Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

w SJ XT jest cos ala chłodnica oleju CVT ale dla mnie to bardziej wymiennik ciepła
można go w sumie zmienić na większy i będzie git
aczkolwiek mi sie jeszcze nie zdarzylo zagotowac skrzyni  
Bo to jest wymiennik ciepła. On ma zadanie zagrzac płyn szybciej, i utrzymać go w okolicy 90 stopni. Ale czasem może nie dać rady.
Można zawsze dołożyć dodatkową chłodnice Z termostatem. Najtańszy termostat to taki z Audi :).
ATF najlepiej jakby miał ok 70-80 stopni, wtedy nam najdłużej pożyje. Im bliżej 100 tym gorzej. Gdzieś w internecie można trafić na taką tabelkę, przebieg ATF w funkcji temperatury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ewemarkam napisał:

Bo to jest wymiennik ciepła. On ma zadanie zagrzac płyn szybciej, i utrzymać go w okolicy 90 stopni. Ale czasem może nie dać rady.
Można zawsze dołożyć dodatkową chłodnice Z termostatem. Najtańszy termostat to taki z Audi :).
ATF najlepiej jakby miał ok 70-80 stopni, wtedy nam najdłużej pożyje. Im bliżej 100 tym gorzej. Gdzieś w internecie można trafić na taką tabelkę, przebieg ATF w funkcji temperatury.

mozna tez chlodnice od wspomagania z Jeepa włożyć i będzie równie dobrze :)

jeśli sie ciura fure ciagle w piachu to jest to sens, a jak od czasu do czasu to wydaje mi sie ze to co jest fabrycznie wystarczy

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna tez chlodnice od wspomagania z Jeepa włożyć i będzie równie dobrze
jeśli sie ciura fure ciagle w piachu to jest to sens, a jak od czasu do czasu to wydaje mi sie ze to co jest fabrycznie wystarczy
Ja tak mam:) nie wiem czy od wspomagania, ale z Jeep'a. Zamiast fabrycznej podłączone, długa historia. W zasadzie ATF chłodniejszy o 10 stopni niż normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, koziolek napisał:

Antykradzież?

tak, mam zabezpieczenia ale wyjezdzajac do Włoch chce cos jeszcze dolozyc

kiedys w Mondeo mialem elektrozawór przed filtrem paliwa, bez przełaczenia ukrytego guzika nie odpaliłes auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, _akir_ napisał:

tak, mam zabezpieczenia ale wyjezdzajac do Włoch chce cos jeszcze dolozyc

kiedys w Mondeo mialem elektrozawór przed filtrem paliwa, bez przełaczenia ukrytego guzika nie odpaliłes auta

Najlepsze rozwiązanie, zasilanie pompy paliwa trzeba znaleźć.

Też muszę zrobić.

 

edit

 Poszukaj bezpiecznika ignition.

Edytowane przez koziolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, koziolek napisał:

Najlepsze rozwiązanie, zasilanie pompy paliwa trzeba znaleźć.

Też muszę zrobić.

na pewno prostrze i tańsze niż montowanie blokady skrzyni biegów

pogmeram sobie w weekend przy silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno prostrze i tańsze niż montowanie blokady skrzyni biegów
pogmeram sobie w weekend przy silniku
Najbezpieczniej jest w nowszych samochodach odciąć pętlę immo. Tylko że w momencie przekrecenia kluczyka trzeba rozbrajać blokadę. Czyli przekręcamy kluczyk, naciskając jednoczenie przycisk blokady. Zrobiłem tak w kolegi trafficu. Nie było gdzie mądrze odciąć możliwości zapalenia. A schematów brak bo samochód był z 2012 roku. Więc tak było najprościej.
Można użyć do rozbrajania np przycisku od przeciwmgielnych jeśli nie mamy ich fizycznie a puste miejsce po przycisku jest. Jest częścią deski wtedy, nie wygląda podejrzanie itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ewemarkam napisał:

Najbezpieczniej jest w nowszych samochodach odciąć pętlę immo. Tylko że w momencie przekrecenia kluczyka trzeba rozbrajać blokadę. Czyli przekręcamy kluczyk, naciskając jednoczenie przycisk blokady. Zrobiłem tak w kolegi trafficu. Nie było gdzie mądrze odciąć możliwości zapalenia. A schematów brak bo samochód był z 2012 roku. Więc tak było najprościej.
Można użyć do rozbrajania np przycisku od przeciwmgielnych jeśli nie mamy ich fizycznie a puste miejsce po przycisku jest. Jest częścią deski wtedy, nie wygląda podejrzanie itd.

problem taki ze u siebie nie mam stacyjki a przycisk start/stop :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w taka rzezbe nie chce sie bawic, wole odciac pompe paliwową i bedzie po temacie
Zależy dla kogo co jest rzeźba. Każde zablokowanie jest dobre. Czy pompa czy przycisk startu.
Jeśli znasz kolory przewodów to możesz tak odciąć. Napisałem w wypadku jakbyś schematu nie dorwał. Bo czasem to problem w nowszych samochodach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy skrzynia biegów z Legacy IV 2.0D (TY758V1ABB) będzie pasować do dyferencjału, wału, półosi i mocowań od Forestera III 2.0D, który ma skrzynię TY756W1ZBB. Na zdjęciach wszystko jest identyczne, ale czy przełożenia na dyferencjał nie są np inne i czym różnią się te dwie skrzynie....? Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, _akir_ napisał:

XMODE OFF

VSC OFF

Skrzynia w tryb M

Sterownik silnika S# i rura :)

 

tak też poczyniłem ale wolałem odpytać mądrzejszych :) Swoją drogą to dziwne że CVT odcina napęd nawet przy stosunkowo niewielkim obciążeniu na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, AdamNDG napisał:

Witam

Czy mamy na forum kogoś kto handluje używanymi gratami do forestera?? Lub znamy kogoś kto handluje?

Dzięki

Szukaj w dziale części (kupię /sprzedam). A co by Ci trzeba było? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Adam12 napisał:

tak też poczyniłem ale wolałem odpytać mądrzejszych :) Swoją drogą to dziwne że CVT odcina napęd nawet przy stosunkowo niewielkim obciążeniu na starcie.

to raczej odcina elektronika jak jej nie wylaczysz

ja tak jezdze w terenie i nigdy mi nie odcieło napedu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
5 godzin temu, AdamNDG napisał:

Witam

Czy mamy na forum kogoś kto handluje używanymi gratami do forestera?? Lub znamy kogoś kto handluje?

Dzięki

Szukaj w dziale części (kupię /sprzedam). A co by Ci trzeba było? 

Poszukuję spryskiwacza reflektora prawego - kompletnego?? Nowy wychodzi dość sporo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, _akir_ napisał:

to raczej odcina elektronika jak jej nie wylaczysz

ja tak jezdze w terenie i nigdy mi nie odcieło napedu :)

Samej elektroniki nie pomogło ale wystarczyło odkopać trochę piachu żeby koła zakręciły i poszedl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...