Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Max 84 napisał:

Sądzisz że 3 śruby M8 klasy 8.8 mocujące amortyzator do karoserii nie są wystarczająco mocne ?

nie wiem jakiej twardości są fabryczne szpilki, nie wiem jaki jest moment dokręcenia, więc nie mam zamiaru nawet oceniać czy 8.8 jest wystarczające.

Mogę z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa napisać, że 10.9 będzie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ozarek napisał:

nie wiem jaki jest moment dokręcenia

20+-6 Nm, Czyli wychodziło by że 8.8 tam jest.

https://stalmut.pl/informacje/tabela-wartosci-momentow-dokrecania-srub-oraz-nakretek/

Edytowane przez ewemarkam
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VEC Jak zdejmiesz sobie tapicerkę po prawej stronie i widzisz kielich, to masz taką lukę, gdzie jak się mocno wciśniesz to obejrzysz sobie wlew od środka. Zaznaczyłem Tobie żółtymi strzałkami, jak tam spojrzysz to zobaczysz to co na 2 zdjęciu wrzuciłem. 

 

image.png.21e439da1bd39a70a6ec4cccec8b2b0b.png image.thumb.png.fcc8a38abcd56f6e3c728dcd93cb60a8.png

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, matmat napisał:

@VEC Jak zdejmiesz sobie tapicerkę po prawej stronie i widzisz kielich, to masz taką lukę, gdzie jak się mocno wciśniesz to obejrzysz sobie wlew od środka. Zaznaczyłem Tobie żółtymi strzałkami, jak tam spojrzysz to zobaczysz to co na 2 zdjęciu wrzuciłem. 

 

 

Super, dziękuję!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, matmat napisał:

@VEC Jak zdejmiesz sobie tapicerkę po prawej stronie i widzisz kielich, to masz taką lukę, gdzie jak się mocno wciśniesz to obejrzysz sobie wlew od środka. Zaznaczyłem Tobie żółtymi strzałkami, jak tam spojrzysz to zobaczysz to co na 2 zdjęciu wrzuciłem. 

 

image.png.21e439da1bd39a70a6ec4cccec8b2b0b.png image.thumb.png.fcc8a38abcd56f6e3c728dcd93cb60a8.png

Kolega to widzę się do kielichów przymierza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vercy Naczytałem się tematu o korozji w foresterze i w podskokach wracałem z pracy, żeby sprawdzić co tam się dzieje :D  Po ponad godzinie szarpania z plastikami i urwaniu kilku spinek ujrzałem naprawdę zdrowe kielichy w dodatku nigdy nie naprawiane. Oczywiście jest kilka małych ognisk rdzy, które sobie na spokojnie zostawiam na wiosnę do naprawy samemu bo teraz już trochę za zimno na robotę pod chmurką. Po obejrzeniu kilku zdjęć zgniłych forków z 2007 albo 2006 to już myślałem, że mój będzie w tragicznym stanie. Ktoś regularnie konserwował i to widać. :thumbup: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, matmat napisał:

@Vercy Naczytałem się tematu o korozji w foresterze i w podskokach wracałem z pracy, żeby sprawdzić co tam się dzieje :D  Po ponad godzinie szarpania z plastikami i urwaniu kilku spinek ujrzałem naprawdę zdrowe kielichy w dodatku nigdy nie naprawiane. Oczywiście jest kilka małych ognisk rdzy, które sobie na spokojnie zostawiam na wiosnę do naprawy samemu bo teraz już trochę za zimno na robotę pod chmurką. Po obejrzeniu kilku zdjęć zgniłych forków z 2007 albo 2006 to już myślałem, że mój będzie w tragicznym stanie. Ktoś regularnie konserwował i to widać. :thumbup: 

sprawdzałeś od dołu? bo jak nie to nic nie sprawdzałeś. Bierzesz śrubokręt i pukasz, jak cokolwiek innego niż stuk w stal to masz robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...