Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.09.2020 o 10:10, matmat napisał:

Czy ktoś jeździł albo jeździ z rozpiętym stabilizatorem? Czy można rozpiąć stabilizatory jadąc w teren i zostawić na aucie stabilizator, żeby go sobie potem spiąć na szosę, czy trzeba go od razu wyjąć całego po rozpięciu? (chodzi mi głównie o forestera sg, ale jak ktoś ma doświadczenie z innymi modelami też chętnie posłucham :) )

Zawsze w terenie rozpinam łączniki stabilizatora. Bardzo poprawia to wykrzyż i zachowanie auta w terenie. Zawieszenie pracuje w większym zakresie, auto jest bardziej miękkie. Ja mam Wranglery, w Foresterach tego nie próbowałem ale nie sądzę aby można było coś urwać albo popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mechanik napisał:

Zawsze w terenie rozpinam łączniki stabilizatora. Bardzo poprawia to wykrzyż i zachowanie auta w terenie. Zawieszenie pracuje w większym zakresie, auto jest bardziej miękkie. Ja mam Wranglery, w Foresterach tego nie próbowałem ale nie sądzę aby można było coś urwać albo popsuć.

bo się nie da, wszystko jest odsunięte, co najwyżej jakaś gałąź lub kamol może wejść, dlatego zrobiłbym przypinkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vercy napisał:

bo się nie da, wszystko jest odsunięte, co najwyżej jakaś gałąź lub kamol może wejść, dlatego zrobiłbym przypinkę

@matmatrozepnij w terenie i daj znać. Sam jestem ciekaw. W zasadzie dobry pomysł. Gdybym wiedział jak jeszcze miałem Forestera to na pewno byśmy spróbowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lolo.lolo napisał:

witam,

który bezpiecznik odpowiada za szyberdach w forku SG ???

u mnie zero reakcji ...nic nie "cyka", nie słychać silniczka.....

Możesz mieć wirnik zasmolony pyłem ze szczotek, będzie czarny. Musisz rozebrać silniczek, wyciągnąć wirnik i przetrzeć drobnym papierem ściernym, złożyć do kupy i powinno działać. Ja już dwa razy taką operacja robiłem. Wyczyść prowadnice szyberdachu z syfu, posmaruj jakimś białym smarem.

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lolo.lolo napisał:

a gdzie dokładnie on się znajduje ? 

Odkręcasz pasy z tyłu, zdejmujesz plastikowe osłony przy tylnych oknach, plastik przy podsufitce w bagażniku. Odcinasz podsufitkę i Twoim oczom ukazuje się silniczek przykręcony trzema śrubami. Przerabiałem to w zeszłym roku. Nic strasznego i szyber działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2020 o 21:53, ewemarkam napisał:

Ok kolejne szybkie pytanie. Jest jakaś różnica w zaciskach hamulcowych odnośnie klocków? Jaki mam zacisk? To jest jakaś różnica. Klocki można kupić dla akebono i tokico. Bo ponoć same zaciski się różnią rozstawem otworów do przykręcenia do jarzma. A klocki pasują do obu?c6a149e7dd2f26c4840b4b2707ea8fd3.jpg

Różnią się jarzmami, klocek ma inny kształt mocowania.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, daymanek napisał:

Można jeździć bez paska na kompresorze klimy? Są jakieś skutki uboczne? Forek SF

 

1 godzinę temu, daymanek napisał:

Okej, próbowałem demontować ale ni chuchu szło odkręcić rolkę napinajaca, mało miejsca. Są jakieś triki na to? Ściągać wiatraki?

Chcesz tylko zdjąć pasek, użyj noża, i tak pasek jest do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester SG - jakie żarówki do 3 światła stop? wszystkie są u mnie już bardzo czarne wiec za chwilę umrą. Oczywiście nie wiem jaka to żarówka (jest cała szklana) - czy ktoś wie?

 

E4 2BR 10V/10W R10W, 4 sztuki.

 

245c17b1203f4337bbd5a53869070409.jpg

Edytowane przez LosioDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Michał Zygmunt napisał:

Odkręcasz pasy z tyłu, zdejmujesz plastikowe osłony przy tylnych oknach, plastik przy podsufitce w bagażniku. Odcinasz podsufitkę i Twoim oczom ukazuje się silniczek przykręcony trzema śrubami. Przerabiałem to w zeszłym roku. Nic strasznego i szyber działa.

Nie trzeba pasów odkręcać, i ściągać podsufitki, wystarczy lekko odchylić podsufitkę i można odkręcać silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...