Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Siodemka napisał:

Forester SG. Co można zamontować jako tylne stabilizatory w miejsce oryginalnych ?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 

To zależy co chcesz osiągnąć bo wybór masz od seryjnych przez STI 20mm aż po różne tuningowe grubsze np. Eibach czy Whiteline... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Czy ktoś Z Was wstawiał do Forka SG fotele z legacy iv, mianowicie takie jak na zdjęciu? 

Wyglądają jak fotele z wypasionych forków takich jak mój czy @skwaro ale obawiam się że tylne mocowanie w gacku 4 jest w innym miejscu.

Od lanosa GH fotele do SG nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, koziolek napisał:

 @skwaro@skwaro ale obawiam się że tylne mocowanie w gacku 4 jest w innym miejscu.

Od lanosa GH fotele do SG nie pasują.

Niby tak, a jednak tu chłop pisze, że niby mu podeszło, ale to tylko jeden przykład, a wolałbym coś bardziej potwierdzonego. 

Chyba, że z kimś w Krakowie będę się umawiał na próbę przerzucenia foteli. Może to jest też myśl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elmot Ty mi się wczoraj chwaliłeś z fotelów, że elektryczne i w ogóle. @LosioDriverteż mi mówił, że do Forków wychodziły elektryczne z tym, że dużo słyszałem, a nie widziałem. O kupnie takich nie wspomnę, dlatego myślę o tych z Legacy IV 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLASZKI WYCISZAJACE KLOCKI - GDZIE JE KUPIC????

Chyba to oznaka starzenia sie ale zaczely mi przeszkadzac na nowo te luzne zaciski oraz piszczace klocki no i mam do Was pytanie/prosbe - o ile zestawy naprawdze do zaciskow sa ogolnie dostepne, o tyle nigdzie nie moge namierzyc tych blaszanych pokladek miedzy tloczek a klocek. Co ciekawsze - nawet w katalogu elektronicznym Subaru juz nie wystepuja - chodzi o nr 14, 17 i 19. Jak to mozliwe? 

http://opposedforces.com/parts/forester/en_s11/type_9/brake_system/front_brake/illustration_2/

Czesc producentow nowych klockow dostarcza je w komplecie ale nie znalazlem w zadnym sklepie samych blaszek (jedna perforowana a druga pelna). Niestety nie umiem namierzyc ich inaczej w zadnym sklepie a chcialbym zniwelowac to piszczenie przy delikatnym hamowaniu na moich ds2500 plus moze przy okazji utrzymałyby w ryzach te niesforne luzne zaciski?

Macie jakis pomysl jak tego szukac? Od razu podpowiem, ze wszelkie wynalazki typu naklejki wyciszajace odpuszczam od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Wally666 napisał:

BLASZKI WYCISZAJACE KLOCKI - GDZIE JE KUPIC????

Chyba to oznaka starzenia sie ale zaczely mi przeszkadzac na nowo te luzne zaciski oraz piszczace klocki no i mam do Was pytanie/prosbe - o ile zestawy naprawdze do zaciskow sa ogolnie dostepne, o tyle nigdzie nie moge namierzyc tych blaszanych pokladek miedzy tloczek a klocek. Co ciekawsze - nawet w katalogu elektronicznym Subaru juz nie wystepuja - chodzi o nr 14, 17 i 19. Jak to mozliwe? 

http://opposedforces.com/parts/forester/en_s11/type_9/brake_system/front_brake/illustration_2/

Czesc producentow nowych klockow dostarcza je w komplecie ale nie znalazlem w zadnym sklepie samych blaszek (jedna perforowana a druga pelna). Niestety nie umiem namierzyc ich inaczej w zadnym sklepie a chcialbym zniwelowac to piszczenie przy delikatnym hamowaniu na moich ds2500 plus moze przy okazji utrzymałyby w ryzach te niesforne luzne zaciski?

Macie jakis pomysl jak tego szukac? Od razu podpowiem, ze wszelkie wynalazki typu naklejki wyciszajace odpuszczam od razu.

Ja zamawiałem do EVO z UK, są identyczne, chyba tutaj kupowałem:

https://www.importcarparts.co.uk/

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Wally666 napisał:

BLASZKI WYCISZAJACE KLOCKI - GDZIE JE KUPIC????

Chyba to oznaka starzenia sie ale zaczely mi przeszkadzac na nowo te luzne zaciski oraz piszczace klocki no i mam do Was pytanie/prosbe - o ile zestawy naprawdze do zaciskow sa ogolnie dostepne, o tyle nigdzie nie moge namierzyc tych blaszanych pokladek miedzy tloczek a klocek. Co ciekawsze - nawet w katalogu elektronicznym Subaru juz nie wystepuja - chodzi o nr 14, 17 i 19. Jak to mozliwe? 

http://opposedforces.com/parts/forester/en_s11/type_9/brake_system/front_brake/illustration_2/

Czesc producentow nowych klockow dostarcza je w komplecie ale nie znalazlem w zadnym sklepie samych blaszek (jedna perforowana a druga pelna). Niestety nie umiem namierzyc ich inaczej w zadnym sklepie a chcialbym zniwelowac to piszczenie przy delikatnym hamowaniu na moich ds2500 plus moze przy okazji utrzymałyby w ryzach te niesforne luzne zaciski?

Macie jakis pomysl jak tego szukac? Od razu podpowiem, ze wszelkie wynalazki typu naklejki wyciszajace odpuszczam od razu.

 

Przysiągłbym że zawsze co miałem klocki ATE w ręce, to te blaszki były do nich dołączane. Kwestia tego czy za 160zł chcesz pozyskać blaszki :P

podobno można podciąć klocek na rantach, coś to tam daje. 

Jakieś smary jeszcze do tego były co to niby wyciszają, ale jakoś im nie wierzę i nie testowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leje mi się do samochodu. Pytanie, w którym miejscu wychodzą wężyki odpływowe z szyberdachu?

Mokre jest po obu stronach i na środku. Woda kapie mi z zegarka na rękę. Przed wybierakiem biegów mysz by się mogła wykąpać.

Pewnie wężyki są przypchane. Tylko gdzie mają odpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Mam pamięć jak złota rybka. default_smile.png
Tak tylko że nie widziałem gdzie one wychodzą na ulicę. Chcę tam czymś dmuchanąć jutro. Dzięki.
Pewnie tak samo jak tam, będzie dużo błota w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś montował do siebie poduszki silnika/skrzyni, podporę wału z febest? Jakieś opinie /odczucia poproszę 

 

https://allegro.pl/oferta/poduszka-silnika-subaru-forester-ii-sg-2-0-10587858069

 

https://allegro.pl/oferta/poduszka-silnika-subaru-forester-ii-sg-2-0-2-5-10588518128

 

https://allegro.pl/oferta/podpora-walu-subaru-forester-ii-sg-2-0-2-5-02-12-10590467641

 

Edit

Będę zamawiał Ori z GC8:D

Edytowane przez Kiwi 4ester
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2021 o 22:28, ewemarkam napisał:

Leje mi się do samochodu. Pytanie, w którym miejscu wychodzą wężyki odpływowe z szyberdachu?

Mokre jest po obu stronach i na środku. Woda kapie mi z zegarka na rękę. Przed wybierakiem biegów mysz by się mogła wykąpać.

Pewnie wężyki są przypchane. Tylko gdzie mają odpływ.

W Forku nie wiem czy na 100 % - ale może warto sprawdzić czy są szczelne szyny, o których przesuwa się dach, a które są przykręcone i uszczelnia je z dachem chyba silikon. Który może stary już jest. 

Chyba że w Forku nie występuje ten problem. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Forku nie wiem czy na 100 % - ale może warto sprawdzić czy są szczelne szyny, o których przesuwa się dach, a które są przykręcone i uszczelnia je z dachem chyba silikon. Który może stary już jest. 
Chyba że w Forku nie występuje ten problem. 
Przepchalem odpływy, jeden był zagięty. Wszystkie drożne. Woda spływała. Aczkolwiek podałem ja strzykawką i impetem, może się przepchaly wtedy. Będę obserwował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...