Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Nosssfers napisał:

Dziękuję : )

Na zdrowie i miłej roboty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ishtar69 napisał:

Szukam belek do Forestera SG 2004R. 

Znalazłem takie. Dobra cena i ładnie wyglądają. Może  ma ktoś takie lub widział na żywo i podpowie czy warto. 

https://allegro.pl/oferta/bagaznik-dachowy-relingi-subaru-forester-2003-2007-10569667910

Ale one nie będą pasować, w SG reling jest zintegrowany z dachem, brak przestrzeni pomiędzy relingiem a dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, yaroz napisał:

Ale one nie będą pasować, w SG reling jest zintegrowany z dachem, brak przestrzeni pomiędzy relingiem a dachem.

Może to jednak ściska się jakoś sprytnie? Myślę, że sprzedawca sam sobie by takiego problemu nie robił:upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, dir33 napisał:

Czy kompresor klimatyzacji od diesla 2.0 będzie pasował do benzyny 2.0 forester SH?

Ten sam rocznik . Numery fabr kompresora już nie 

Szukam używanego

Nie będzie pasować,  w benzynie pasek 4 pk lub 6 pk a w ropniaku pasek 7 pk dodatkowo maja w innym miejscu przyłącza  do rurek i uszy mocujące  do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2021 o 13:59, yaroz napisał:

Ale one nie będą pasować, w SG reling jest zintegrowany z dachem, brak przestrzeni pomiędzy relingiem a dachem.

Ja mam belki których zamiennie używam w SF i SG 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kiwi 4ester napisał:

:needpics2as1fs:

Spokojnie, niebawem się do tego odniosę :P

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja znowu ze swoim Foresterem Diesel 2009. Po wymianie shortblocka rok temu, wiem, że wtryskiwacze nie trzymają parametrów (zbadane w ASO, które mi wymieniało shortblock). Dziś, po miesiącu od wypalania DPF, znowu zaczęło się dziać, na 2 i 3 biegów samochód dławił się i nie miał mocy. Stanąłem i dolałem 15 ml preparatu do czyszczenia wtrysków. Pomogło, przestał się dławić. Ale zapaliły się na stałe lampki ESP i ta ze znaczkiem silnika (obie na pomarańczowo).

Co mi radzicie (oprócz sprzedaży auta)  - czy wymieniać wtryskiwacze, czy to pomoże, czy wycinać DPF, bo naprawdę wydawanie 600 zł miesięcznie po raz kolejny na wypalanie sadzy traci dla mnie sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy półośki w foresterze SG są wymienne na zasadzie prawa lewa strona? Niektóre osoby piszą na aukcjach tylko czy to jest przednia czy tylna a niektóre osoby jeszcze dodają czy prawa czy lewa i sam już teraz nie wiem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał Gdańsk napisał:

Hej, ja znowu ze swoim Foresterem Diesel 2009. Po wymianie shortblocka rok temu, wiem, że wtryskiwacze nie trzymają parametrów (zbadane w ASO, które mi wymieniało shortblock). Dziś, po miesiącu od wypalania DPF, znowu zaczęło się dziać, na 2 i 3 biegów samochód dławił się i nie miał mocy. Stanąłem i dolałem 15 ml preparatu do czyszczenia wtrysków. Pomogło, przestał się dławić. Ale zapaliły się na stałe lampki ESP i ta ze znaczkiem silnika (obie na pomarańczowo).

Co mi radzicie (oprócz sprzedaży auta)  - czy wymieniać wtryskiwacze, czy to pomoże, czy wycinać DPF, bo naprawdę wydawanie 600 zł miesięcznie po raz kolejny na wypalanie sadzy traci dla mnie sens

 

Stary. Ja Ci wezme 300 za wypalanie dpf co miesiąc :upside-down-face_1f643-small:

Już kiedyś Ci pisałem. Jak masz ochotę to wpadnij, wypalimy, zobaczymy co tam pokazuje z dofem.

A za 600 to Ci wyczyszczą tego dpfa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, owad napisał:

 

Stary. Ja Ci wezme 300 za wypalanie dpf co miesiąc :upside-down-face_1f643-small:

Już kiedyś Ci pisałem. Jak masz ochotę to wpadnij, wypalimy, zobaczymy co tam pokazuje z dofem.

A za 600 to Ci wyczyszczą tego dpfa...

Dziękuję za zaproszenie. Jak wymienię wtryskiwacze, to problem z DPF zniknie, czy jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, matmat napisał:

Czy ktoś się orientuje czy półośki w foresterze SG są wymienne na zasadzie prawa lewa strona? Niektóre osoby piszą na aukcjach tylko czy to jest przednia czy tylna a niektóre osoby jeszcze dodają czy prawa czy lewa i sam już teraz nie wiem :) 

Przednie można zmienić stronami, sam temat przerabiałem, wibracje po takim zabiegu szybko znikły ale po 30km szybko się pojawiły i były zdecydowanie bardziej odczuwalne. Skończyło się na wymianę przegubów wewnętrznych. Tylne półosie są takie same, więc też muszą się dać zmienić stronami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał Gdańsk napisał:

Dziękuję za zaproszenie. Jak wymienię wtryskiwacze, to problem z DPF zniknie, czy jak to jest?

Specjalistą nie jestem, ale jeśli nie ma problemu ze wtryskiwaczami i wyczyścisz filtr dpf, to będzie ok.

A jeśli wtryskiwacz leje czy coś z nim jest nie tak to pewnie będzie szybciej zatykał filtr dpf nawet po wyczyszczeniu.

Po prostu trzeba kogoś kto zdiagnozuje porządnie usterkę (jeśli to usterka bo może poprostu zatkał Ci się dpf).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pininfarin01 napisał:

Przednie można zmienić stronami, sam temat przerabiałem, wibracje po takim zabiegu szybko znikły ale po 30km szybko się pojawiły i były zdecydowanie bardziej odczuwalne. Skończyło się na wymianę przegubów wewnętrznych. Tylne półosie są takie same, więc też muszą się dać zmienić stronami. 

Przody tak są takie same, a tylne tylko tak samo wyglądają ale mają różne długości, w każdym Subaru tak jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, forek8925xt napisał:

Cześć.

 

Jakie półosie/ przeguby przód  polecacie do forka SG 04. GSP w normalnych autach daje rade ale  w forku.....? coś polecicie ?

Gsp da radę, zakładaj.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...