Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, klev napisał:

miałem uszklodzony regulator paliwa, przerywał na wyższych obrotach, był zalany, moc spadła i strzelał czarnym dymem. Jak masz takie lub podobne objawy to jest uszkodzony, jak nie lub inne to nie jest :)

Objaw był taki iż but w podłodze i mało co się działo, wystarczyło odjąć i dostawał kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Objaw był taki iż but w podłodze i mało co się działo, wystarczyło odjąć i dostawał kopa.

to raczej układ regulacji obrotów? (znaczy przepustnica, czujnik w pedale)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej układ regulacji obrotów? (znaczy przepustnica, czujnik w pedale)

W tym silniku jest przepustnicą na linkę. Wątpię aby coś to miało wpływ. Ale regulator z tego co pisze@Pan Dziedzic może się tak zachowywać. Blokuje sie, a jak dostanie drugi strzał z podciśnienia to działa. Ale jeśli objawy występują na LPG to nie ma on wpływu na prace silnika wtedy.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda podświetlenie kontrolki Cruise? Podświetlany jest sam napis? Jak wcisnę przycisk to ta kreseczka (w czerwonym kółku) jakoś się świeci? Kostka z tyłu do podpięcia jest taka sama jak do sprysku lamp czy inna?2009793475_Beztytuu.thumb.png.f1f0c600fd2fdf86d93eedfe2ba1f7fd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Jak wygląda podświetlenie kontrolki Cruise? Podświetlany jest sam napis? Jak wcisnę przycisk to ta kreseczka (w czerwonym kółku) jakoś się świeci? Kostka z tyłu do podpięcia jest taka sama jak do sprysku lamp czy inna?2009793475_Beztytuu.thumb.png.f1f0c600fd2fdf86d93eedfe2ba1f7fd.png

Nie pamiętam czy napis jest podświetlany ale lampka zakreślona na czerwono na bank się świeci przy włączonym tempomacie.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pan Dziedzic napisał:

Objaw był taki iż but w podłodze i mało co się działo, wystarczyło odjąć i dostawał kopa.

Dla potomnych.

Niby sie nie psuje a u mnie było zepsute.

Szybko nabiera obrotów przy wciśniętym gazie do końca, nic nie trzeba odejmować by zaczął sie rozpędzać. Dzień do nocy. 

Aha, jeszcze jedno, w korkach przy powolnym toczeniu sie na 1 czy 2 z reduktorem czy bez, bez użycia gazu, poszarpywał.

Teraz tego nie ma.

Myśle że i spalanie będzie mniejsze.

 

Tyle Ewangelii na dzień dzisiejszy.

 

@.Misza., jeszcze raz dziękuje za szybką akcje z regulatorem.

 

Edytowane przez Pan Dziedzic
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rutra80 napisał:

Nie pamiętam czy napis jest podświetlany ale lampka zakreślona na czerwono na bank się świeci przy włączonym tempomacie.

Podświetlenie napisu powinno być, a po włączeniu ta lampka.

 

IMG_20200913_212042.thumb.jpg.a68cae94208246d8737f8e5cb39af411.jpg

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy przy podświetleniu - jak w SF dobrać się do sterowania nawiewami - padło całe oświetlenie, trochę lipa na czuja przełączać w nocy. Pamiętam, że miałem problem z wydłubaniem tego panelu. Może wiecie (a wiecie na pewno) jakie tam siedzą żarówki? I jak je wymienić? Może jakiś manual?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, *kamil napisał:

Czy kangur w foresterze pełni jakąś funkcję oprócz wizualnej?

https://allegro.pl/artykul/orurowanie-samochodu-czy-warto-je-instalowac-2GLa5RAAlIZ

Genralnie ma chronić, np lakierowany zderzak gdy się jeździ po bezdrożach. Ale dużo ludzi montuje aby lepiej wyglądało. Inny jest do przed i po lifta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, *kamil napisał:

Czyli może byc problem np. przy stłuczce z naszej winy. TU wypnie się, bo orurowanie nie ma homologacji...

Ale kiedy ma się wypiąć? Przy wypłacie z OC? Przy AC? Nie znam takiego przypadku. Ale to nie znaczy, że nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, yaroz napisał:

Dwutłoczek Tokico? Wydaje mi się że będą takie same. Mam stare w piwnicy to zmierzę wysokość i średnicę na pieście.

Tak dwutłoczek. ale już zweryfikowałem że są te same tarcze dla 277.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...