Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, ipsx82 napisał:

Czy SLSy utrzymają butle z gazem jak są sprawne ?

Powinny bez problemu moim zadaniem

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pininfarin01 napisał:

Przednie można zmienić stronami, sam temat przerabiałem, wibracje po takim zabiegu szybko znikły ale po 30km szybko się pojawiły i były zdecydowanie bardziej odczuwalne. Skończyło się na wymianę przegubów wewnętrznych. Tylne półosie są takie same, więc też muszą się dać zmienić stronami. 

Przeguby wewn. też można zamienić stronami, ja tak moim dałem drugie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, matmat napisał:

Czy ktoś się orientuje czy półośki w foresterze SG są wymienne na zasadzie prawa lewa strona? Niektóre osoby piszą na aukcjach tylko czy to jest przednia czy tylna a niektóre osoby jeszcze dodają czy prawa czy lewa i sam już teraz nie wiem :) 

 

3 godziny temu, rutra80 napisał:

Przeguby wewn. też można zamienić stronami, ja tak moim dałem drugie życie.

I tak właśnie zrobiłem , ale w moim przypadku pomogło na chwilę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Oktan napisał:

Przody tak są takie same, a tylne tylko tak samo wyglądają ale mają różne długości, w każdym Subaru tak jest. 

Sprawdziłem z ciekawości i faktycznie są różnej długości, ale półoś jest taka sama, różnica tylko w długości przegubu wewnętrznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pininfarin01 napisał:

Sprawdziłem z ciekawości i faktycznie są różnej długości, ale półoś jest taka sama, różnica tylko w długości przegubu wewnętrznego. 

Coś pomieszałeś, różnica w długości jest w samej ośce, bodajże 1 albo 1,5cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Oktan napisał:

Coś pomieszałeś, różnica w długości jest w samej ośce, bodajże 1 albo 1,5cm

Tak to się nie zagłębiałem w temat, widać gołym okiem że jest różnica w długości przegubu, w wolnej chwili porównam po zdjęciu przegubów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o amorki przód do Forestera SG 2004. 

 

Według EPC numer OEM to 20310SA041 co daje Kayabe o numerze KYB334370 ale czasem widnieje też KYB334342 i teraz niech mi ktoś powie, które lepsze i czym się to różni :) ? Jak rozumiem, sprężyna OEM będzie pasować na oba typy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Luke1 napisał:

Pytanie o amorki przód do Forestera SG 2004. 

 

Według EPC numer OEM to 20310SA041 co daje Kayabe o numerze KYB334370 ale czasem widnieje też KYB334342 i teraz niech mi ktoś powie, które lepsze i czym się to różni :) ? Jak rozumiem, sprężyna OEM będzie pasować na oba typy ?

Może któryś z nich to do polifta, jeżeli tak to śmiało zakładaj, niczym się nie różni, tzn. mnie wyszedł taniej niż do przedlifta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, yaroz napisał:

Może któryś z nich to do polifta, jeżeli tak to śmiało zakładaj, niczym się nie różni, tzn. mnie wyszedł taniej niż do przedlifta ;)

No właśnie te niby zgodne z numerem OEM są droższe a te 2 tańsze ale to nie jest duża różnica a ja bym wziął to co lepiej pasujące i lepsze ;) no chyba, że różnicy nie ma to po co przepłacać :D

Edytowane przez Luke1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie przekładałem Kayaby z przedlifta do polifta - wszystko pasuje, choć pamiętam trochę się namęczyłem z prawidłowym wsadzeniem do kielichów (ale to może kwestia tego że jestem lewarem jeśli chodzi o mechanikowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ipsx82 napisał:

Przedłuż w instalacji , bo jak padnie przed rokiem od zakupu to odrzucą reklamację.

Kupił DP a nie sondę ;)

2 godziny temu, pininfarin01 napisał:

Kupiłem downpipe i okazuję się że sonda lambda jest za krótka (brakuje około 10cm kabla) , można kable od sondy przedłużyć czy zostawić go a przedłużyć od pozostałą część instalacji. 

Tak jak przedmówca, przedłuż instalacje bo da się lutować, kabla od sondy nie polutujesz :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oktan napisał:

Kupił DP a nie sondę ;)

Tak jak przedmówca, przedłuż instalacje bo da się lutować, kabla od sondy nie polutujesz :)

Wygodniej mi by było polutować na sondzie, na starej sondzie próbę zrobiłem i da się polutować, chyba że prze to mogą być jakieś zakłócenia i źle będzie odbierać sygnał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ewemarkam napisał:

Podobno nie lutuje się sondy. Tylko jak już to przedłuża się złączkami. Podobno mogą być jakieś przekłamania.

Dokładnie, lut na kablach sondy nie trzyma prawidłowo

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mattipk napisał:

Chce odświeżyć mocowania foteli. Czy samo wyczyszczenie mocowań z rdzy i położenie jakiegoś lakieru będzie ok czy lepiej zabezpieczyć to jakimś środkiem + podkład i lakier?

Lepsza druga opcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...