim spać.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...