Jump to content

Forester - SZYBKIE PYTANIE

Haze

Recommended Posts

Dzięki za propozycje ale rynien do auta kupować nie mam zamiaru :P

Ale te za to kozacko wyglądają ktoś ma taki kawior ? https://allegro.pl/oferta/dywaniki-eva-miarowe-do-kazdego-subaru-10126251009

Kawior zamówiony będą z haftem o takim :

3.png

Edited by ipsx82
  • Upvote 1

W dniu 27.08.2021 o 22:15, ipsx82 napisał:

Dzięki za propozycje ale rynien do auta kupować nie mam zamiaru :P

Ale te za to kozacko wyglądają ktoś ma taki kawior ? https://allegro.pl/oferta/dywaniki-eva-miarowe-do-kazdego-subaru-10126251009

Kawior zamówiony będą z haftem o takim :

3.png

Jak już ten kawior dojedzie to koniecznie proszę o zdjęcia :thumbup:  

Koledzy, mam lekko, centralnie  "przydymiony " , klosz prawej lampy forka sg-przedlift, 2003.  Chciałem tam pogrzebać .:)Jak mocowana jest osłonka na żarówkę -ta co trzyma się odbłyśnika .Da się to zdemontować i potem założyć? może ktoś ma lampę na wierzchu?

Edited by respect

15 minut temu, respect napisał:

Koledzy, mam lekko, centralnie  "przydymiony " , klosz prawej lampy forka sg-przedlift, 2003.  Chciałem tam pogrzebać .:)Jak mocowana jest osłonka na żarówkę -ta co trzyma się odbłyśnika .Da się to zdemontować i potem założyć? może ktoś ma lampę na wierzchu?

Najlepiej lampę sobie całą wyciągnij i możesz przepłukać wodą destylowaną :)

13 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Najlepiej lampę sobie całą wyciągnij i możesz przepłukać wodą destylowaną :)

A czy przypadkiem do wyjęcia lampy demontaż całego zderzaka ? @respectKup na wszelki wypadek nowe spinki do mocowania zderzaka.

Po myciu Rysia okazało  się  że  u mnie szyba przednia od strony kierownicy słabo dolega i przedostaje się  woda. Słaba  uszczelka czy słabo  szyba zamontowana w prowadnicy.

20210829_164758.jpg

20210829_164824.jpg

20210829_164835.jpg

Edited by ipsx82

22 minuty temu, ipsx82 napisał:

A czy przypadkiem do wyjęcia lampy demontaż całego zderzaka ? @respectKup na wszelki wypadek nowe spinki do mocowania zderzaka.

Kolega @respect ma przedlifta. Nie trzeba ściągać zderzaka :OO:

22 minuty temu, ipsx82 napisał:

Po myciu Rysia okazało  się  że  u mnie szyba przednia od strony kierownicy słabo dolega i przedostaje się  woda. Słaba  uszczelka czy słabo  szyba zamontowana w prowadnicy.

20210829_164758.jpg

20210829_164824.jpg

20210829_164835.jpg

Wyregulować docisk szyby. Pewien mędrzec kiedyś powiedział

5l6yuw.jpg.76f65098bac42811ec9d2d559571c7f0.jpg

Dzięki Tobie @ipsx82 już wiem o co mu chodziło :D

• Like 1
  • Haha 1

4 godziny temu, Kiwi 4ester napisał:

Najlepiej lampę sobie całą wyciągnij i możesz przepłukać wodą destylowaną 

Dziękuję bardzo, ale chodzi o osłonkę żarówki, bo to wygląda na zmatowienie od środka i płukanie raczej nie pomoże.

Ktoś wkładał może do SG gdzie nie mam systemów Start-Stop oraz inteligentnego ładowania akumulator typu AGM ma to sens przy bardzo krótkich dystansach (10 km do pracy)

4 godziny temu, ipsx82 napisał:

Spróbuj w uszczelkę wepchać wężyk  z miękkiego tworzywa lub pasek piankowy np. z uszczelki do okien.  Średnica ok 5mm.  (dł. chyba 1 m wystarczy)

• Upvote 3

1 godzinę temu, ipsx82 napisał:

Ktoś wkładał może do SG gdzie nie mam systemów Start-Stop oraz inteligentnego ładowania akumulator typu AGM ma to sens przy bardzo krótkich dystansach (10 km do pracy)

Nie. Raczej nie. Zwykły wystarczy. I tak robisz dłuższe dystanse ode mnie:P poza tym, jak się nie mylę, akumulatory "start stop" są nawet droższe, to nie ma co przepłacać.

11 godzin temu, ura_bus napisał:

z lektury na roznych forach doczytalem, ze uszczelka ma ok 17,6x2,2mm i takiej szukalem. Stara uszczelka byla lekko sprasowana ale nie byla uszkodzona. Kupilem 5 roznych rozmiarow podobnych oringow do oleju, wymienilem 3 rozne sztuki bo nadal wylo az trafilem chyba idealnie bo pompa ucichla po kilku przekreceniach na maxa prawo-lewo. Niestety przejechalem kilka kilometrow nadal mam piane w zbiorniku mimo, ze pompa juz nie wyje po rozgrzaniu. Po jakim czasie uklad sie odpowietrzyl u Was? U mnie nawet jak pompa juz sie uciszyla (na rozgrzanym silniku) to w zbiorniczku nadal widze wir i bombelki powietrza... Sprobuje jeszcze wymienic plyn na nowy ale czy to pomoze?

Edited by Wally666

18 godzin temu, ipsx82 napisał:

regulacja tego to caaaała procedura - wiem, przeszedłem przez nią po wymianie mechanizmu szyby.

w załączeniu instrukcja

MSA5T0725A162504 front door glass.pdf

• Thanks 1
  • Upvote 1

Bez przesady , nie wciskałem karchera pomiędzy szybę a uszczelkę a po drugie pozostałe 3 szyby identycznie myłem i nie ciekła woda po wewnętrznej stronie.  Pokombinuje najpierw z tym patentem cienkiej gąbki pod uszczelkę, jak nie zda patentu to czeka mnie rozbieranie drzwi (może przy okazji wygłuszę matami :D ).

33 minuty temu, Wally666 napisał:

z lektury na roznych forach doczytalem, ze uszczelka ma ok 17,6x2,2mm i takiej szukalem. Stara uszczelka byla lekko sprasowana ale nie byla uszkodzona. Kupilem 5 roznych rozmiarow podobnych oringow do oleju, wymienilem 3 rozne sztuki bo nadal wylo az trafilem chyba idealnie bo pompa ucichla po kilku przekreceniach na maxa prawo-lewo. Niestety przejechalem kilka kilometrow nadal mam piane w zbiorniku mimo, ze pompa juz nie wyje po rozgrzaniu. Po jakim czasie uklad sie odpowietrzyl u Was? U mnie nawet jak pompa juz sie uciszyla (na rozgrzanym silniku) to w zbiorniczku nadal widze wir i bombelki powietrza... Sprobuje jeszcze wymienic plyn na nowy ale czy to pomoze?

U siebie w firmie mam o-ring o rozmiarze 17,48 x 2,49 w cenie 3 zł sztuka powinien pasować i być lepszy niż originał

• Like 1

5 godzin temu, Wally666 napisał:

Po jakim czasie uklad sie odpowietrzyl u Was? U mnie nawet jak pompa juz sie uciszyla (na rozgrzanym silniku) to w zbiorniczku nadal widze wir i bombelki powietrza... Sprobuje jeszcze wymienic plyn na nowy ale czy to pomoze?

Ja wymieniam co jakieś 12 tys km , ale bez zapowietrzania. Jeśli dawno nie wymieniałeś to wymień.Wiem ,że może potrwać bąbelkowanie. Pokręć kilka razy kierą i potrzymaj chwilkę w skrajnych położeniach, po paru dniach jak nie przejdzie- to może gdzieś wciąga wiatr do środka.

2 godziny temu, rutra80 napisał:

Dwie, druga tylko od ekologii. 

Nie nie jest, ciśnienie reguluje, wpływ na zawory, odradzam psuć.

1 minutę temu, pininfarin01 napisał:

Jedna jest przed drugim katalizatorem, a gdzie jest pierwsza?

na kolektorze wydechowym przed turbo - ta czyta skład mieszanki w open loop, przy close loop ecu fixuje  zbadane parametry a druga sonda potwierdza tylko bogato czy ubogo - o ile dobrze pamiętam...

1 minutę temu, pininfarin01 napisał:

a gdzie jest pierwsza?

W kolektorze wydechowym, przed wszystkimi katami, w okolicach prawego koła.