Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, matmat napisał:

Czy ktoś może ma fabrycznie albo montował do forka SG podświetlenie nóg? 

Fabrycznie nie było, trzeba dokładać, ale moim zdaniem lepiej zainwestować w dobre oświetlenie wnętrza z góry i będzie elegancko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Fabrycznie nie było, trzeba dokładać, ale moim zdaniem lepiej zainwestować w dobre oświetlenie wnętrza z góry i będzie elegancko :)

A czym masz oświetlone wnętrze? Bo u mnie świeci tylko ta lampeczka z tyłu (nie zabierałem się jeszcze za przeróbkę, żeby z przodu też świeciło) i słyszałem, że jak tam się da ledy to elektronika szaleje nawet jak mają ,,TO COŚ,, do oszukiwania elektroniki, nie wiem jak to się dokładnie nazywa i jak to działa :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, matmat napisał:

A czym masz oświetlone wnętrze? Bo u mnie świeci tylko ta lampeczka z tyłu (nie zabierałem się jeszcze za przeróbkę, żeby z przodu też świeciło) i słyszałem, że jak tam się da ledy to elektronika szaleje nawet jak mają ,,TO COŚ,, do oszukiwania elektroniki, nie wiem jak to się dokładnie nazywa i jak to działa :D 

Masz jeszcze światło przy schowku na okulary przy podsufitce. W forkach naszej generacji chyba nie ma żadnej centrali canbus żeby mogło coś wariować. Ja mam zwykle 'chinczyki' za piśont groszy i jakoś nie miałem żadnych przygód czy wariacji z tej przyczyny...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, matmat napisał:

Dzięki wszystkim za rozjaśnienie tematu :) 

Te polecam :thumbup:

https://forum.subaru.pl/topic/112616-subarynka-nielota-tani-wolnossak-wolne-żarty-xd/?do=findComment&comment=3047923

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Właśnie przeglądam sobie. Czas rozświetlić te szare wnętrze i przednią cześć auta :D Naprawdę chciałbym porozmawiać ze tym projektantem/inżynierem, który stwierdził, że przednia lampka nie będzie się zapalać po otwarciu auta. 

Edytowane przez matmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, matmat napisał:

 Naprawdę chciałbym porozmawiać ze tym projektantem/inżynierem, który stwierdził, że przednia lampka nie będzie się zapalać po otwarciu auta. 

Japończyki (nie tylko Subaru) tamtego okresu tak właśnie mają rozwiązane.

13 minut temu, matmat napisał:

Właśnie przeglądam sobie. Czas rozświetlić te szare wnętrze i przednią cześć auta :D 

 

Tam też masz DIY mojego autorstwa do poczytania w tej sprawie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kiwi 4ester napisał:

Japończyki (nie tylko Subaru) tamtego okresu tak właśnie mają rozwiązane.

 

Tam też masz DIY mojego autorstwa do poczytania w tej sprawie:D

Widziałem widziałem, czytałem to już kilka razy ale, żeby się do tego zabrać to jakoś tak ciężej  :D 

Edytowane przez matmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Japończyki (nie tylko Subaru) tamtego okresu tak właśnie mają rozwiązane.

 

Ale bardzo często tylko na inne rynki, bo na JP była dodatkowa lampka w standardzie. Np. w Hondach tak było i popularnym modem jest wstawienie dodatkowej lampki z JDMa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, matmat napisał:

Widziałem widziałem, czytałem to już kilka razy ale, żeby się do tego zabrać to jakoś tak ciężej  :D 

Pamiętaj o tym co jest napisane na samym początku :OO:

 

Z innej beczki. Ostatnio bawiłem się regulacją wysokości święcenia światłami. Pierwsze trzy pozycje zmieniają od razu ustawienie świateł, natomiast przy 4 i 5 trochę dłużej trzeba poczekać i tak jakby "klatkowało". Czy u kogoś też tak jest? Czy to kwestia wymontowania lamp i rozebrania mechanizmu + czyszczenie? Może ktoś robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, skwaro napisał:

Ale bardzo często tylko na inne rynki, bo na JP była dodatkowa lampka w standardzie. Np. w Hondach tak było i popularnym modem jest wstawienie dodatkowej lampki z JDMa.

Ta dodatkowa lampka to fizycznie dokładana poza fabrycznymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kiwi 4ester napisał:

Ta dodatkowa lampka to fizycznie dokładana poza fabrycznymi?

Fabrycznie w niektórych Hondach z tego okresu wcale nie było lampki z przodu nad lusterkiem, tylko na środku, a na Japonię była taka jak poniżej.

 

20090103008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem z tyłu na tablice podświetlenie led  takie coś pomiędzy niebieskim a fioletowym to mnie drogówka zgarnęła i przy nich musiałem wymieniać po kłótni że oświetlenie ma być jasnej barwy a moje nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Vercy napisał:

Dowód cya

Wszyatkie takie przeróbki lamp po wnikliwej kontroli skutkują utratą dowodu, więc jest to jazda na własną odpowiedzialność. A już btym bardziej jeżeli to jest kolor czerwony lub niebieski ;) to na bank dowód poleci. Ja tu widzę, że autor modyfikacji zrobił coś w stylu US kierunków, które podczas jazdy świecą się cały czas (Nie wiem czy to jest zgodne z polskimi przepisami) widziałem już nie raz takie pojazdy po takich modach na polskich drogach, a czy to legalne to trzebaby przewertować przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...